SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Barki zamiast klaty

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1041

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 548 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12048
Witam wszystkich. Otóż mam taki problem. Gdy robie trening klaty,a mianowicie wyciskanie na płaskiej czuje pieczenie w barkach i że to one najbardziej pracują. Jaki mogę robić błąd i jak to zniwelować????? Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5042
opisz swoja pozycyje podczas lezenia na lawce
napisał(a)
Hubert81 Personal Trainer Moderator
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 72228 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 298295
Po prostu pchasz ciężar barkami i rękami zamiast klatką. Masz złą pozycję a co za tym idzie technike wyciskania.

Pozwoliłem sobie zacytować eksperta:

1. Przyjmij pozycje techniczna na lawce [lopatki sciagniete na maxa, klata zawsze wypieta, nogi solidnie oparte o podloge, glowa zawsze wcisnieta w lawke].
2. Zdejmij sztange ze stojakow
3. Opusc sztange w kontrolowany sposob na klatke, nie dotykajac jej [ pozycja zawsze techniczna]
4. Wycisnij sztange uzywajac scisniecia miesni piersiowych. Nie pchaj rekoma, pchaj poprzej strzal spiecia klatki.

Pozycjia rak - zlap gryf nieco szerzej niz na szerokosc barkow. Lokcie ida na ukos. Nie wdloz tulowia, nie idealnie na boki, ida na ukos.

Trener personalny.
Zapraszam na treningi personalne we Wrocławiu oraz na konsultacje online - adres e-mail hubert.sfd@gmail.com

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 165 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1544
Czy dzień - dwa wcześniej nie robisz zbyt intensywnych treningów barków? Kiedyś też miałem ten problem...

No pain - No Game

napisał(a)
Hubert81 Personal Trainer Moderator
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 72228 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 298295
Właśnie, może masz niewłaściwie ułożone dni treningowe i trening barków jest przed treningiem klatki? Wrzuć tu swój trening.

Trener personalny.
Zapraszam na treningi personalne we Wrocławiu oraz na konsultacje online - adres e-mail hubert.sfd@gmail.com

napisał(a)
apokalipsa NUTRIFARM Moderator
Ekspert
Szacuny 324 Napisanych postów 37205 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 124602
napisz jeszcze jak jest na skosie gornym?

bardzo prawdopodobne, ze jeśli uzywasz sztangi warto przesiąść sie na sztangielki

reszta jw... szczegolnie w opisie techniki wykonania ktora zostala przytoczona
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 548 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12048
Dzięki chłopaki.robię w takiej kolejności bic+plecy,klata+tric,bary+nogi
napisał(a)
apokalipsa NUTRIFARM Moderator
Ekspert
Szacuny 324 Napisanych postów 37205 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 124602
bic plus plecy

a nie odwrotnie

zreszta rozkład jest wg. mnie troche nie najidealniejszy...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na siłowni i bieganie na bierzni plus brzuch

Następny temat

Trening na redukcje - prosze o ocene

Phil Heath ryzykował życiem! Anna Nawrot - ocena sylwetki Katarzyna Strzelczyk - ocena sylwetki Leksykon suplementacji: Acetyl-L-karnityna Boostery testosteronu a badania hormonalne - dlaczego są ważne? Jaka kasza jest najzdrowsza? Pasja Maszyny o której nie wiedzieliście! Suplementacja okołotreningowa