SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Batony białkowe / proteinowe a dieta?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4
Hej. Mam trzy konkretne pytania :)

1. Czy warto stosować takie batony między posiłkami po wysiłku fizycznym, u kogoś kogo głównym celem jest pozbycie się zbędnych kilogramów a nie przyrost masy mięśniowej? Krótko mówiąc czy w trakcie diety i ćwiczeń fizycznych typu gimnastyka rozciągająca, aerobic itp. warto je stosować?

2. Czy jest w ogóle jakaś różnica między batonami białkowymi a proteinowymi, czy to dokładnie to samo, tylko pod dwoma różnymi nazwami?

3. Jakie batony białkowe/proteinowe (nazwa, producent) polecilibyście osobie na diecie, trenującej 3-4 razy w tygodniu po półtorej godziny we wspomniany wyżej sposób?

Dzięki z góry.
B.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
1. - takie batony to raczej wyjście awaryjne w kryzysowych sytuacjach (brak czasu na normalny posilek, alternatywa dla snickersa)

2. - proteinowy = białkowy. Ale często batony tego typu nafaszerowane są cukrami.

3. https://sklep.sfd.pl/Szukaj.aspx?q=oh yeah 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17523
Osobiście zawsze mam przy sobie jakiegoś batona, ale tylko jako wyjście ostateczne.
Skoro zrzucasz fat, polecam
https://sklep.sfd.pl/Vpx_Baton_Zero_Impact-opis3702.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1547 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30917
https://www.sfd.pl/Białkowy_baton_lepszy_od_SNICKERSA._BEZ_PIECZENIA!-t632533.html

czy warto je stosować?

jeśli dieta Ci na nie pozwala, mogą być dobrą odskocznią dla słodkości, tym bardziej jak jesteś na redukcji, aczkolwiek stosował by je j/w tylko w razie konieczności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
tak, jak juz wyzej wszyscy wspomnieli- nie jest to dobry pomysł na stałe włączenie batonów do diety.
czasem mozesz zjeść, ale sugeruje umiar.
co do najlepszych. dla mnie #1 był, jest i bedzie Oh Yeah! każdy smak jest doskonały, orgazmiczne doznania dla podniebienia
# 2 na mojej liście Triumph...taki zdrowy snickers. pyszny, ale czesto sie klei i rozpuszcza
# 3 Macrobolic...smaki, konsystencja świetne
# 4 zero impact: piernikowy jest pyszny, ale są troche "gumiaste"

cała reszta moze nie istniec. najgorsze badziewia to twister (wartości odzywcze to jakies nieporozumienie), matrix- jedzenie go przypomina gryzienie podeszwy.

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4
Oczywiście dziękuję wszystkim za odpowiedzi i konkretne nazwy produktów.

Mówiąc o stosowaniu tych batonów miałem na myśli, żeby zjadać je 3-4 razy w tygodniu (po jednej sztuce) po półtora- dwugodzinnym wysiłku w klubie, zanim nie wrócę do domu i zjem kolację. Po prostu nie lubię mieć długich przerw między posiłkami bo robię się bardzo głodny, no i staram się nie jeść słodyczy.

Po prostu taka przekąska. Z przekąsek niesłodkich mam suszoną wołowinę (też mnóstwo białka), ale to jednak nie to samo :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Możesz sobie zjeść po treningu , 3-4 na tydzień to nie dużo. Też czasami biore do szkoły jak mam długo , ale drogo to wychodzi. A jakie to zależy , mi podchodzi zero impact , tylko troche właśnie gumiasty.

-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bcaa które wybrac?

Następny temat

Gainer ,brzuch, mała waga!

WHEY premium