SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko w diecie z zespołem jelita wrażliwego

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 93
Moja historia jest jak kazda inna w tym przypadku...
ZJW jest niestety bardzo ciezka do calkowitego wyleczenia, jest choroba bardzo zlozona, malo zbadana .... Lekarz proktolog zalecil mi lekkostrawna diete - pszenne pieczywop, zadnych surowych warzyw i owocow etc... i codziennie jogurt ...
i tu mam pytanie, czy mozecie mi doradzic w kwestii bialka ...
zaczelam narazie od przekaszenia batonu wysokobialkowego. Zjadlam polowe batonika i strasznie to odchorowalam ( m.in bolesci brzucha),
jak sadzicie probowac jeszcze po tym z odzywka bialkowa ? Jesli tak to z jaka ?

carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120900
U zdrowych osób odżywki białkowe nie wpływają negatywnie na jelita i nie ma żadnego problemu, zdarza się jednak że niektórzy mają niepowtarzalny skład mikrobioty w swoim organizmie. Zależy to od stylu życia, używek itd.

Sam mam IBS... w moim przypadku nie sprawdzały się typowe odżywki białkowe WPC, lepiej było podczas spożywania WPI.
Jednak od kiedy jest dostępne białko bez laktozy problem ze stosowaniem białka przy zespole jelita drażliwego niemal zniknął, nie pojawią się wzdęcia itd.

Białko bez laktozy:
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_WPC_80_Lactose_Free-opis40446.html

Dodam również że prócz brania typowych leków dla IBS, wspieram się również probiotykami.

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Chodzi CI o zespól jelita drażliwego tak?

Z tego co wiem, trzeba dostarczać dużo błonnika, ale stopniowo.

Twoj organizm może nie tolerować laktozy, więc bóle po białkach będą wywołane właśnie tym. Po Jogurcie jest ból?Kefir, jogurt?

Nie pij napojów gazowanych...fruktoza i sorbitol co spowoduję większe bule.

Możesz jeść ciemne makarony, spróbuj płatki owsiane, zmień chleb jasny na razowy.
Białe mięso(kurczak, indyk, królik) ale lepiej nie smaż

Odżywka zdecydowanie narazie lepiej nie!



Zmieniony przez - peepeek w dniu 2009-01-16 13:56:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
udal bym sie do specjalisty

na forum duzo osob sie "Zna" wiec nei ryzykowalbym tylko poszedlbym do dietetyka lub proktologa lub jak sie tam zwie lekarz tych specjalnosci

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
j/w iść wszystkiego się wypytać żeby nie było wątpliwości,
co można a co nie można jeść i nie doprowadzić do sytuacji że się pogorszy przez własną głupotę

Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2009-01-16 14:34:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Siodema masz rację aczkolwiek spotkałem się z tym w rodzinie. Chciałem pomóc hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Możesz jeść ciemne makarony, spróbuj płatki owsiane, zmień chleb jasny na razowy.

peepeek - w wypadku zespolu jelita drazliwego zalecenia mogą byc rozne, nieraz - wrecz przeciwstawne. w niektorych wypadkach bron boze nie wolno stosowac wysokoresztkowej diety (w postaci biegunkowej - o ktorej mowi autor). A wiec Twoje zalecenia są bezsadane i wprowadzają błąd.

Na przyszlosc - nie wypowiadaj sie w kwestiach co do ktorych nie masz pojęcia, bądz tylko zdaje Ci sie ze je masz. Zwlaszca w przypadku schorzeń.

LIBRAa - skonsultuj z lekarzem. Jesli bialko - to wysokiej jakosc, najlepiej serwatkowe (lekkostrawne) z dodatkiem enzymow (np kaizen 100% whey - ale niczego nie gwarantuje). Jesli nie bierzesz - zapytaj lekarza o tribux/debridat. DObrze tez dzialają probiotyki (np probiolac).

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-01-17 00:20:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
faftaq, no właśnie jesteś w błędzie bo mój brat cierpiał na to, zalecenia nie sa moje lecz lekarza który wyleczył za tych czasów brata. Podałem przykłady potraw które jest w stanie zjeść, chyba nie zaprzeczysz że błonnik w tym wypadku nie pomaga? Jeśli popełniłem błąd dokładnie gdzie on jest, zalecenia są typowo dla schorzenia wyżej wymienionego, nawet jeśli jest w tym wypadku już bardziej zaawansowane objawy. Ciemny makaron, czy też płatki są złe? Zmiana chleba konieczna jest by zwiekszyć stopniowo ilość błonnika

MImo wszystko, jeśli aż takie bzdury napisałem, usuń moje wypowiedzi....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
są dwie odmiany choroby: zaparciowa i biegunkowa.

w wypadku zaparciowej poleca się produkty wysokoblonnikowe (platki owsiane, ciemne piczywo, ciemne makarony.

w wypadku biegunkowej - pszenne oczyszczone pieczywo, jesli warzuywa - to gotowane a nie surowe itp...

jesli lekarz zalecil - jak autor wspomnial - pszenne pieczywop, zadnych surowych warzyw i owocow etc - znaczy, ze jest to postac biegunkowa. Twoje zalecenia moglby pogłębić problem.

Z resztą nie mam zamiaru się spierac. NIe pierwszy raz wydaje sie komus na forum że wie wiecej niż w istocie, mnie tez sie nieraz tak wydawało, ale tutaj mamy sutuacje jakiejs doleglowsci - beztroskie podejscie do tematu jest po prostu nierozsąde. Sam racze wypowiadam sie powsciągliwie w takich sytuacjach. (choc zdazalo mi sie stawiac niesmialo trafne diagnozy, jak np zespol gliberta u forumowicza leczonego na cos innego, co okazalo sie strzalem w 10)

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-01-17 00:44:11
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TEST : FORMA NA LATO 2009, BY przywor

Następny temat

CYKL!! Cena nie gra roli !!

WHEY premium