SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból lopatki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
Witam

Od półtora tygodnia borykam się z miejscowymi i zarazem niestałymi bólami łopatki które jeszcze tydzień temu po treningu zaczęły się od ognia w bicepsie takiego jak po drop secie (palenie,pompa) ale na 2 dni , jednego dnia bolał mnie bark i zauważyłem ze dziwnie pulsuje , przestał po zimnym okładzie , w tym tygodniu za to miewam problem z łopatka , jest to niestały ból tylko w momencie ruchu ponad głowe (najczęściej) promienieje tez czasami do barku i lewego piersiowego (wszystko dzieje się po lewej stronie)

Zmniejszyłem intensywność treningu ale nie zadowala mnie to gdyż potrzebuje tej pompy która uzyskiwałem na ciężkich treningach

Zastanawiam się teraz: iść do lekarza , tylko jakiego? iść do fizjoterepeuty na konsultacje i terapie manualna albo zacząć od plastrów z apteki

Wiadomo jest okres świąteczny nie mam ochoty wywalać pieniędzy to tu to tam tylko potrzebuje trafić w punkt który pomoże na stówę :)

Pozdro



Zmieniony przez - lukfiu7025 w dniu 2017-12-08 17:30:44

Zmieniony przez - lukfiu7025 w dniu 2017-12-08 17:31:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
lukfiu7025

Zastanawiam się teraz: iść do lekarza , tylko jakiego? iść do fizjoterepeuty na konsultacje i terapie manualna albo zacząć od plastrów z apteki

Wiadomo jest okres świąteczny nie mam ochoty wywalać pieniędzy to tu to tam tylko potrzebuje trafić w punkt który pomoże na stówę :)



pierw to trzeba ustalić przyczynę Twoich dolegliwości a objawy które opisujesz mogą być spowodowane wieloma czynnikami i wymaga to przeprowadzenia badania fizykalnego być może rozszerzonego o badanie obrazowe

piszesz że dolegliwości pojawiły się po treningu ? Był jakiś uraz , jakiś moment bolesny w jego trakcie , co trenowałeś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
Nie, wydłużone palenie po drop secie tak jak pisałem na bicepsie zbyt podejrzane które przeszło

Podejrzewam przeciążenie na tamtym treningu

Ale edit bo wlasnie wracam z treningu i mam nowe informacje

Ćwiczyć moge wszystkie partie włącznie z martwym ciągiem i wiosłowaniem bez problemu

Problem zaczyna się w wyciskaniu żołnierskim (który był na tamtym treningu po którym się zaczęło) ból przy całym ruchu w łopatce

Natomiast przy wznosach bokiem (mały ciężar) maksymalne odczucie , to nie ból który nie pozwala mi dokończyć serii ale uczucie dziwnego przestawiania kości może jakaś chrząstka , odkryłem tez ból przy wciskaniu palców w jedno wybrane miejsce

Ogólnie mysle ze to nie mięsień, bo nie boli poza ruchem , ani stawy bardziej coś z kośćmi

Teraz co reumatolog i rentgen ? Nigdy nie miałem do czynienia z urazami a mam pakiet Luxmed może warto użyć skoro już jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jak najbardziej może problem dotyczyć mięśnia , po tym co piszesz (bolesne odwodzenie) można myśleć między innymi o zespole ciasnoty podbarkowej , oczywiście skorzystaj z pakietu i udaj się na wizytę do specjalisty lekarz ortopeda on dalej zleci co należy robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
Witam

mam pytanie, jak to jest możliwe ze ból kolejny raz przeszedl mi w inne miejsce? opisywany wcześniej ból łopatki ustał za to przeszło uwaga - na prawą strone barku ! mam problem z ruchem prawej reki w jakiekolwiek strony, musze szukac innych kątów żeby wykonac jakis ruch

tak jak pisalem wczesniej cale moje problemy zaczely sie juz jakis czas temu, od bicepsu w lewej, do pulsującego lewego barku, następnie łopatka a teraz już nie czuje tych skoków w łopatce tylko idzie caly prawy bark

znacie takie przypadki ? bol przechodzacy w inne miejsca ?

dodam ze odpuscilem treningi od ostatniego posta na rzecz zaliczeń w szkole i przy okazji odpoczynku

pozdro i dzieki z gory



Zmieniony przez - lukfiu7025 w dniu 2017-12-11 17:21:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
lukfiu7025
Witam

mam pytanie, jak to jest możliwe ze ból kolejny raz przeszedl mi w inne miejsce? opisywany wcześniej ból łopatki ustał za to przeszło uwaga - na prawą strone barku ! mam problem z ruchem prawej reki w jakiekolwiek strony, musze szukac innych kątów żeby wykonac jakis ruch

tak jak pisalem wczesniej cale moje problemy zaczely sie juz jakis czas temu, od bicepsu w lewej, do pulsującego lewego barku, następnie łopatka a teraz już nie czuje tych skoków w łopatce tylko idzie caly prawy bark

znacie takie przypadki ? bol przechodzacy w inne miejsca ?


np. napięcie się przenosi , kompensacja organizmu, ból rzutowany czy dotyczący tego samego unerwienia , swoją drogą bark to funkcjonalnie jest kompleks ramienno-łopatkowy i nic w tym dziwnego że problem dotyczący łopatki może wpływać na staw ramienny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
OK

Ale całe 2 tygodnie ból tyczył sie lewej strony, a przeszło na prawą? powoli przestaje sie być to tak bardzo nasilone i uwazam ze jestem w staniew wrócic na treningi

tylko czy można to zignorować i uznać że "przeszło"?


Zmieniony przez - lukfiu7025 w dniu 2017-12-12 18:42:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Prawdopodobnie odezwie się niebawem lub w miejscu powiązanym , zalecałbym jednak wizytę u specjalisty
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zdrowa rozgrzewka

Następny temat

Bol zeba a trening

WHEY premium