SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko w diecie a alergia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1609

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 220
Cześć, mam pytanie czy jest możliwe przedawkowanie białka ? Jem dziennie około 130 gram białka przy wadze 51 kg. od dość długiego czasu mam wysypkę na ciele i podejrzewam ze to od tego. najlepiej chyba jakbym zmniejszyła trochę ilość białka na dzień ale się boje że zaraz mi mięśnie spadna i będę słabsza. .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191500
Wrzuć lepiej całość diety w formie zrzutu : https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ.-t922822.html  możliwe że masz alergie na dane pokarmy ale z fusów wróżyć nikt nie będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 220
to taka przykładowa , bo tam gdzie jest jogurt z batonem białkowym to na przemiennie często jem kanapkę z ciemnego chleba z np. awokado łososiem pomidorem zamiast tego batona . zawsze są dwa posiłki typu ryz/makaron + kurczak/ryba+ warzywa .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 339 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5422
wysypka , pryszcze od przesadnej ilości bialka to normalne : P choc nie mówie że masz duzo tego białka ja zjadam ok 200g dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 212 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1051
Nie są to ilości na tyle duże żeby powodowały takie efekty. Natomiast wydaje mi się, że możesz mieć trochę zakwaszony organizm i to może dawać taki efekt.

Przy twojej masie możesz spokojnie zejść z białka o połowę i nie powinno być spadków. Jem od dłuższego czasu 120 g białka pełnowartościowego przy wadze 86-88 kg. Wcale nie tracę mięśni z tego powodu, a wręcz przeciwnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
Zawodniczka
Cześć, mam pytanie czy jest możliwe przedawkowanie białka ? Jem dziennie około 130 gram białka przy wadze 51 kg. od dość długiego czasu mam wysypkę na ciele i podejrzewam ze to od tego. najlepiej chyba jakbym zmniejszyła trochę ilość białka na dzień ale się boje że zaraz mi mięśnie spadna i będę słabsza. .

Daj spokój. Przy twojej wadze nie potrzeba ci tyle białka. Absolutnie wywal ostatnią porcje WPC wieczorem. Białko na noc to absurdalny (choć popularny) pomysł. Ogranicz je do 80-100g. O siłe się nie bój bo nadmiar białka na pewno nie dodaje siły. Wręcz przeciwnie. Zbytecznie obciąża organizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 220
okej, dzięki za odpowiedzi, troche mnie uspokoiliście :) to zmniejszę ilość białka, na pewno na noc wyrzucę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 182
MalcerzV3
Zawodniczka
Cześć, mam pytanie czy jest możliwe przedawkowanie białka ? Jem dziennie około 130 gram białka przy wadze 51 kg. od dość długiego czasu mam wysypkę na ciele i podejrzewam ze to od tego. najlepiej chyba jakbym zmniejszyła trochę ilość białka na dzień ale się boje że zaraz mi mięśnie spadna i będę słabsza. .

Daj spokój. Przy twojej wadze nie potrzeba ci tyle białka. Absolutnie wywal ostatnią porcje WPC wieczorem. Białko na noc to absurdalny (choć popularny) pomysł. Ogranicz je do 80-100g. O siłe się nie bój bo nadmiar białka na pewno nie dodaje siły. Wręcz przeciwnie. Zbytecznie obciąża organizm.


MalcerzV3, mógłbyś proszę rozwinąć kwestię spożywania białka na noc?

Jeszcze kilka lat temu przy moich pierwszych podejściach do siłowni / odżywiania było to podejście sugerowane niemal przez każdego tutaj na sfd. Czy zamiast wysokobiałkowego posiłku na noc, sugerujesz normalny posiłek węgle + białko + tłuszcze? Dodam, że zależy mi na zwiększeniu masy mięśniowej. W tej chwili mój ostatni posiłek jest praktycznie bez węgli. Jedynie białko + oliwa z oliwek etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Powodów może być wiele. Alergeny w sporej ilości występują w nabiale, jajach, orzechach.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
mosskit

MalcerzV3, mógłbyś proszę rozwinąć kwestię spożywania białka na noc?


Poczytaj potreningu.pl . Tadziu napisał już kilka artów pokazujących że białko na noc to zły wybór - pobudza i utrudnia/pogarsza sen. Zgoła inaczej działają węgle.
mosskit

Jeszcze kilka lat temu przy moich pierwszych podejściach do siłowni / odżywiania było to podejście sugerowane niemal przez każdego tutaj na sfd. Czy zamiast wysokobiałkowego posiłku na noc, sugerujesz normalny posiłek węgle + białko + tłuszcze? Dodam, że zależy mi na zwiększeniu masy mięśniowej. W tej chwili mój ostatni posiłek jest praktycznie bez węgli. Jedynie białko + oliwa z oliwek etc.

Czego to przemysł suplementacyjny nie powymyślał by promować swoje niepotrzebne produkty. Nocny katabolizmy, HMB z glutaminy i podobny bajki.
Sugestie zależą od celów i poziomu BF. Przy niskim BF i celu masa B+T+W z przewaga węgli i małą ilością T. Przy redukcji najlepiej same węgle. Przy średnim BF i masie trochę B+W, bez T. Najlepiej oddzielić posiłki T od W treningiem. Rano B+T, po południu trening i B+W (+trochę T dla osób z niskim BF by podbić kalorię).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcja

Następny temat

GRUBE UDA I ODSTAJĄCY TYŁEK!

WHEY premium