SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból mięśnia po kontuzji

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 707

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41
Witam,
8 miesięcy temu miałam kontuzję. Podczas robienia szpagatu , usłyszałam trzask i nie mogłam ruszać nogą. Przez pierwsze tygodnie, kulałam na nią, podczas jakiegokolwiek skłonu czy dłuższego siedzenia czułam potężny ból na końcu uda pod pośladkiem. Przez pierwsze kilka miesięcy ograniczyłam rozciąganie na tą nogę. Na początku byłam u lekarza, który powiedział, że nic nie może zrobić i trzeba smarować maściami, co robiłam. Przez wakacje w ogóle nie rozciągałam się na tą nogę. Przyniosło to mały skutek (np.podczas rozkroku noga nie unosiła się już). Myślę, że obecnie noga jest sprawna w około 80%-85% (podczas wymachów i rozciągania odczuwam dyskomfort i lekki ból) Od następnego tyg. zaczynam zabiegi na tą nogę, ale lekarz powiedział,że wątpi w skutki i radzi zrezygnować ze sportu. Czy da się coś zrobić by odzyskać pełną sprawność tej nogi? Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Witam.

Lekarz wystawił jakąś diagnozę ? Jeśli chodzi o powrót do sportu, to takich rzeczy nie da się stwierdzić przez internet, aczkolwiek szpagat, nie jest potrzebny w większości dyscyplin. Skonsultuj się lepiej z lekarzem sportowym, który oceni na ile poważny jest uraz i na jaką aktywność można sobie pozwolić. Na koniec dodam, że oprócz rozciągania, warto też wzmacniać mięśnie. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
dokładnie j/w lekarz sportowy i to sensowny specjalista .

bo ja czytam to ręce opadają .

"Na początku byłam u lekarza, który powiedział, że nic nie może zrobić i trzeba smarować maściami,"

"ale lekarz powiedział,że wątpi w skutki i radzi zrezygnować ze sportu."

no i to co pyta u góry moderator , lekarz powiedział ci co się stało ?

Jakie zabiegi zostały ci przepisane ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41
Trenuję taniec, więc szpagat i dobre rozciągnięcie są niezbędne. Lekarz powiedział, że to prawdopodobnie naderwany mięsień. I lekarz, to po prostu weszłam i wyszłam, powiedział, że nic nie da się zrobić i tyle. Zabiegi: - leczenie prądem - magnetronik - ćwiczenia z obciążeniami. dziękuję za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
j/w konkretny specjalista .

załatw sobie kriokomorę .

te wszelkiego rodzaju lasery , prądy itd to miernota .

za to "ćwiczenia z obciążeniami."

jak najbardziej wskazane .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41
U mnie w przychodni jest właśnie kriokomora pomyślę nad tym oraz nad wizytą u lekarza sportowego, jeszcze raz dzięki za odpowiedzi;)

Zmieniony przez - carolssa w dniu 2012-10-09 18:58:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wypadła ręka ze stawu barkowego

Następny temat

Ból brzucha częsty stolec

WHEY premium