SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bardzo prosze o pomoc - poczatkujacy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1318

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam i pozdrawiam wszytkich uczestnikow forum,
mam male pytanko, od jakiegos czasu cwicze sobie nieco w domu, jednak jestem poczatkjacy w tej dziedzinie wiec nie bardzo wiem czy moj trening jest dobry, bardzo prosilbym wiec o jakas rade co do ukladu cwiczen, co ewentualnie zmienic. Od razu mowie ze mam 17lat, 173cm wzrostu, i jestem dosc szczuply, waze 58kg. A moj trening wyglada tak: co 2 czy 3 dni wykonuje:

pompki: 9seri x 20powt
rozciaganie ekspandera na lezoco: 8x15
cos jak sztangielki tylko z ekspaderem zechaczonym jednym koncem o stope a drugi oczywiscie w rece: 5x20
brzuchy: 3x20
i troche przysiadow, ale tego nie licze

laczenie juz jakies 1,5miecha tak jade (nie liczac nieco dluzszej przerwy jaka mialem przez chorobe)

z silownia zas jest troche u mnie problem, bo z czasem ciezko i dojazdem, i dlatego wolalbym na razie w domu pocwiczyc

zastanawiam sie tez czy nie kupic sobie jakichs odzywek (wiem ze najwazniejsza dieta dobra, ale uwazam ze nie jest zle, glownie jem drob, nie opycham sie zadnymi slodyczami i chipsami (jak juz to bardzo zadko) a chce zeby z tych swiczen wycisnac jak najwiecej korzysci...


z gory thx i prosze o jakies cenne rady

Lordi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Witaj chętnie pomożemy, ale daj

COŚ O SOBIE ZANIM ZAPYTASZ O RADĘ wg tego szablonu:

DZIĘKI INFORMACJOM, KÓRE PODASZ będzie można od razu przejść do konstruktywnej i KONKRETNEJ pomocy w Twojej sprawie.

1.Ile czasu już trenujesz-czy robisz to systematycznie-jeśli tak-to ile czasu. Jeśli nie-to opisz jakie odstępy i jakie okresy treningów?
2.Jak trenowałeś ostatnio:3-6 miesiecy-podaj konkretny plan treningowy zawierający:
-rozkład tygodniowy treningów (z podziałem na grupy mięśniowe),
-ćwiczenia, serie, powtórzenia, procentowe cięzary, długość przerw pomiędzy seriami jaką stosowałeś,
-jakie efekty przyniósł ten trening-konkretnie:masa, tłuszczyk, rzeźba, wytrzymałość, siła, zmęczenie, spadek wagi, itd.???
3.Opisz konkretnie swoje cele-co chcesz osiągnąć: siłę, masę, wytrzymałość, rzeźbę...???
4.Podaj swoje możliwości czasowe i sprzętowe.
5.Podaj przeciwwskazania medyczne o ile takie są.
6.Opisz jaką stosowałeś do tego treingu diete-czy stosowałes?

ZAPRASZAM do udziału w akcji "Trenuj z nami CYKLICZNIE"
http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120

KONSULTACJE INDYWIDUALNE-MÓJ MAIL PRYWATNY- POWIADOMIENIEM Z SFD-ZAPRASZAM

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1140 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7465
j.w

masz kontakt z bazą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam, wiekszosc informacji ktore sa potrzebne juz chyba podalem, tak jak mowie nie mam co za bardzo sie rozpisywac bo zadnego konkretnego planu nie robilem, przez ostatni rok robilem ok. 100pompek tygodniowo ale to chyba za duzo jednak nie bylo, w sierpniu zaczolem co 2-3dni zestaw ktory podalem

"pompki: 9seri x 20powt
rozciaganie ekspandera na lezoco: 8x15
cos jak sztangielki tylko z ekspaderem zechaczonym jednym koncem o stope a drugi oczywiscie w rece: 5x20
brzuchy: 3x20
i troche przysiadow, ale tego nie licze"

w pazdzierniku chwycila mnie angina i tak jakos o tym pozniej zapomnialem a teraz znowu chce wrocic do cwiczen, a jaki efekt mialem z tych dotychczasowych, coz, nie wielki, ale tez nie wiele robilem... troszke jakby mi klata sie przypakowala i zyly wyszly na bicepsach, no a cele...coz, chodiz mi przedewszystkim o wieksze bicepsy, w sumie ogolnie miesnie rak, i klate oraz niezle miesnie brzucha (chyba standard;) zas do wygladu schwarzenegera nie daze :) tak wiec chodzi tu chyba przede wszytkim o wyglad, dla dobrego samopoczucia, a sila i masa pewnie juz sama jakos za tym pojdzie. co do sprzetu i czasu to w domu mam ekspander i taki przyzad w stylu wiosel. z czasem dosc krucho dlatego staram sie w domu cos robic a nie na silce, na silke bym cyba mogl spokojnie jeden dzien w tygodniu (pt) przeznaczyc (bo jest tez duzy problem z dojazdem...) przeciwskazan medycznych zas zadnych (wykrytych) nie mam.
co do diety to "jem co dadza" ale tak jak pisalem, prawie zawsze drob, czasem ryby a okazyjnie wieprz. i wolowine, mleka i kawy nie pijam, slodycze tez bardoz zadko jem. no i zastanawiam sie tez nad jakimis odzywkami...

uff...no to chyba wystarczy,

pozdr i prosze o jaies rady co zmienic w treningu, czy zaczac cos brac i jak wogole to wszystko poukladac

z gory thx
lordi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
jedynie mozesz kupic odzywke aby wspomoc diete (gainer albo bulk) ... a co do treningu to masz przykladowe (na koncu) http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

I nie jestem żaden master tylko fu.ckmaster
JAGODKA jest świetna
.:Polish TIGER died - all thanks to fu.ckin' judges:.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
PRzypomnij mi się po niedzieli, bo teraz mam wyjazd na "Body Life" do W-wy.


ZAPRASZAM do udziału w akcji "Trenuj z nami CYKLICZNIE"
http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120

KONSULTACJE INDYWIDUALNE-MÓJ MAIL PRYWATNY- POWIADOMIENIEM Z SFD-ZAPRASZAM

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
USYSTERMATYZUJ TO PROSZĘ JEDNAK:

1.Ile czasu już trenujesz-czy robisz to systematycznie-jeśli tak-to ile czasu. Jeśli nie-to opisz jakie odstępy i jakie okresy treningów?
2.Jak trenowałeś ostatnio:3-6 miesiecy-podaj konkretny plan treningowy zawierający:
-rozkład tygodniowy treningów (z podziałem na grupy mięśniowe),
-ćwiczenia, serie, powtórzenia, procentowe cięzary, długość przerw pomiędzy seriami jaką stosowałeś,
-jakie efekty przyniósł ten trening-konkretnie:masa, tłuszczyk, rzeźba, wytrzymałość, siła, zmęczenie, spadek wagi, itd.???
3.Opisz konkretnie swoje cele-co chcesz osiągnąć: siłę, masę, wytrzymałość, rzeźbę...???
4.Podaj swoje możliwości czasowe i sprzętowe.
5.Podaj przeciwwskazania medyczne o ile takie są.
6.Opisz jaką stosowałeś do tego treingu diete-czy stosowałes?

ZAPRASZAM do udziału w akcji "Trenuj z nami CYKLICZNIE"
http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120

KONSULTACJE INDYWIDUALNE-MÓJ MAIL PRYWATNY- POWIADOMIENIEM Z SFD-ZAPRASZAM

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. i 2. od wrzesnia 2002 do czerwca 2003 ok 100 pompek tygodniowo (na WFie) pozniej od sierpnia 2003 do konca wrzesnia 2003 co 2-3dni(10x10pompek,10x10rozciaganie ekspandera na lezaco,3x20powt.-brzuchy,5x10powt.na reke, cos jak sztangielki tylko z eksapnederem zaczepionym o stope a drugim w rece (i do gory),troche przysiadow) [a tak gdzies na poczatku wrzesnia zwiekszylem troche ilosc pompek do 8 seri x 20powt. ale chyba mialem za duzy okres przerwy miedzy kazdym powtorzeniem (czesme do 4-5min:)i jak go zmniejszylem (do ok 1,5min) to ciezko szlo, wiec obecnie robi okolo 10x15]
w pazdziernika przestalem bo chwycila mnie angina i tak jakos to pozniej zaniedbalem i jakis tydzien - dwa wrocilem do tego (czyli pompki 10x15;ekspander na lezaco 10x15;brzuchy 3x20, ciagniecie eksapnedera reka w gore zachaczonego o stpe (niby sztangielki) 5x10-15 na reke i troche przysiadow ale na tym szczerze mowiac sie nie skupiam za bardzo.
ogoleni niel iczac tych pompek to przerwy miedzy seriami sie do 2min wyrabialem zaleznie od checi i dnia :) bo niw myslalem ze to takie wazne
z efektami to roznie, troche mi klatka przypakowala i zyly wyskoczyly na bicach, mam tez dosc twardy brzuch. o podzialalach na grupy miescniowe jakie trenowalem to za wiele nie pwoiem bo nie wiem dokladnie co przy tych cwiczeniach sie wyrabia, ale co robilem to wiesz...

3. osiagnac chce przede wszytkim bardziej rozwinieta klatke i bicepsy oraz dobrze wyrzezbiony brzuch, no i sile

4. z mozliwosciami slabo, no tak jak mowie co 2-3 dni moge troche czasu poswiecic, do silowni mam dalek i chyba tylko w pt bym mogl no chyba ze by nie bylo wyjscie to moze cos by sie udalo skombinowac tez w inne dni. sprzet - to ten ekspander i takie niby wiosla na siedzaco (ale z tego nie korzystam)

4. brak

5. dieta jako tak to nie, ale odrzywiam sie na pewno zdrowo, najczesciej drob, zadko inne rodzaje miesa, nie opycham sie batonami i chipsami, nie pije taz niestety mleka ale nie potrafie tak na czysto :) no i tak ze 4 posilbki dziennie sniadanie, obiad, kolacja i tak 30min-1h przed spaniem cos na przekaske

no to mam nadzieje wystarczy, takze bardzo prosze cie o pomoc

pzdr. lordi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Powiem tak:

Na pompkach i expanderach niedaleko zajedziesz.

ZAPRASZAM do udziału w akcji "Trenuj z nami CYKLICZNIE"
http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120

KONSULTACJE INDYWIDUALNE-MÓJ MAIL PRYWATNY- POWIADOMIENIEM Z SFD-ZAPRASZAM

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

barki

Następny temat

Czy ćwiczenie na klatke ma wpływ na kręgosłup??

WHEY premium