SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bicek, tricek przed czy po?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
Mam takie pytanie jeżeli chodzi o trening bicepsa i tricepsa. W wielu planach zauważyłem, że trening bica i trica wykonujemy po dużych partiach mięśniowych np. po klatce, plecach, barkach, itd.

Czy można trenować bicka i tricka przed treningiem na duze partie mięśniowe? Jak to wpływa na ich rozbudowę, dalszy trening, itd?

Czy ktoś próbował takiego treningu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7493
Ćwicząc np. klatkę ćwiczysz zarazem triceps który jest bardzo ważnym mięśniem przy wyciskaniu. Ćwicząc triceps na początku znacznie go osłabisz co za tym idzie dużo trudniej bedzie Ci zrobić klatkę. To samo tyczy sie pleców i bicka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1100
Zrob tak to sie przekonasz;) Co Ci szkodzi:P Pomimo tego, ze trening bedzie nie efektywny, bo te grupy miesniowe wspoldzialaja ze soba podczas wykonywania cwiczen. Robiac miesnie klatki piersiowej po tricepsie (podobnie w przypadku bicepsa przed grzbietem) nie osiagniesz tych samych korzysci.

Po prostu chodzi tu o zwiekszenie efektywnosci i wykorzystanie juz wstepnego zmeczenia miesni.

* * *
Mamusie oszukasz, tatusia oszukasz nawet mnie oszukasz, ale życia nie oszukasz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
Czytałem o tym kiedyś, że jeżeli chodzi o te partie mięśniowe które wymieniliście nie powinno się ich łączyć.

Ale np gdyby ćwiczył tricek przed grzebietem a bicek przed klata? :)

Tak się zastanawiał bo chciałem zadziałać na mięśnie trochę inaczej niż zwykle bo jestem w trakcie układania kolejnego planu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
wtedy bedziesz mial tak cwiczyc klate jednego dnia dziala Ci triceps pozniej masz odpoczyunek i znowu cwiczyc triceps. malo czasu na regenracje. masz splita robisz partie raz w treningu wiec atakujesz ja tak klata / tric zeby dostaly raz wycisk i maja odpoczynek przez caly tydzien.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do poprawy... chyba

Następny temat

SPITJaki jest?

WHEY premium