SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BARDZO WAZNE!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4559

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 274
Witam
Pisalem wczesniej ale to co pisaliscie nie bylo dla mnie na temat i moj teamt poszedl daleko w niepamiec niestety a ja dalej nie umiem sobie poradzic niestety:(.Wiec zaczne od poczatku.

Mam 22 lata waga 78 kg wzrost 177cm ( teraz zaczalem tracic wage
trenuje bjj 4 razy w tygodniu
Chcialbym poprawic sile a najlepiej ja wyrobic WIDZIALEM na forum rozne plany 2 dniowe 3 i 4 ale w kazdym jest cos co mi nie pasuje np nie umiem wybrac dni w ktore mam trenowac zeby sie nie przetrenowac.Napisze teraz co i jak robie:
-Pon 19:30 Bjj/vale tudo
-wt wolny
-sr 19:30 bjj
-czw 19:30 bjj
-pt jest dosyc nerwowym bo czesto jestem 3 godziny na treningu bo tak chce czyli od 18 do 21
-sobota od 9-20 w szkole
-niedziela od 9 do 20 w szkole:(

Jak teraz chodzic na silownie wiem ze zostaje mi tylko rano ale jak dobrac cwiczenia zeby na 19:30 mial checi na trening a kto trenuje to wie jak wyglada dobry trening w bjj. Prosze o pomoc w doborze planu dla mnie wiem ze zawsze sie mowi ze dla kazdego jest inny ale podalem duzo danych i prosze o pomoc dla mnie bo na silowni sie nie znam wcale:( a raczej na cwiczeniach ( wiem jak sie wykonuje ale nie wiem jak je dobrac dla mnie)

Ps. Czy radzilibyscie kupic kre-alkalyn czy horse power.... mam jeszcze odzywke bialkowa i odzywke weglowodanowa w domu:)

Zmieniony przez - wandsilva w dniu 2006-10-01 23:11:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 274
No to teraz wiem juz cos wiecej hehe dzieki wszystkim za rady jak ktos Cos wie jeszcze i ma ochote sie podzielic to prosze pisac smialo:)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Nie bardzo wiem co ci poradzić, nie znam się na treningach Bjj/vale tudo, więc nie wiem na ile są forsujące, nie napisałeś też siłę czego chciałbyś konkretnie poprawić.

Najlepiej byłoby moim zdaniem zapytać w sportach walki, ponieważ siłka ma być dla ciebie tylko dodatkiem do walk.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2006-10-01 23:12:55

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 274
Moze zle to ujalem troche chcialbym poprawic sie na sile czy byc silniejszy nie wiem jak mam to wytlumaczyc hehe:) to tak jakbym chcial podniesc partnera a nie umiem co zrobic zeby jednak bylo tyle sily zeby go podniesc:) ten przyklad to oczywiscie zart ale juz wiesz o co mi chodzi:)

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Rozumiem, ale musisz sam określić, które grupy chcesz wzmocnić - od tego zależy późniejszy trening.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
rozumiem ze sob i niedziela odpadaja..

Wtorek:
1)przysiady: 5*5
2)wyciskanie lezac: 5*5
3)matrwy ciag: 5*5

czwartek:
1)podrzut nad glowe: 5*3powt
2)wioslowanie jednoracz na wyc dolnym: 5*5powt https://www.sfd.pl/temat281827/ 
3)na zmiane uginanie mlotkowe i prostowanie do dolu w gornym zakresie: regeresja 3-5p/6-10p/11-15powt. czyli coraz mniejsze ciezary. Nie przejmuj sie jednak za bardzo ciezarami w tych 2 cwiczeniach, rob ciezko ale bez tragizowania...


-Na poczatek zrob tak by miec spory zapas sil
-Na nast treningu doloz 2,5kg dla klaty, porzutu i wioslowania jednoracz, dla siadow i ciagow po 5kg
-kiedy nie dziala juz plan na bic-tric to przez tydzien odpusc je sobie!
-kiedy nie wyrobisz juz wszystkich powt i serii po dolozeiu ciezaru w glownych cwiczeniach wtedy nast razem opusc owo nieszczesne wiczenie a z 2 tygodnie zacznij od nowa z 90% ciezaru jakiego dotychczas uzywales.


Jestem pewien ze bedziesz bardzo zadowolony jesli skorzystasz. Pozdro!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 274
Dzieki za plan widze ze fajny,jedynie nie wiem jak ma wygladac cwiczenie z tym podrzutem nad glowie:/ i nie wiem jak z ta regresja na biceps ile mam robic seri bo tam pisze np 3x5 czyli serie po 5 powtrzen a to nastepne nie czaje za bardzo:/?? czyli trenuje na wiekszych obciazeniach i malo powtorzen a jakie przerwy miedzy cwiczeniami jakie miedzy seriami??? Jak dlugo mam sie stosowac do tego planu i co po nim znowu ten sam czy cos nowego bedzie trzeba wprowadzic??
I z tym wioslowaniem nie badzro czaje jak jednoracz na wyciagu:/, mozesz mi wskazac ktore cwiczenie jest na tricpes??sorki ze taki jelen ze mnie ale silownia naprawde sluzyla tylko do celow rekreacyjnych...

Pozdrawiam i czekam na kolejne Twoje informacje




Zmieniony przez - wandsilva w dniu 2006-10-02 18:20:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
***Dzieki za plan widze ze fajny,jedynie nie wiem jak ma wygladac cwiczenie z tym podrzutem nad glowie:/

Plan i dla mnie sie podoba, ale nezbyt mi pasuje rozklad tygodnia i silownia.. ale sadzac po ilosci pytan to podrzut nie jest jedynym problemem.. Na pewno widziales w Tv zawody w podnoszeniu ciezarow. podrzut to druga konkurencja. w tym treningu nie uzywasz az tak bardzo nog, czyli nie schodzisz do samego dolu pod sztange. Poogladaj tez strongman jak podrzucaja belke/sztange. podrzut bez kucania, tylko troche ugnij nogi. OTO FILMIK:

NA TYM DELIKWENT PRZECHODZI OD RAZU DO PRZYSIADOW PRZEDNICH, ALE TY NIE ROB TEGO ... Dalej masz inne z Olimpiad i takich tam...



*** i nie wiem jak z ta regresja na biceps

No, na pewno nie tylko na biceps, ale i na triceps : seria bica-seria trica i tak w kolko. Po paru seriach progresywnej rozgrzewki na mniejszych ciezarach i po jakies 3 powtorzenia w kazdej dochodzisz do ciezaru ktorym jestes w stanie wykonac 2-5powt na kazda reke(I seria). Potem przechodzisz do drugiej, a ciezar dobierasz tak by zrobic 6-10powt, w trzeciej zmniejszasz na tyle by wykonac 11-15powt. Nie odpoczywaj dlug bo ciezary coraz mniejsze i tak.

***ile mam robic seri bo tam pisze np 3x5 czyli serie po 5 powtrzen a to nastepne nie czaje za bardzo:/??

3serie po 5 powt znaczy ze po paru progresywnych seriach rozgrzewkowych (2-4 po max 5 powt i coraz wiekszym ciezarem, ogromny zapas zapas sil) wykonujesz na STALYM CIEZARKU 3 serie po 5powt .


*** czyli trenuje na wiekszych obciazeniach i malo powtorzen a jakie przerwy miedzy cwiczeniami jakie miedzy seriami???

Oczywiscie spore ciezary. Jak bys porobil male i duzo powt to trening bjj by cie zajechal w inny sposob niz kondycyjny: ZNACZNIE mniejsza adaptacja organizmu do bodzcow treningowych. Poza tym taka wytrzymalosc jaka uzyskasz na bjj jest ta jaka powinienes miec , TZN SPECYFICZNA DO SPORTU.
Podstawy sily i dynamiki jednak nie zbudujesz tak latwiutko, tu trzeba metodyki, a nie zapie*dalanki!

***Jak dlugo mam sie stosowac do tego planu i co po nim znowu ten sam czy cos nowego bedzie trzeba wprowadzic??

Napisalem go tak by sie SAM ZMIENIAL, ale manipulujesz intensywnoscia tylko i oczywiscie kluczowe sa tygodniowe przerwy od bodzca w ktorym juz sie przedobrzylo, pozniej cofka o 10%. Cwiczenia nie musza sie zmieniac, ja nie zmieniam i jest ok pod pewnymi warunkami ktore sa uwzglednione. Przestudiuj dokladnie technike kazdego z nich: wejdz do dzialu trojboju i dwuboju; tam sie jakos doszukasz! Przestudiuj dokladnie i nie sluchaj kulturystow jesli chodzi o te cwiczonlka to oni maja najczesciej kontuzje, a tak niewiele powinni zmienic w technice....

.
***I z tym wioslowaniem nie badzro czaje jak jednoracz na wyciagu:/,

Myslalem ze jak dam linka to wystarczy, trzeba przeczytac arta i znalezc: jest tam opisanych kilka odmian. tymczasem rob tak jak oburacz, ale jedna reke oprzyj o kolano; na pewno widziales wioslowanie ze sztangielka... analogicznie!



*** mozesz mi wskazac ktore cwiczenie jest na tricpes??sorki ze taki jelen ze mnie ale silownia naprawde sluzyla tylko do celow rekreacyjnych..

no to teraz bedzie sluzyc do celow wyczynowych, hehe

Na triceps jest ost cwiczenie: prostowanie do dolu na wyc gornym . napisalem bys stosowal gorny zakres ruchu, ale dalszych seriach regresji ciezar moze byc na tyle maly ze wykonasz caly/prawie caly ruch.

Napisz do mnie po 1 tygodniu, moze cos "wyjdzie w praniu".

Pozdro!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 274
O cholera naprawe milo mnie zaskoczyles ze tak to wszystko wyjasniles dzieki bardzo odezwe sie napewno po tygodniu lub 2
Pozdrawiam

ps dla takich ludzi jak Ty warto zakupic abonament i wyslac SOGA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Nie odpisalem Ci o przerwach; 3-4 minuty, w rozgrzewkach ok 2. Klasycznie jak przy treningu sily/dynamiki.

Jak by 1 sog wiele zmienial... dla mnie to po prostu relaks i satysfakcja, bo sam nigdy takiej pomocy nie otrzymalem, o przeciwnikach nie wspominajac...

Ale dzieki wielkie za zachete do dlaszego rozpisywania sie... Naraziie!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 274
A czy doradzilbys jakas odzwyke typu horse power czy kre-alkalyn??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
odpowiedzi z priva:

1) bic- tric- bic- tric- bic- tric- bic- tric-
2) wioslowanie na wyciagu jest najwygodniejsze, sztangielka mozesz nie miec ciezarow... ja cwicze na sztandze jednoracz na 125kg, wkrotce dokladam.. to na przwde WIELKIE CWICZENIE!

horse power czy kre-alkalyn??

ZAMIAST KRE ALK BIERZ "CRESTER" (eseretylowy kreatyny) ma dodatkowe zalety

ale najlepsze co mozesz wziasc wg mnie to knockout: 4 miarki przed kazdym treningiem .. dowal jeszcze glucetyl 5 caps przed i po treningu sie nie zajedziesz.. chyba ze psychicznie...koncentrat serwatkowy mieszany z mlekiem i muesli z rana i po treningu tez podstawa... ZMA 3 caps przed snem, witaminy, mineraly, ziola. probiotyki (wszystko w "nexgen" z reflex'a..... Reszta nie ma w sumie sensu.
Ide spac bo mnie znosi na boki w przod i w tyl... 3m sie wojowniku!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening jak oceniacie?

Następny temat

CYKL PRIORYTETOWY : KLATA

WHEY premium