SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kręgosłupa - odcinek piersiowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17
Witam

Od paru miesięcy toczę walkę z bólem kręgosłupa w odcinku piersiowym, ale zacznę od początku.

Mój staż na siłowni to półtora roku. Z techniką nie mam problemu, bardzo przykładam do tego uwagę aby mieć prostą sylwetkę oraz powoli i dokładnie podnosić i opuszczać ciężary. Ciężary nie są wielkie (100kg martwy, 50kg wiosłowanie z podpartą klatką, 50kg podnoszenie ciężaru w opadzie) i nie jest to maksimum moich możliwości, czuję, że jest jeszcze jakaś rezerwa. Trenuję 3x w tygodniu. Od początku tego roku co jakiś czas dopada mnie ból kręgosłupa w odcinku piersiowym. Mam wrażenie jakby bolał mnie pojedyńczy kręg. W wakacje miałem dłuższą przerwę ze względu na urlop a potem złamany palec. Od początku października wróciłem do treningów i po miesiącu ból pleców powrócił. Ciężko mi wysiedzieć długo bez bólu na krześle, to samo gdy leżę na plecach (leżenie na boku pomaga). Dodam, że po rozgrzewce na siłowni ból przechodzi i podczas ćwiczeń nic mi nie jest. Wraca wieczorem gdy mięśnie 'ostygną'. Smarowanie maściami nic nie daje, mam siedzącą pracę, dodatkowo w dzieciństwie garbiłem się. Do dziś mam lekko okrągłe plecy, ćwiczenie na siłowni dość sporo mnie wyprostowało.

Czy ktoś zmagał się z takim problemem?

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Witam proponuje zrobić rtg odcinka piersiowego i zaliczyć 2-4 wizyt u terapeuty posługującego się terapia manualna. Metoda Ackermanna, Cyriaxa, Kaltenborna itp. Znajdziesz na necie adresy terapeutów. Polecam

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Długotrwała kontuzja stawu mostkowo - obojczykowego

Następny temat

Ból kości ogonowej

WHEY premium