SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból tuż nad kolanem. Przyczepy?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 51597

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Witam. Mam problem z bólem tuż nad kolanem. Podczas chodzenia, stania jest to tylko takie jakby napięcie odczuwalne. Ale już podczas np. przysiadów to przeradza się w ból(nie jakiś ogromny ale jednak ból) nawet przy malutkich ciężarach(bynajmniej tak było 13 dni temu ostatni raz gdy przeciążałem nogę, od tamtej pory nie obciążam nogi, ale teraz dalej czuję to napięcie więc wnioskuję że ból dalej będzie). Co to może być? Przyczepy czwórki? Wydaje mi się że mięsień to jednak inne objawy. A jak z leczeniem przyczepów jest?
1

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76015 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754768
Ból kolana i okolic jest nieprzyjemną dolegliwością, która co pewien czas spotyka niemal każdą osobę uprawiającą sport, a tym bardziej osoby uprawiające sporty siłowe, gdzie wysoce angażuje się stawy kolanowe.
Bóle kolan, zarówno nad, jak i pod rzepką mogą świadczyć o poważnych schorzeniach, między innymi nadwyrężeniu lub też uszkodzeniu wiązadeł stawu kolanowego.
Dochodzi do niego najczęściej w momencie niepoprawnie przeprowadzonej rozgrzewki, ale też w momencie przetrenowania, które ostatnio dotyka coraz większą liczbę osób. Ponadto największą rolę odgrywa też technika wykonywanych ćwiczeń, dlatego też, jeśli mamy możliwość skorzystajmy z pomocy bardziej doświadczonych trenerów, którzy będą w stanie wyłapać nawet minimalne błędy. Kiepska regeneracja, zbyt mała podaż kalorii, braki witamin i minerałów w diecie to również czynniki, które mogą mieć przełożenie na tym, jak funkcjonują nasze stawy.
Długotrwały ból w kolanie przy chodzeniu, czy zginaniu znacząco utrudnia nie tylko uprawianie sportu, ale też normalne funkcjonowanie. Co uniemożliwia nam radość z aktywności. Dlatego też nie należy lekceważyć nawet prozaicznych dolegliwości. Jeśli ból nie mija, mimo że odciążyliśmy nogę, warto udać się na konsultację do ortopedy, a on na pewno skieruje Cię na zdjęcie RTG oraz USG stawu. Otrzymany obraz pozwoli zidentyfikować zmiany, które zaszły w kolanie i określić ewentualne stany zapalane. Jeśli ortopeda uzna, że obraz ten niewiele przedstawia i jest niepewny diagnozy, zleci również badanie MR (rezonans magnetyczny), który pozwoli zobrazować nawet najmniejsze, całkiem mikroskopijne urazy.
Dzięki temu możemy zacząć ewentualne leczenie, a tym samym zapobiec wielu nieodwracalnym następstwom, które niosą za sobą urazy kolana.
Bardzo ważne jest też uwzględnienie w swojej codziennym diecie, produktów bogatych w:

witaminę A (wzbogaćmy dietę o wątróbkę z indyka, marchew, natka pietruszki)
kwasy omega-3 https://sklep.sfd.pl/Nutrend_Omega_3_Plus-opis35481.html#wartosci
odpowiednią podaż białka, w momencie braków białka w diecie z jedzenia, warto zaopatrzyć się w białko w proszku, np.: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33275.html
wapń (wzbogaćmy dietę w produkty mleczne, ale też orzechy, ale też wody średnio i wysokozmineralizowane)
kolagen https://sklep.sfd.pl/Olimp_Flexagen-opis786.html
witaminę D https://sklep.sfd.pl/MyVita_Witamina_K2 D3-opis34162.html.

Należy pamiętać o rozgrzewce, poprawnej technice wykonywanych ćwiczeń, bogatej diecie, ale też rozciąganiu po treningu i regeneracji.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Gdzie dokładnie cie boli nad kolanem? bo raczej na pewno z przyczepami 4głowego uda ma niewiele wspólnego.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
tuż nad kolanem, dosłownie parę centymetrów. A jest to ból raczej promieniujący więc idealnie jednego punktu nie określę.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Prawdopodobnie nadwyrężyłeś ścięgno 4 głowego uda kup sobie jakaś maść przeciwbólowa a jak przez pare dni nie zacznie jeszcze przechodzić to idź do lekarza.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Nie mogłem już czekać w niepewności, pojechałem dziś prywatnie na USG. Wynik taki że wszystko jest okej, nie ma żadnych sladów nawet po urazie. No więc stwierdziłem że warto zacząć się ruszać - oczywiście z rozsądkiem. Wsiadłem na rower i popedałowałem na boisko trochę pobiegać. Nie robiłem żadnych sprintów, zrywów ale mimo to taki dyskomfort w tej nodze był odczuwalny. Gdy wracałem do domu rowerem także odczuwałem coś w tej nodze. Ale jeśli na USG było wszystko okej to stwierdziłem że to musi być już problem ze strony psychiki - taki strach przed urazem można rzec. Co o tym sądzisz? Istnieje coś takiego?
1

Dostałeś rower więc pedałuj :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rekonstrukcja więzadeł w kostce.

Następny temat

Rosniecie.

WHEY premium