SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieg na 100m

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2007

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 84
Witam,
Mam 14 lat, i moim najlepszym wynikiem jest 12,5s na 100m, czas z zawodów z jesieni (biegałem w kolcach, wtedy miałem jeszcze 13lat) Nie dawno (2tyg. temu) powtórzyłem ten wynik na lekcji W-F (w butach ze zwykłą podeszwą, halówkach). Czas był mierzony ręcznie, stoperem (zarówno na zawodach, jak i na w-f), a powszechnie wiadome jest, że takie pomiary czasu nie są najdokładniejsze. Lekkoatletyki nie trenuje (mimo, iż jestem najlepszy w każdej dyscyplinie w I klasie gimnazjum), trenuje natomiast od pół roku piłkę nożną, w klubie. Już od podstawówki nauczyciele wf widzieli we mnie potencjał i kazali zapisać się do jakiegoś klubu lekkoatletycznego, ale najbliższy znajduje się 40 km od mojego miasta, w Kielcach. Mój tata również był bardzo szybkim zawodnikiem, lecz nie w sprincie, był długodystansowcem, on był zapisany w tym klubie, ale miał taką samą sytuacje jak ja (mieszkał 30 km od Kielc). I na treningu pojawił się tylko raz, potem biegał w maratonach i pół maratonach na własną rękę i zajmował miejsca 20-30. Ja na długich dystansach (1 km) też jestem niezły, (3,30 min) ale sporo mi brakuje.
Natomiast zwracam się z pytaniem do was, czy mogę jakoś trenować na własną rękę, żeby stać się jeszcze lepszym? a jeżeli tak to w jaki sposób? Czy jest w ogóle jakiś sens myśleć o zawodowym bieganiu? Prosiłbym jeszcze o garść jakichś porad, przed i w trakcie biegu.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Przenosze do innych dyscyplin

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Polecam isc do klubu lekkoatletycznego zapisać a samemu trenowanie wyniki nie pomoże. Bedziesz pokoleniem Twojego Ojca wiec warto !!! Zyczę powodzenia !!!

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 84
Witam ponownie, posłuchałem się pańskich rad i juz w lipcu wybieram sie na pierwszy w zyciu trening w klubie lekkoatletycznym. Przedtem jednak chciałbym jakos poćwiczyć żeby w miare utrzymać a może troszeczkę zwiększy swoja szybkość. Wiem ze trening sprinterski powinien być uniwersalny, dlatego od kilku tygodni biegam sobie w terenie 2 x w tygodniu 8km (śr pręd 12,5 km/h)Czy mógłby pan polecić mi jakiś plan treningów na najbliższe kilka tygodni?
Pozdrawiam




Zmieniony przez - kuba5175 w dniu 2015-06-21 21:14:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Poniedziałek
SIła

8 minut truchtu
20` rozgrzewka
2x skip A
2x skip C
2x nożyce
2x podskok zmienny
3x rytmy 60m

podskok +przeskok 2x2x10x40kg
zarzut 2x6x60-70kg
wspięcie na palce 2x12x100-120kg
szybki przysiad 3x6x60-70kg
1/4 przysiadu 2x6x120-130kg
wyciskanie klatki piersiowej (dowolnie)
m.brzucha - max do 150x (20x 20x ... )
m.grzbietowe 2x20x 20kg - atlas
m. dwugłowe 2x 10 x atlas dowolnie

na koniec skok w dal z miejsca 6x
wieloskok 4x 10 odbić

Wtorek

Wytrzymałościowo -Szybkościowe

6` trucht
20` rozgrzewka
2x skip A
2x skip C
2x nożyce
2x rytmy 60m

kolce

2x półskip A (szybki)
2x skip C
1x rytmy

bloki startowe 5x (technika)

2-3x 150m

trucht

Środa

Tlen

10` trucht
20` rozgrzewka
2x skip A
2x skip C
2x nożyce
2x podskok zmienny
2x rytmy 60m

6x 45 sek tlenowo (trawa)

Czwartek
Szybkość

6` trucht
20` rozgrzewka
2x skip A
2x skip C
2x nożyce
2x podskok zmienny
2x rytmy 60m

kolce
1x skip A (1/2)
2x skip C
2x rytmy 50m

bloki startowe ( technika) -3-4x
3-4 60m

Piątek
Wolne

Sobota
Start 100m lub 3x 80m lub 3x200m 1x buty 2x kolce

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy pulsometr

Następny temat

1000m 3tygodnie CSPSP

WHEY premium