Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź

Ankieta

Temat został odczytany 4499 razy
  • Autor

Bioflax - Olej Lniany

• RUMCAJS
    TomQ-MAG
    • Pochwały:3
    • Nagany:brak
    • Na forum: 7 lat
    • Trenuje: 7
    • LPA: 380233

Wysłano 17 maja 2013 00:06

zgłoś naruszenie

Opis

- Wpływa na prawidłową budowę kory mózgowej płodu i niemowlęcia
    - Zapobiega powstawaniu skrzeplin naczyniowych w tym zakrzepicy żył głębokich i ułatwia krążenie
    - Przyspiesza przemianę materii

Olej lniany (Oleum lini) to produkt spożywczy charakteryzujący się doskonałym bilansem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które należą do grupy Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT). NNKT to związki chemiczne, których organizm sam nie potrafi wyprodukować, ale potrzebuje ich do prawidłowego funkcjonowania.

Proporcje kwasów omega-3 i omega-6 w oleju lnianym wynoszą 1:1, gdy współcześnie przeciętny człowiek spożywa je w proporcjach 1:50 na rzecz kwasu omega-6. Niedobory kwasu omega-3 przy nadmiernym spożywaniu omega-6 mogą prowadzić do wielu schorzeń, głównie chorób cywilizacyjnych (nowotwory, arterioskleroza, dermatozy, schorzenia autoimmunologiczne, choroby układu krążenia, depresje), zaś regularne przyjmowanie odpowiednich ilości NNKT w pokarmach działa korzystnie na każdy układ biologiczny człowieka.

Olej lniany jest składnikiem wielu diet, m.in. diety dla sportowców czy dr Budwig, ponadto znajduje zastosowanie w przemyśle i malarstwie.

Zalecane dawkowanie

Można przyjmować 1 łyżeczkę oleju do suplementacji codziennej lub maks. 6 łyżeczek oleju w przypadku stosowania diety dr Budwig.

Wartości odżywcze

SKŁADNIKI AKTYWNE Olej Lniany
    Porcja 1 łyżka stołowa
    Ilość porcji w opakowaniu ok 111 porcji
    Opakowanie 1000ml
    Zawartość jednej porcji zaw:
    Wartość energetyczna: 81 kcal
    Białko 0 g
    Węglowodany 0 g
    Tłuszcze 8,95 g
    - w tym tłuszcze nasycone 0,84 g
    - w tym tłuszcze jednonienasyscone 1,60 g
    - w tym tłuszcze wielonienasyscone: 6,51 g
    w tym omega-3 5,09 g
    w tym omega-6 1,42 g
    - cholesterol 0 g
    Masz problem z ułożeniem diety lub dobraniem odpowiedniego treningu do swojego celu? pisz tomq-mag@o2.pl indywidualne rozwiązywanie problemu :)

•  Odżywki i suplementy

Wysłano 26 listopada 2013 15:29

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Aksel
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 2 lata
    • Trenuje: 2
    • LPA: 11012

Wysłano 26 listopada 2013 15:29

zgłoś naruszenie
    Właśnie dzisiaj taki zakupiłem .
    Zapraszam do mojego dziennika treningowego w dziale fitmax'u . [http://www.sfd.pl/Aksel_Dziennik_Treningowy_hardworkpaysoff-t1035337.html]#
  • krzemiroslaw
    • LPA: 4481

Wysłano 27 listopada 2013 12:26

zgłoś naruszenie
    Masz jakieś spostrzeżenia?
    W sumie się nad nim zastanawiam, ale dziwi mnie to, że nie trzeba go przechowywać w lodówce. Czyli jest zaprawiony chemią?
  • Aksel
    • Trenuje: 2
    • LPA: 11012

Wysłano 27 listopada 2013 12:47

zgłoś naruszenie
    Nie wydaje mi się, podczas gdy go odbierałem bym przechowywany w lodówce w pobliskiej aptece. Tak samo ja go przechowuje.
    Zapraszam do mojego dziennika treningowego w dziale fitmax'u . [http://www.sfd.pl/Aksel_Dziennik_Treningowy_hardworkpaysoff-t1035337.html]#
  • krzemiroslaw

Wysłano 27 listopada 2013 17:07

zgłoś naruszenie
    "Dzięki unikalnej, opracowanej w Zakładzie Badań i Przetwórstwa Nasion IWNiRZ technologii, Olej Lniany BIOFLAX® przed otwarciem nie wymaga przechowywania w lodówce, zachowuje prozdrowotne właściwości przez minimum 3 miesiące od chwili nalania do chroniących przed UV butelek."

Hm... dziwnie z tą unikalną technologią.
  • RUMCAJS
    TomQ-MAG

Wysłano 27 listopada 2013 18:49

zgłoś naruszenie
    codzi o to, ze kwasy tluszczowe utleniaja sie w wysokich temperaturach i w naslonecznionych pomieszczeniach, w lodowce masz chlodno i ciemno stad jest to odpowiednia opcja
    Masz problem z ułożeniem diety lub dobraniem odpowiedniego treningu do swojego celu? pisz tomq-mag@o2.pl indywidualne rozwiązywanie problemu :)

Wysłano 27 listopada 2013 18:52

zgłoś naruszenie
    TomQ-MAG napisał(a):
    codzi o to, ze kwasy tluszczowe utleniaja sie w wysokich temperaturach i w naslonecznionych pomieszczeniach, w lodowce masz chlodno i ciemno stad jest to odpowiednia opcja

To wiem, pytanie jest: dlaczego ten nie musi być trzymany przed otwarciem w lodówce?
  • adamoxll
    • Na forum: 10 lat
    • Trenuje: oj dlugo juz
    • LPA: 24169

Wysłano 27 listopada 2013 22:30

zgłoś naruszenie
    ile butla wychodzi, jak kupuje to dostaje zmrożony i w steropianie
  • RUMCAJS
    TomQ-MAG

Wysłano 27 listopada 2013 22:36

zgłoś naruszenie
    .

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2013-11-27 23:16:08

• krzemiroslaw

Wysłano 27 listopada 2013 22:42

zgłoś naruszenie
    TomQ-MAG napisał(a):
    krzemiroslaw napisał(a):
    TomQ-MAG napisał(a):

To wiem, pytanie jest: dlaczego ten nie musi być trzymany przed otwarciem w lodówce?

ogolnie nie ma koniecznosci trzymania w lodowce. temperatura pokojowa nie powinna zaszkodzic w jego przechowywaniu.

Ty nie rozumiesz - olej lniany z duża ilością Omega 3 musi być przetrzymywany w lodówce, inaczej traci swoje właściwości. Dlatego ja się pytam: dlaczego akurat ten nie musi? Jakiś konserwant tam rzucili czy co?
    Z Oleofarmu olej niany dostaje się z lodówki, tak samo jest wysyłany... i może np. najwięcej 5 dni stać w ich opakowaniu (jechać kurierem). Teraz rozumiesz o co pytam?
  • RUMCAJS
    TomQ-MAG

Wysłano 27 listopada 2013 22:48

zgłoś naruszenie
    nie zrozumielismy sie:) teraz wszystko jasne, no to juz bardziej pytanie do producenta. rowniez nie wierze w jakas super technologie ktora pozwolila na takie tloczenie, zmieniajace calkowicie sposob przechowywania.
    tak wiec calkiem mozliwe, ze jest jakis dodatek, ktory bedzie dodatkowo zabezpieczal przed utlenianiem