SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko sojowe

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5406

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 198 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2142
Czy białko sojowe w produktach Olimpa (i innych także) jest modyfikowane genetycznie?
Bardzo bym prosił o odpowiedź, bo panuje istna "zmowa milczenia". A to jest zasadnicza kwestia jeśli chodzi i zdrowie.
Pozdrawiam
1

"(...)Jestem POLAKIEM, więc mam OBOWIĄZKI POLSKIE."
ROMAN DMOWSKI "Myśli nowoczesnego Polaka"
nie lubię baców

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
slowo wolnosc w pelnym tego slowa znaczniu na tym swiecie chyba niezbyt czesto wystepuje ...
jesli wcale ...
rozumiem ze temat zostal wyczerpany i moge go zamknac - bo ostatnio dosc czesto kazdy watek konczy sie na lobbingach, wplywach, ukrytych wladzach ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
W sobotę wieczorem to nikt się oficjalnie z Nutri nie wypowie.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Gąbka

prosze nie przesadzajamy - ze zmowa milczenia to lekkie przegiecie

co do kwestii zdrowotnych to sprawa min dyskusyjna ale na razie zostawmy ten watek - poki nie bedzie oficialnej odpowiedzi ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 198 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2142
"ze zmowa milczenia to lekkie przegiecie"
- cóż minął środek tygodnia i cisza... pytanie jest jedno: dlaczego?

A drugie zadałem już na początku.
Mam nadzieję, że święta nie przeszkodzą w udzieleniu odpowiedzi, której można "dokonać" jednym prostym zdaniem.

SŁAWA!

"(...)Jestem POLAKIEM, więc mam OBOWIĄZKI POLSKIE."
ROMAN DMOWSKI "Myśli nowoczesnego Polaka"
nie lubię baców

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
podejrzewam ze moga

i to znow bez udzialu teorii spiskowych :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 198 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2142
"teorie spiskowe" to ulubiona broń różnych gości ciemnej maści, których dużo w TV itd. na ludzi logicznie myślących, gdy się mówi lub pyta o rzeczy niewygodne (np. WTC - Araby? Czy mosad z cia?).
Odpowiedź jest prosta, a z braku odpowiedzi przypuszczam, że może to być soja modyfikowana genetycznie, czyli biologicznie szkodliwa.
I przypuszczalnie dlatego sprawa jest "przemilczana"...

Rozumiem Twoją rolę na tym forum, ale nie pitol mi tu głodnych kawałków o "teoriach spiskowych"...

"(...)Jestem POLAKIEM, więc mam OBOWIĄZKI POLSKIE."
ROMAN DMOWSKI "Myśli nowoczesnego Polaka"
nie lubię baców

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Gąbka. Przypomnij się w poniedziałek.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Odpowiedź jest prosta, a z braku odpowiedzi przypuszczam, że może to być soja modyfikowana genetycznie, czyli biologicznie szkodliwa.

naprawde nie wiem na jakiej podstawie wysnuwasz ow wniosek ?

brak danych nie oznacza przeciez nieodpowiedniej (w Twoich np oczach) konotacji ...

jak pisal Slawek - dajmy szanse Swietom
a po nich wrocimy do tematu - Slawek z pewnoscia znajdzie odpowiedz i na to pytanie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17554
Ogolnie soja zaburza prace tarczycy
estrogeny i goitrogenic http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1241182/pdf/ehp110s-000349.pdf
zywność i suplemnty sojowe rak narzadow plciowych, zaburzenia tarczycy http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=12270219&query_hl=6&itool=pubmed_DocSum

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9760285?dopt=AbstractPlus
Wiec z umiarem z ta soja.

Zmieniony przez - Maniek_M w dniu 2009-12-27 20:17:06

Niech masa bedzie z wami ....:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
poza weganami to rowniez polecem raczej niezbyt duze (w porownaniu do dziennego spozycia) porcje soi
ale znow nie widze jakis przeciwskazan do np 20g dziennie :d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17554
30g dziennie soi przy dodatkowym jodzie w diecie, powodowało zmiany w poziomie TSH. Nadmierne spożywanie soi przez pewien czas mogą tłumić czynność tarczycy i powodować goiters u zdrowych ludzi, zwłaszcza osób starszych.Po zaprzestaniu stosowania wraca do normy. Ja bym uważał :) Kiedyś nawet chciałem kupić białko sojowe i stosować 60g dziennie :D. Teraz bym sie mocno zastanowil nad takim wyborem :D.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1868922?dopt=AbstractPlus 

Niech masa bedzie z wami ....:)

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

kreatyna dawki

Następny temat

punkty olimp

WHEY premium