SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból przy rozciąganiu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3100

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
Cześć! Przy rozciąganiu dynamicznym (wymachy nogą w bok) i próbie zrobienia szpagatu bocznego, odczuwam ból po zewnętrznej stronie ud trochę poniżej bioder. Nie jest on obecny na całej długości ud tylko na ich początku, ale po dość długiej rozgrzewce, przechodzi, a jakąś godzinkę po treningu jak chcę troszkę się rozciągnąć, znowu czuję ból.
Moje ćwiczenia:
Rozgrzewka - trucht lub lekki bieg połączony ze skipami, przeplatanka, krok odstawno-dostawny, 10 do 25 przysiadów ze sztangą 30 kg, krążenie bioder i kolan, lekkie rozciąganie.
Właściwa część - rozciąganie bierne i izometryczne (wypad nogi w przód, "motylek", siad płotkarski, próba robienia szpagatu bocznego i jeszcze z 5 ćwiczeń których nazw nie znam, każde ćwiczenie po 3x (biernie x3 i izometrycznie x3), rozciąganie dynamiczne (wymachy w przód i w bok 3 serie po 10 razy).
Zakończenie - dociągnięcie tylnich partii mięśni ud, skakanka, truchcik, krążenia zgiętą nogą na zewnątrz.

Piszę o tym ponieważ w ostatnim czasie ból nasilił się jak dołożyłem do treningu rozciąganie dynamiczne i jest w zasadzie nie do zniesienia i muszę naprawdę długo przygotowywać się do rozciągania. Robiłem przerwę dwudniową i niezbyt pomogło. Czy jest to nadciągnięcie, czy tylko jakieś zakwasy?

Zapomniałem dodać, mam 16 lat, 4 lata temu skończyłem ćwiczyć karate które trenowałem przez 3 lata, miałem niebieski pas i nigdy nie pojawiał się ten ból. Po karate nie rozciągałem się, ale od 5 sierpnia wziąłem się za ostre ćwiczenie bo byłem fatalnie roziągnięty.

Zmieniony przez - cornholio0 w dniu 2007-08-13 15:15:31
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8007
Spróbuj dodatkowo rozgrzewać pośladki. Proponuje ci takie dwa ćwiczenia:
1. Klęknij na kolanach i oprzyj tułów na ugiętych przedramionach. wciągnij brzuch, rozluźnij szyję i patrz w dół.
http://agk.20a.w.interia.pl/Posladki_pliki/image001.jpg
Unieś nogę ugiętą w kolanach w górę spinając przy tym pośladki. Zachowaj pośladki, barki i głowę w jednej linii.
Powróć do pozycji wyjściowej.
http://agk.20a.w.interia.pl/Posladki_pliki/image002.jpg
Porób kilka serii na kazda noge az poczujesz cieplo w tylku

2. Przysiady z szerokim rozstawem nog i stopami do zewnatrz, nawet moga byc w jednej lini jak dasz rade. Dla ulatwienia mozesz sie czegos zlapac aby sie nie wywalic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
Spróbuję z tym pierwszym ćwiczeniem bo to drugie wykonuję bez problemu ze stopami w jednej linii i dość szerokim rozstawem nóg(jedno z 5 ćwiczeń których nazwy nie znałem . Dzięki, proszę o dalsze odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8007
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 174
Odkopuję. Mam identycznie to samo! Boli mnie zewnętrzna część uda po rozciąganiu, trzyma długo i trzeba baaaardzo mocno się rozgrzać, żeby przeszło. Ból jest paraliżujący, nie do zniesienia. Ktoś wie, co to może być? ew. jak temu zaradzić?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy trening !!! oceniajcie i piszcie co jest żle

Następny temat

prosze o odpowiedz i pomoc

WHEY premium