SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bardzo szybko się męcze

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1808
Mój problem polega na tym, że szybko się męcze. Nawet najkrótsze bieganie sprawia, że łapie zadyszke. Mam 19 lat, 197 cm i 94 kilo. Jak byłem młodszy, żyłem aktywnie, prawie codziennie 2 godziny kosza, ale dwa lata temu się skończyło. Przygotowania do matury, początek studiów, a co za tym idzie brak czasu. 2 lata temu zacząłem chodzić na siłownie i od tego momentu się wszystko zaczęło. Po włefach jestem bardzo zmęczony, podczas gdy inni wyglądają normalnie. Jestem cały spocony, czerwony na twarzy, oddycham płytko i często i mam sucho w ustach. Odkąd zacząłem chodzić na siłownie przytyłem z 20 kilo, ale nadal wyglądam raczej szczupło.
Może mój organizm tak reaguje, bo nie jest przyzwyczajony do przyrostu masy?
Odżywiam się raczej dobrze, staram się łapać mase, czytam dział Odżywianie.
W czym może leżeć mój problem? Może to objawy choroby serca? I jak temu zaradzić? Odstawić siłke, zacząć biegać? Powinienem z tym iść do lekarza?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1808


Zrobiłem badania, dziś mam wyniki. lekarka powiedziała że wszystko w normie, coś tam mamrotała patrząc na EKG, ale była zdziwiona, bo nic specjalnego nie wykazało (poza wysokim tętnem). Dwa dni temu zapisała mi jakiś lek Bisocard, bo miałem podwyższone ciśnienie (145/100) i szybki puls (chwile potem zrobili mi EKG), ale nie biore na razie tego leku bo uważam że to bzdura. Dzisiaj jak mnie badała to miałem tętno 70 a ciśnienie 130/80. Więc na razie chyba nie będe brał tego Bisocardu. JAk mnie w poniedziałek badała, i nasłuchiwała serca, to mówiła że czasem chyba są dodatkowe skórcze (arytmia?), ale nie wiem jak ona przy moim tętnie ponad 100 to wyłapała. Na EKG i podczas dzisiejszego badania było z tym OK.

Jeśli ktoś może coś powiedzieć na temat tego EKG (wrzucam ostatnią część) to słucham, bo lekarka nie jest pewna co mi jest i skierowała mnie do poradni kardiologicznej (podejrzewa żę mam wade serca, ale nie wiem na jakiej podstawie). Martwi mnie troche ta sprawa, bo nigdy poważnie nie chorowałem, a z sercem to nie są przelewki.

a oto badania krwi:

WBC 5.20 (dolna granica normy, co to oznacza?)
RBC 5.05 (też nie za dużo)
HGB 14.7 (raczej mało)
HCT 41.8
MCV 82.7

(powyższe wyniki są w dolnej części normy, można je jakoś podwyższyć modyfikując diete lub styl życia?
co oznaczają te wszystkie skróty?)

MCH 29.2
MCHC 35.3
CHCM 35.1
RDW 12.7
HDW 2.53
PLT 207
MPV 9.1

poziom cukru 92

OB (po godzinie) 1 mm (!!)

elektrolity
Na 139,9
K 4,83

mocz mam dobry, choć troche gęsty

czekam jeszcze na wynik TSH

jak ktoś może odpowiedzieć na pytania zawarte w poście to słucham...

Zmieniony przez - bask w dniu 2005-11-09 21:20:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 366 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1926
Czy szumi lub pulsuje ci w głowie po wysiłku fizycznym? - Jeśli tak to wina krwi. NIedokrwistość/niska hemoglobina.

Objawów może być wiele. Serce, krew, płuca a może nic szczegulnego. Na początek powinieneś iść do lekarza. Zrobić badania krwi, EKG, mocz. Lekarz już będzie dokładnie wiedział jakie badania robić. Jeśli wszystko będzie dobrze (daj Boże) to będziemy nad tym myśleć dalej ;-P


Pozdrawiam i mam nadzieję, że weźniesz sobie do "serca" moją radę i zrobisz badania i się odezwiesz tu po nich. (trzymam kciuki za pomyślne wyniki)

Pozdrawiam!


SFD FIGHT CLUB

"Dla tryumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1808
tak, po wysiłku prawie zawsze czuje jak pulsuje mi krew.

Ciśnienie krwi w tej chwili ( jestem 3,5 godziny po 1,5 godzinnym ogólnorozwojowym WFie) mam w normie ( mierzyłem kilka razy i uśredniony wynik, to 122/75).
Staram się prawidłowo odżywiać. Nie pije kawy, ani koli, nie pale papierosów, alkohol rzadko, nie częściej niż raz/miesiąc.

Do jakiego lekarza powinienem się udać? Do normalnego z przychodni, czy od razu do specjalisty? I czy trzeba mieć jakieś skierowanie np do kardiologa? (sorry za takie pytania, ale mieszkam sam, i rzadko choruje)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1047 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4955
mi sie wydaje ze ci psycha siada moze za duzo stresu, za mało ruchu ??? zacznij sie odzywiac zdrowo w witaminy, uprawiaj systematycznie jakis sport, odpoczywaj, i nie przejmuj sie za dużo to moze ci sie ta wydolnosc fizyczna poprawi co tu wiecej powiedziec... :-/
jak to nie pomoże to do lekarza i na badania jakies
pozdro

Zmieniony przez - FLEXXIP w dniu 2005-10-26 16:39:58
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 366 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1926
Nie zgadzam się z FLEXXIP-em. Jak czujesz jak ci krew pulsuje to masz prawdopodobieństwo niedokrwistości czyli anemi. Anemie może miecz gruby czy chudy. Przyczyn wiele może być. Niedobory witamin np. itd. itp. Nie będę wysuwał żadnych diagnoz bo lekazrem nie jestem a ty nie zrobiłeś nawet badań.
Jeśli chodzi o lekarza to idź do rodzinnego. Opowiedz mu co i jak i niech ci da skierowania na badania krwi, moczu do kardiologa też chyba jest potrzebne. Porobisz badania dasz lekarzowi do sprawdzenia i będzie wszystko jasne.

PS. Co do tej anemi to na pewno nie to więc się nie bój hehe. Poza tym anemie się leczy i to nie jest nic strasznego .

No to leć do lekarza i napisz co i jak.

A tak na zakończenie to badania okresowe powinien robić każdy!!!


Pozdrawiam

Pozdrawiam!


SFD FIGHT CLUB

"Dla tryumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
poćwicz wydolność

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
proponuję łagodny marszobieg - najpierw marsz w swobodnym tempie, póki nie poczujesz, że już jesteś z grubsza rozgrzany, wtedy truchcik na dystansie takim, abyś mógł przebiec bez szczególnego trudu. nie zatrzymujesz się aby wysapać, tylko z powrotem marsz, aż ci się serce i oddech uspokoją. znowu truchcik, znowu marsz itd. rób na początek po 3-4 odcinki marszem i truchtem. na koniec ćwiczenia rozciagające.
uwagi techniczne:
1. masz być po zakończeniu ostatniego odcinka solidnie zmęczony, ale bez przesady. to jeszcze nie ten etap treningu, gdzie można się bezpiecznie żyłować.
2. po pierwszej próbie już będziesz wiedział, jaką trasę możesz pokonać, i za kazdym razem konsekwentnie ją pokonuj do końca, korzystając w późniejszym etapie z każdej okazji, aby ją wydłuzyć. pamiętaj, nie ejst ważne tempo, tylko pokonana odpowiednio długa trasa, która pozwoli sercu i płucom na powrót przstosowac się do wysiłku
3. biegaj jeśli tylko możesz, w lesie, w dużym parku, z dala od spalin. i koniecznie po spręzystym podłozu, nie daj boże po chodniku czy asfalcie
4. nic nie napisałeś o szlugach, prochach piwie, ale jesli korzystasz, to rzuć
5. najpierw idź do lekarza, Odkąd zacząłem chodzić na siłownie przytyłem z 20 kiloto jest trochę dziwne. teraz masz na oko prawidłową wagę, ale wczesniej 197/74kg? chorowałeś? głodowałeś? ćpałeś? w każdym razie gdy przy wadze 74 kg szybko złapałeś 20 kg to nic dziwnego, że się męczysz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
Tak jak boofi, wydolność ci spadła i tyle. Pobiegaj troche Anonym nie rób z tego bóg wie czego. Ja też mam takie same objawy jak kolega i dobrze wiem ze to wina słabej kondychy, pomimo ze regularnie ććwicze na siłowni.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1047 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4955
TAAA anonym a moze on umiera co ty na to ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1808
biegam już od trzech dni i pierwsze pozytywne zaskoczenie to takie, że nie łapie mnie żadne przeziębienie.

Zauważyłem że podczas biegu (a w zasadzie zaraz po nim) spada mi ciśnienie. Jak pisałem, normalnie mam ok 120-125/75-80, a po takim biegu spada do 95-100/50-55, przy tętnie ok. 135.
Domyślam się, że to przez niskie ciśnienie mam takie objawy po wysiłku. Można je jakoś podwyższyć poprzez np modyfikacje diety?

dzięki za zainteresowanie w szczególności Jodanowi, stosuje się do Twoich rad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
Nie znam sie ale wydaje mi sie że niższe ciśnienie po wysiłku to normalka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dziwna sprawa okresu :-(

Następny temat

węzły chłonne?

Wiecej