SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

BIEGANIE - 5KM

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1909

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 716 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7777
Siema, zamierzam wystartować w triathlonie w Gdyni na dystansie sprint (open)0.75km -pływania 20km -jazdy rowerem 5km -biegu. Z pływaniem nie mam żadnych problemów, rowerem zacznę jeździć, jak będzie cieplej, bo kupuję wtedy szosówkę, ale problem jest z bieganiem. Nie wiem od czego zacząć, mam tam przebiec 5KM, patrzyłem wyniki z tego roku z Suszu, to muszę mieć koło 22-24 minut na 5KM. Jak myślicie, jest to osiągalne, dla osoby, która posiada już bazę tlenową, lecz niezbyt dobrze idzie jej w bieganiu ? Co byście polecali, jakiś plan, czy coś, bo kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
Dzięki wielkie za odpowiedzi :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 516 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5226
biegaj systematycznie , rób interwały 22-24 min na 5km jest dość łatwo osiągnlne :)

,,Gdy znasz niebo i ziemię, zwycięstwo jest niewyczerpane."

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 716 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7777
ale rowniez na zmeczeniu ? Po rowerze 20km i plywaniu, gdzie trzeba ostro dawac ? :P
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 516 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5226
a kiedy masz ten triathlon?

napisał(a)
Początkujący
W sierpniu. Możesz jeszcze dokładniej powiedzieć, jak mam biegać itd.
napisał(a)
Początkujący
możesz przeplatać biegi interwałowe z biegami długodystansowymi np w jeden dzień interwał 4x400m i po 2 min przerwy a w innym dniu bieg długi 30 min , rób tak 3 razy w tygodniu .

Zmieniony przez - lukasz0172 w dniu 2013-12-06 15:40:52

napisał(a)
Początkujący
a do sierpnia masz czasu ho ho ho więc myśle że jak się zmobilizujesz to na spokojnie dasz radę :)

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10649 Napisanych postów 44236 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
4x400 to trochę mało jak na 5km, jak już 400 setki to raczej 10x400m w tempie 1'30'' na przerwach 2-3 min
napisał(a)
Początkujący
10x400m na początek ? ;p

napisał(a)
Początkujący
A powiedzcie jeszcze takie na razie bieganie 2 razy w tyg. da efekty ? Ponieważ mam zamair troche masy nabrać przez zimę, chodzę tez na silkę 3 razy w tyg. i 3 razy na basen, więc to by było za dużo. Jak będzie cieplej, to na pewno biegać będę. Jak myślicie dużo będzie mi przeszkadzalo takie bieganie w budowaniu masy ? Dązę do sylwetki coś w stylu fitness model'a, wymaga z 5-7 lat cwiczen z dobra dieta.
napisał(a)
Początkujący
dopnij dietę , uwzglednij wysiłek biegowy , tak na razie możesz robić 2 razy w tygodniu 1 raz długi 1 raz interwał

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tenis Stołowy- TS

Następny temat

Stojaki do akrobatyki

Czy trening siłowy jest bezpieczny dla dzieci? Czy trening siłowy jest bezpieczny dla dzieci? Czy kulturyści powinni powiedzieć prawdę o dopingu? Czy kulturyści powinni powiedzieć prawdę o dopingu? Ryż brązowy - wady i zalety Ryż brązowy - wady i zalety Ciasteczka owsiane Ciasteczka owsiane BCAA - minimalna skuteczna dawka BCAA - minimalna skuteczna dawka Nawet jedna dawka testosteronu podnosi poziom cholesterolu Nawet jedna dawka testosteronu podnosi poziom cholesterolu Jak zbudować mięśnie? 10 rzeczy które robisz źle! Jak zbudować mięśnie? 10 rzeczy które robisz źle! Najpiękniejsze ring girls Najpiękniejsze ring girls