SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kręgosłupa, poprawa ramion, kilka innych pytań.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1343

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 146
Witam.
Od jakiegoś czasu(ok 2-3 miesiące z przerwami)chodzę na siłownie. Od niedawna (jakiś tydzień) odczuwam ostry ból kręgosłupa (głownie lędźwiowy odcinek, jednak ból promieniuje po całości). Ból odczuwalny jest przy ćwiczenia ale też na co dzień(pracuje na roli bo moi rodzice posiadają gospodarkę). Tu rodzą się pierwsze pytania:
-Czy jest możliwość wykonywania ćwiczeń by wzmocnić kręgosłup ? -Czy ćwiczenia na mięśnie pleców w jakimś stopniu zniwelują ból i zapobiegną dalszym urazom ? Pytam się o mięśnie pleców bo nigdy ich nie robiłem (brak odpowiedniego sprzętu).
Kolejnym moim problemem są ramiona. Patrząc w lustro łatwo mogę dostrzec to, że nie są proporcjonalne do reszty ciała (klatka jest na dużo wyższym stopniu zaawansowania). Wynikają z tego następujące pytania:
-W jaki sposób najefektywniej zwiększyć ich masę ? Chodzi mi o sposoby naturalne (nie biorę suplementów), mam na myśli jakiś specjalny plan treningowy.
To by było na tyle względem pytań. Zostaje mi tylko powiedzieć, że proszę o jak najszybszą pomoc z tym kłopotliwym problemem.
Pozdrawiam Tazler

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 72

Wzrost: 173

Cel treningowy: Rozwój mięśni i poprawa sprawności

Staż treningowy na słowni: ok 2 miesiące

Uprawiane inne sporty: w-f 3x w tygodniu + codzieny poranny bieg ok 1 km

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Mam dostęp do siłowni z full osprzętem, jednak wolał bym korzystać z niej tylko 1x w tygodniu(koszta). W domowej siłce: ławeczka płaska, skośna, drążek, sztangielki, sztanga, wyciąg górny.

Dieta: Nie mam diety, staram się jeść wszystko, uzupełniam to duża ilością mleka i przetworów mlecznych.

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Zainteresuj sie skroconym FBW. JAk bedzie dobrze ulozone wzmocnisz plecy i nie tylko

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 284 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8686
Kolego, mam identyczny problem, także bolą mnie plecy, jeszcze minimalnie tak pod łopatkami, dziwna sprawa. Nie przejmuję się tym i ćwiczę regularnie ; ) Z czasem przejdzie, jak nie to trudno, kto powiedział że życie jest łatwe ? ;D
pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 486 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8299
wystarczy to o masz w domu, ale moja rada przestań, na troche ćwiczyć aż ból opadnie, jak możesz wybierz się na basen

"Everything Is Possible When You Really Really Want It"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 486 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8299
wiesz stola że jednym z mięśni dźwigaczy łopatki jest mięsień czworoboczny?, dbanie o swój wygląd to nie jest tylko pakowanie ale przejmowanie się też jakimiś patologiami co występują, moja rada sprawdź dokładnie co to jest, przez takie rzeczy można różnych rzeczy sie nabawić, nie wspomnę o niesymetrycznym wyglądzie.

"Everything Is Possible When You Really Really Want It"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 146
Z całym szacunkiem stola_93 ale czy Ty masz w ogóle jakieś pojęcie o anatomii człowieka i dolegliwościach ? Dalsze ćwiczenie odpada. Kręgosłup mam tylko jeden i nie mam zamiaru do końca życia męczyć się, bo w dzieciństwie na upartego chciałem być "koksem". Mógł by ktoś bardziej szczegółowo odpowiedzieć na moje pytania ? Bardzo proszę.
Pozdrawiam Tazler

Zmieniony przez - Tazler w dniu 2009-12-11 07:45:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 486 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8299
Jak napisałem wcześniej sprzęt jaki masz w domu Ci wystarczy i nie musisz wydawać na siłownie, wystarczy że poczytasz na atlasie jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Ale teraz taka sprawa żebyś przestał ćwiczyć, na pewien okres aż ból ustanie. Dopiero jak ustanie to wzmacniaj, bo jak odwrotnie będziesz robił to ból się tylko nasili, możesz się wybrać na basen, rób skłony, rozciągaj ten odcinek, gimnastykuj kręgosłup, np przez leżenie przewrotne (leżysz na plecach a nogi wyprostowane w s kolanowych za głowę i jak poczujesz już ściąganie to wytrzymaj 10-15 s, nie ćwicz póki Cię boli.
Pozdrawiam

"Everything Is Possible When You Really Really Want It"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Tazler
najbardziej kompetentny w określeniu czy możesz ćwiczyć na siłce bedzie lekarz sportowy. Jak takiego nie masz to inny lekarz(jakbys nie ufał jednemu,mozesz się wybrać do 2-3) i jak już będziesz wiedział na czym stoisz wtedy dopiero szukać odpowiednich ćwiczeń pod siebie

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 146
Dziękuje wam za rady. Zacznę się od dzisiaj rozciągać, może już w styczniu zacznę znowu ćwiczyć.
Pozdrawiam Tazler
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tłuszczu przyrost masy miesniowej?

Następny temat

Plan po chorobie

WHEY premium