SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból głowy/szyji podczas treningu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2140

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7
Witam.
Mam 18 lat, waże niecałe 60 kilogramów,nie biore i nie brałem żadnych supli a tym bardziej sterydów, wyciskam 90kg na klate (75 kg na serie po 12 powtórzeń),strasznie mało jem - śniadań prawie w ogółe. Myślę ze wynik jest fenomenalny - w porównaniu z moimi kumplami , którzy są znacznie więksi,ciężsi,starsi i wpiepszają dużo więcej jednak nie o tym mam pisać.
MAM PEWIEN PROBLEM , od niedawana czuję silny ból w szyji podczas wyciskania - ból narasta od kręgosłupa i "płynie" po potylicy az do konca tyłu głowy.
Nie wiem czym to jest spowodowane - słabą rozgrzewką,oddychaniem ?
Dodam że mam skolioze lecz to raczej nie przez to , tym razem ból pojawił się gdy wyciskałem 75kg na serie bez rozgrzewki , kiedyś też pojawiło mi się takie coś ale po zaprzestaniu treningu było ok.
Czy wam zdarzyło się coś podobnego? Co mam zrobić?
Tylko nie mówcie że zgłosić sie do lekarza bo to nic nie da , każe mi odstawić treningi albo dożywotnie zabroni ćwiczyć.

hans

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Zakładająć, że musisz wyciskać...
Czy podczas wyciskania nie jest tak, ze masz głowę odchyloną do tyłu, patrzysz jakby za siebie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7
tak konkternie to nie wiem. Ale chyba wyciskam odchylając głowe do tyłu .
To źle? Jak jest prawidłowo

hans

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Bo jak odchylasz do tyłu to może być tak, że 'skracasz' szyję. Chodzi o to, że ściskają się kręgi szyjne, co może powodować bóle, tudzież słabsze przewodnictwo nerwowe.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
No właśnie. Nie wiem jak jest zalecane ułożenie głowy podczas wyciskania. Wiem, że ludzie z problemami kręgosłupa szyjnego nie powinni zadzierać głowy do góry. Spróbuj powyciskać z brodą będąca bliżej krtani. Sprawdź efekt, tylko zacznij może od mniejszych ciężarów.
J: Kolejny, piękny przykład hipermobilności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
J: Kolejny, piękny przykład hipermobilności

Ale za to jaki efektowny

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384
A mam pytanko ?? czy podczas wyciskania mostkujesz ??

Ja tylko widze nie jestem po to by Cie sadzić !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 442 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5911
Tak czy siak niepowinno boleć.
Na pewno coś jest nie tak z kręgosłupem.
Najlepiej przejść się do lekarza sportowego. Ja tak zrobiłem i nie tylko nie zabronił mi ćwiczyć ale stwierdził, że jak przestanę to się rozlecę
Oczywiście ćwiczyć trzeba z głową.
To że mało ważysz i mało jesz to żaden powód do dumy i chwalenia. Odpowiednie odżywianie to podstawa w sportach, nie tylko siłowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7
Ból już ustał.
Musiałem zabardzo odchylić głowę do tyłu podczas ćwiczenia i sobie nadwyrezyłem cos.

hans

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uraz pachwiny?

Następny temat

Krew z kałem

WHEY premium