Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 8781 razy
  • Autor

Ból kręgosłupa a basen

• uwagagryze
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 6 lat
    • LPA: 9

Wysłano 08 lipca 2008 12:24

zgłoś naruszenie

Witam. wczoraj kupilam karnet na basen no i.. tyle ile moglam wytrzymalam (mam baaardzo zla kondycje wiec dlugo to nie bylo).
    Moim glownym stylem jest zabka - czy to jakos obciaza kregoslup?
    Dzis obudzilam sie z potwornym bolem kregoslupa.. nie wiem czy to wina tylko tzw "zakwasow" czy tez stylu lub czegos powazniejszego.
    Mam lumbalizacje s 1 ( a wiec o jeden krag wiecej w czesci ledzwiowo krzyzowej) oraz poglebiona lordoze.
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 08 lipca 2008 13:02

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • dzejzoon
    • Trenuje: 4mies
    • LPA: 1050

Wysłano 08 lipca 2008 13:02

zgłoś naruszenie
    Wydaje mi sie ze z poglebiona lordoza nie powinnas plywac zabka gdyz ten styl jakby sprzyja pozycji ktora powoduje lordoza. Powinnas raczej duzo plywac na plecach. Mam spore problemy z kregoslupem i duzo sie nasluchalem od "specjalistow" ale wydaje mi sie ze na lordoze zabka czy klasyk jak wolisz nie sprzyjaja poprawie stanu Twojego kregoslupa.

Zmieniony przez - dzejzoon w dniu 2008-07-08 13:04:00
  • tryglav
    • Na forum: 7 lat
    • LPA: 5140

Wysłano 08 lipca 2008 18:22

zgłoś naruszenie
    Jest dokładnie tak ja pisze dzejzoon.Plywaj głownie na plecach i kraulem.Jeśli bardzo lubisz plywac zabka, to pozwol sobie na 2, 3 długosci.Przy hiperlordozie ledzwiowej zwróc uwagę na wzmacnianie mm.brzucha i rozciąganie mm.kulszowo-goleniowych i prostownika grzbietu w lędźwiowym odcinku kręgosłupa.Pozdrawiam!
  • uwagagryze

Wysłano 08 lipca 2008 21:21

zgłoś naruszenie
    2-3 dlugosci :D? ale ja plywam na basenie olimpijskim :P:P wlasnie po tych 3ch dlugosciach tak mnie boli ;/
    nie chodzi o sama sympatie do tego stylu plywania ale raczej o to, ze tak umiem plywac :D:D ale widac trzeba sie bedzie nauczyc.. a na razie bede plywala na plecach (uhh nozki to sie ladnie wyrabiaja) i tylko troche zabka poki nie opanuje kraula ;)
    dziekuje bardzo za odpowiedz:) dzis sobie odpuscilam ze wzgledu na bol, ale jutro juz na pewno pojde na basen
  • kradam
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: Właściwie to mi to lata
    • LPA: 21170
    • Status:Specjalista

Wysłano 08 lipca 2008 22:29

zgłoś naruszenie
    a) Masz RTG kręgosłupa
    b) Nie robiłaś go przypadkiem?
    c) Miałaś dolegliwości?
    d) Ktoś Cię wysłał na basen?
  • uwagagryze

Wysłano 09 lipca 2008 14:27

zgłoś naruszenie
    a) Masz RTG kręgosłupa? - mam
    b) Nie robiłaś go przypadkiem? - robilam
    c) Miałaś dolegliwości? - mialam
    d) Ktoś Cię wysłał na basen? - tak
  • kradam

Wysłano 09 lipca 2008 14:44

zgłoś naruszenie
    Zakwasy (a raczej DOMS) to raczej nie jest, to raczej rzadkość po pływaniu.
    Niestety basen to nie jest leczenie kręgosłupa, to co najwyżej działania uzupełniające. I niestety mało kto o tym wie.
    Pływanie to sport trudny technicznie. Mało kto umie poprawnie pływać, a wszelkie braki techniczne potęgują przeciążenie.
    Żabką załatwia się często odcinek lędźwiowy, przy kraulu przeciętny pływak pogorszy stan odcinka szyjnego.
    Polecam pracę z fizjoterapeutą m. in. nad ćwiczeniami o których wspomniał triglav. Po uspokojeniu bólu można się zabrać za naukę pływania.
  • Dzidziaa
    • LPA: 76

Wysłano 11 lipca 2008 13:12

zgłoś naruszenie
    Mówisz że pływanie kraulem pogarsza stan odcinka szyjnego. Kurcze ja teraz praktycznie cały czas pływam kraulem ponieważ muszę zaliczyć 100 m tym stylem (studiuję wychowanie fizyczne)Robiłam prześwietlenie kręgów szyjnych taki jest wynik: Na wyk. zdj. zupełne zniesienie fizjol. lordozy C, nawet z częściowym odwróceniem tej krzywizny w kierunku kifozy, ze szczytem tej krzywizny na wys. C4. Zaostrzenie krawędzi trzonów C. Zaczynające się zmiany zwyrodnieniowe w stawach haczykowato - trzonowych. ogólnie nie wiem co ten wynik oznacza ale nadal pływam :)
  • kradam

Wysłano 11 lipca 2008 13:36

zgłoś naruszenie
    Napisałem, że u przeciętnego pływaka. Czyli takiego, który robiąc oddech niepotrzebnie unosi głowę.