Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 23499 razy
  • Autor

Bóle w płucach? Co to może być za dolegliwość?

• Civmaniak
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 7 lat
    • LPA: 38

Wysłano 26 grudnia 2009 22:03

zgłoś naruszenie

Bóle w płucach? Co to może być za dolegliwość? Wszystko się zaczęło jakieś 2-3 tygodnie temu będąc w sklepie poczułem bardzo silny i mocny ucisk z tyłu pleców (za płucami). Miałem wrażenie, że zaraz mi coś tam pęknie. Pamiętam, że czekając wtedy w kolejce nie wytrzymam i odłożę zakupy. Bolało mnie bardzo i naprawde ciężko to opisać. Wpierw pomyślałem, że może to od dzwigania bo wtedy dużo mebli i ciężkich przestawiałem ale z drugiej strony w życiu dźwigałem jeszcze cięższe rzeczy. Po powrocie do domu ucisk w plecach ustąpił natomiast nagle przeszło jakby na stronę przednią, czyli tam gdzie mam płuca. Nie boli tak samo oczywiście bo bym z bólu nie wytrzymał i pomyślałem, że widocznie nadwyrężyłem plecy. Posmarowałem Ketanolem (maść) i przeszło po 2 dniach.

Niestety po tygodniu równym ból powrócił w płucach w okolicy mostku czuje jakby coś tam uciskało (albo to takie wrażenie). Posmarowałem znów i przez jakieś 3 dni jak dobrze pamiętam czułem ból oraz czasami pobolewało mnie na plecach. Najgorsze to to, że od jakiegoś czasu też odczuwam ostry skurcz nad okolicami serca i od tego momentu z dolegliwością z płucami nasila się i skurcz nad sercem łapie mnie częściej niż w ostatnich miesiącach. Może to zbieg okoliczności.

Teraz przed świętami znów zaczęły mnie płuca boleć i na dodatek gardło i czułem, że mam gorączke - prawdopodobnie to przez brata która zachorował na anginę. Dziś już gardło i osłabienie zniknęło ale ból w płucach jest nadal.

Boję się i nie wiem co to może być? Zapalenie płuc? oskrzeli jakoś wykluczam bo dbam o zdrowie jeśli mowa o ciepłym ubieraniu się i szalik zawsze noszę. Mam dziwne przeczucie, że akurat te moje wykluczenie zapalenia płuc powoduje właśnie ten ostry ból z tyłu pleców - od którego się właściwie wszystko zaczęło. Szukałem w necie i dowiadywałem się i nic a nic nie ma związanego z moją dolegliwością.

Po nowym roku będę zmuszony chyba iść do lekarza ale ja cholera jakoś nie ufam im i boję się, że to może być coś poważnego.

Czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem jak ja mam?
    zwłaszcza mam na myśli ten ostry ból w plecach który to wszystko zapoczątkowało. Bolało to tak jakby mi ktoś wsadził rękę do kręgosłupa i go tak ściskał - aż pamiętam, że się odwracałem bo myślałem, że ktoś faktycznie mi to robi.

Proszę pilnie o pomoc. Dodatkowo co mogę powiedzieć mam 21 lat i jestem osobą dość otyłą ale nie aż tak bardzo ;).
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 27 grudnia 2009 13:50

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • drRzezio
    • Na forum: 4 lata
    • Trenuje: 15
    • LPA: 11783

Wysłano 27 grudnia 2009 13:50

zgłoś naruszenie
    Jesteś pewny, że to płuca? Ja podejrzewam, że to może być serducho.

Docelowo - wizyta u lekarza.
    Profilaktycznie: mniej alkoholu, mniej kawy, brać przez tydzień magnez i patrzyć czy jest poprawa po tygodniu.
  • Civmaniak

Wysłano 27 grudnia 2009 14:49

zgłoś naruszenie
    No niestety też to podejrzewam, że serducho.

Alkoholu to ja nie pije no ostatnio piłem na weselu w czerwcu a tak to jedynie na sylwestra lub naprawdę okazyjnie. W dzień zero piwa bo jakoś go akurat nie lubie. Kawę piję raz na ruski miesiąc - jedynie capuccino ale przecież to nie jest prawdziwa kawa:).

Magnez mówisz? W jakiej formie poleciłbyś? Tabletki? Czy jakieś magnezw formie jedzenia?

Jeszcze jedno ja jestem osobą palącą. Palę nie dużo z 4-5 może fajek dziennie.
  • konrado1
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: 8
    • LPA: 3154

Wysłano 27 grudnia 2009 16:26

zgłoś naruszenie
    Rzuć palenie zupełnie i ruszaj do lekarza bo takie mocne bóle to może być coś poważniejszego.
    Magnez to tabletki
    • LPA: 131

Wysłano 27 grudnia 2009 20:18

zgłoś naruszenie
    Jak najszybciej do lekarza
  • MMAoooMMA

Wysłano 27 grudnia 2009 20:25

zgłoś naruszenie
    Ej jedyne co ja ci moge zaproponować jako sportowiec to sałna jeśli chodzi o takie choroby jak grypy czy tam zapalenie płuc ... Udowodnione jest że sałna dobrze hartuje człowieka jeśli zaraz po sałnie wchodzi się pod zimny prysznic
    słuchaj zrób tak:
    Idz na saune odrazu ci mówie że przed wejściem do sałny masz być suchy tam posiedz jakies 15 min i wejdz pod calkiem zimna wode pod prysznic potem znów 15 min sałna i prysznic tak 3 razy ja tak robie od kąd trenuje MMA :D Na prawde pomaga ... usówa toksyny z organizmu itp ... Jeśli chodzi o zdrowie to nie nażekam jak zawsze dobra forma i nie martwie się o choroby choć chodze ubrany jak zawsze w dress i nieraz jest mi zimno :D Przynajmniej 1 w miesiącu proponuje skoczyć na saune Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia =]
  • Civmaniak

Wysłano 27 grudnia 2009 21:32

zgłoś naruszenie
    Cholera jasna teraz właśnie akurat boli mnie tzn co parę sekund czuję taki skurcz jakby mały ucisk nad sercem :( i od godziny czuje, że coś właśnie jakby po całej prawej stronie płuc coś tam mi dokuczało.

No nic chyba jednak faktycznie pozostanie lekarz.
  • Civmaniak

Wysłano 27 grudnia 2009 21:49

zgłoś naruszenie
    Przepraszam miało być - "po lewej stronie" płuc bo po prawej to nic a nic nie boli ani nie dolega.
  • MMAoooMMA

Wysłano 27 grudnia 2009 22:28

zgłoś naruszenie
    No idz do lekarza najlepiej :/
  • Civmaniak

Wysłano 27 grudnia 2009 22:45

zgłoś naruszenie
    No właśnie ból w tym, że będę mógł iść dopiero jak wróce do domu czyli po nowym roku - Bo tu gdzie jestem to chyba nawet komisariatu policji nie ma hehe.

No ok dzięki za pomoc. Istnieje jakiś lekarz online?
  • MMAoooMMA

Wysłano 27 grudnia 2009 23:21

zgłoś naruszenie
    Weś przy******* narazie jakomś tabletke przeciw bulowom a potem ... a potem ... Nie wiem co potem połuż się i se telewizje pooglądaj przy ciepłej herbatce z cytryną :P Nie wiem co ci ale ja miałem przez tydzień problem z płucami ale to po uderzeniu jak poszedłem na ustawke i typ mi bardzo mocno przy*******ił w rzebro :/ Przez tydzień nie mogłem oddechu do końca nabrać i ból ogromny ... A u ciebie z oddychaniem wszystko w pożądku ??