SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bardzo mały progres

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2110

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 39
Witam. Chciałbym się was poradzić co i jak robić żeby w końcu rosnąć?? Ile serii wykonywać, ile powtórzeń?? Zależy mi na masie. Dodam też ze ćwiczę juz sporo(ok 8 msc) ale progres jest niewielki. Czy serię lączone to dobry pomysł? Jakie partie ćwiczyć równocześnie? Możliwe ze nie ma progres bo nie wykonuje rozgrzewki?? Może to być głupie pytanie ale serio juz nie wiem. Ćwiczę tylko i wyłącznie w domu. Do dyspozycji 105 kg obciążenia gryf prosty, łamany, hantle, ławeczka, modlitewnik.

Aktualna forma:
Waga:71
Wzrost:183
Max na klatę:90
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603

Rozwój sylwetki zależy nie tylko od naszej genetyki, choć w bardzo dużym stopniu, ale cała reszta to nasze podejście do tematu kształtowania sylwetki. A na to składa się nasze zaangażowanie do treningu siłowego i diety jaka jest potrzebna.

Naturalnie można mieć podejście do tematu chodzę na siłownię, trenuje co chcę i w jaki dzień mam ochotę, dietę mam jaką mam i liczyć na to, że będziemy się rozwijać i fajnie wyglądać. Ale na takie podejście może sobie pozwolić garstka ludzi. Sam mam znajomego, który jak sam twierdzi 4 miesiące w roku ćwiczy, a wygląda i dźwiga więcej niż nie jeden stały bywalec siłowni.
Ma naturalnie umięśnioną sylwetkę z małą ilością tłuszczu i je co chce, trenuje jak chce, a efekty przychodzą błyskawicznie.

Ale tak predysponowanych osób jest mały procent wszystkich trenujących, reszta żeby odnosić sukcesy sylwetkowe musi solidnie trenować, trzymać dietę i regularnie kontrolować postępy, a jak ich nie ma wprowadzać niezbędne poprawki czy do treningu, diety, regeneracji.

Poza tym do jakich efektów może dojść osoba o dobrych predyspozycjach kiedy się przyłoży?

Polecamy również: Brak efektów ćwiczeń na siłowni: 4 główne przyczyny



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-10-07 14:38:57

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Wrzuć trening i dietę do oceny + ankieta działu

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozgrzewka jest bardzo ważna a 8 msc treningu to bardzo mało więc spokojnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 39
Najlepszy plan treningowy to podobno nie mieć planu xd. Nie, serio nie mam. Ćwiczę to co akurat chce danego dnia ćwiczyć wykonując od 6 do 8 powtórzeń a biceps 10-12 ale nie wiem czy nie za dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Pewnie diety też nie ma, tak sobie możesz machać i 10 lat bez efektów

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 39
No diety nie ma, bo znam wiele osób które bez diety wyglądają równie dobrze jak ci z dietą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 231 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2173
To działań że jak ten z dieta wygląda ok, a ten bez diety też wygląda ok to wyglądałby super bo na porostu taka a nie inna genetyke. Co do braku progresu obetnij obciążenia o 1/3 on z treningu na trening dokladaj robiąc zakres takiej samej liczby powtórzeń. Czyli robisz aktualnie 100kgx10 to wracasz do 70x10 i co trening 10kg jeżeli nogi a 5kg jeżeli góra ciala, powinno ruszyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z takim podejściem zmień sport
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 39
mam jeszcze taki program ktory liczy kalorie ale jakos kiepsko dziala bo pokazuje wydaje mi sie ze za duzo kcal na dany posilek. A wy znacie jakies inne programy ktore licza kcal? a co do treningu to aktualnie robie na klate np 8-60 kg 8-60 kg 7-65 kg 6-70 kg wiec nie wiem czy jest sens obcinac te obciazenie bo wydaje mi sie ze jest odpowiednie. A moze to zbyt dlugie przerwy miedzy seriami?? albo tez serie łaczone??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
U siebie w profilu potreningu.pl możesz liczyć kalorie

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 39
a jak?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szukam kumpla na siłownię z doświadczeniem (łódź)

Następny temat

Problem z klatką piersiową

WHEY premium