SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból przedramienia

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Mój problem polega na tym, że od paru dni mam ból dolnej części prawego przedramienia. Ostatnio ćwiczyłem biceps dość intensywnie i teraz ból nie odpuszcza od jakiegoś tygodnia, aczkolwiek boli tylko jak coś dźwigam (mogą to być hantle albo nawet np czajnik). Wcześniej tego typu ból miałem tylko w czasie treningu bicepsa, kiedy puszczałem sztangę (w chwili rozluźnienia uścisku), potem nic mnie nie bolało. Niektórzy mi mówili że tak bywa i to jest normalne, ale teraz nie mogę nawet zrobić jednego powtórzenia na sztandze (nawet mały ciężar) bo mnie boli te przedramię. Trochę poczytałem i wyszło na to, że możliwe jest to tzw "łokieć tenisisty albo golfisty", nie jestem jednak pewien, wiec wolałem dokładnie opisać swój problem tutaj. Inna możliwość to taka, że przedramie jest za słabe w stasunku do ciężaru, jaki biorę na biceps, co w sumie jest całkiem logiczne, bo od jakiegoś czasu odpuściłem trening przedramion. Od kilku dni go wznowiłem, i co dziwne od ćwiczenia samego przedramienia mnie nic nie boli, tylko od bicepsa (sztanga prosta, łamana albo modlitewnik). Dodam też, że przez ostatni tydzień odpuściłem trening bicepsa ze względu na ten ból, aczkolwiek resztę partii ciała robię normalnie. Dzisiaj zacząłem przedramię smarować maścią przeciwbólową. Może mi ktoś doradzić, czy powinienem zrobić coś jeszcze, albo zdiagnozować, co tak naprawdę mi jest? Słyszałem też, że zakup opaski na przedramię może być dobre, jak np. coś takiego http://allegro.pl/opaska-sciagacz-przedramie-lokiec-tenisisty-y102-i4543261902.html lub http://allegro.pl/sciagacz-opaska-neoprenowy-lokcia-ns5153-thorn-i4550804721.html. 
Z góry dzięki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 3408 Wiek 1 rok Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30270
Zacznij technicznie ćwiczyć i zmniejsz obciążenie postaw narazie na hantle i łamaną sztangę stojąc, odpuść modlitewnik i wzmacniaj przedramiona bo ten ból jest związany prawdopodobnie z przeciążeniem przedramion muszą się przyzwyczaic do wysiłku

Gdy wyjmiesz zawleczkę, granat przestaje być twoim przyjacielem...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rzezba

Następny temat

ciemny mocz

WHEY premium