SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból barku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 49167

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
Witam
Mam od ponad pół roku problem z bolącym barkiem, na początku podejrzenie było na nerwoból z powodu skoliozy odcinka szyjnego kręgosłupa( w osobnym temacie opisane), przerwałem ćwiczenia na siłowni zostawiłem tylko basen, masaże, maści typu BEN GAY, maść końska, plastry, itp. Myślałem że mi to w jakiś sposób pomaga, jednak myliłem się ból dalej mi doskwiera i w środę byłem u następnego ortopedy który mi zrobił USG barku.
Diagnoza lekarza wygląda tak: niestabilność głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia z cechami tendinopatii ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego barku. Ortopeda nic mi nie przepisał, zalecił tylko nie przeciążać bolącego ramienia, wykluczył jakiekolwiek ćwiczenia na siłowni oraz basen, kazał czekać i tylko wspomniał że jak ból by się wzmocnił mam przyjść na kolejną wizytę. Jestem trochę wkurzony bo myślałem że może dostanę jakiś zastrzyk który mi pomoże i w krótkiej perspektywie bark się wyleczy. Co wy na to? czy miał ktoś podobny problem i jak mu zaradził
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Kontuzje i różnego rodzaju urazy są niestety powodem tego, że nie jesteśmy w stanie realizować naszych pasji, jakimi są aktywność fizyczna w każdej formie. Urazy spotykają nas nie tylko w czasie wykonywania treningów, ale również w sytuacjach dnia codziennego. Potknięcie, poślizgnięcie się, uderzenie o coś, wypadek samochodowy itp. Przyczyn może być wiele, a ich skutki różnego rodzaju.

Ból w barku jest dość częstą przyczyną problemów, często nawet uniemożliwiających wykonywanie treningów góry ciała, między innymi: barków, klatki piersiowej, a nawet i pleców. W zdecydowanej większości przypadków nie wynika on z niczego. Główny procent powodów, z jakich on powstaje to błędy treningowe. Wyróżnić tutaj należy:

1. Słaba rozgrzewka: https://potreningu.pl/articles/5037/rozgrzewka---najwazniejszy-element-treningu
2. Brak poprawnej techniki: https://potreningu.pl/articles/2541/technika-cwiczen--wskazowki-dla-bardzo-poczatkujacych
3. Brak rolowania: https://potreningu.pl/articles/4609/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac
4. Brak rozciągania: https://potreningu.pl/articles/622/kompleksowe-rozciaganie-przed-i-po-treningu--

W Twoim przypadku zrobiłeś tak, jak należy, czyli udałeś się do lekarza ortopedy, który wykonał badanie USG i zdiagnozował powód bólu. Nie pozostaje nic innego, jak zastosować się do jego wskazówek. Podstawą będą również regularne wizyty u fizjoterapeuty, który za pomocą zabiegów manualnych doprowadzić bark do sprawności. Poza tym pokaże Ci on również ćwiczenia, które warto wykonywać do momentu powrotu normalnych treningów siłowych.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
odpoczynek + leki przeciwzapalne i przydaly by sie zabiegi fizykoterapia...zero cwiczenia i basen na 100% odpada ...ewentualnie jak jeszcze trzyma sie silny stan zapalny przykladaj lod...to narazie jak po takiej kuracji za 2 msc nie przejdzie .,...trzeba myslec o innym leczeniu Pozdrawiam Duyo ryecyz o barku jest w wzsyukiwarce

Najlepszy lek...odpoczynek...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
sory za amana polszczyzne jezyk mi sie zmienil na klawiaturze ;)
1

Najlepszy lek...odpoczynek...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
wielkie dzięki, co proponujesz za leki przeciw zapalne bo jak sam czytałeś lekarz mi nic nie przepisał mówiąc że nie zbiera mi się żaden płyn wiec zastrzyki i leki nie są potrzebne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
sory ze tyle nie pisałem ale myślałem co tu zrobić ...pol roku z tym ćwiczyłeś... plastry masc konska ben gay dobrze robiłeś bo tu juz jest przewlekła kontuzja... .... zdania sa zawsz podzielone czy chlodzic czy grzac..w zaleznosci od charakteru urazu ...czy stan zapalny jest ostry czy przewlekły ...Mysle ze problem jest w zmniejszonej przestrzeni podbarkowej stad doszło do uszkodzenia nadgrzebeieniowego i automatycznie glowy dlugiej bicepsa.... . Jezeli sila miesniowa...miesni obreczy barkowej jest dobra...czyli nie doszlo do opadniecia barku do przodu to ...odczekaj ale tak reka na sercu 2-3 miesiace . Zero cwiczenia...bo w treningu odpuscilem silownie a zostawiles gorsze zabojstwo dla takiej kontuzji BASen. Podczas plywania bark jest ogromnie obciazony i moze dlatego tak dlugo kontuzja sie ciagnie.Nie mozesz wykonywac ruchow ponad glowa bo dobijesz bark ..... idz do innego lekarza zeby przepisał Ci jakis lek przeciwzapalny niesteroidowy ... nie bierz zadnych blokad ... odpocznij tak zeby misnie sie rozluznily i moglo sie wszystko regenerowac. Mozesz kupic do tego Glukozamine
Reasumując
1. Odpoczyne ( zero obciazania reki ) mozesz ywkonywac ruchy ale minimum ponad glowa ...w normalnym zakresie rob zeby do pzykurczow nie doszlo wkolo stawu. Nie spij na barku nie opieraj sie na nim .
2.Cieple kapiele rozluzniajace
3. Leki przeciwzapalne + Lod albo Rozgrzewajace masci i plastry ( tylko nie przypal skory) Jak juz bedziesz u lekarza to niech wypisze Ci zabiegi krio itp
4. Glukozamine
Lekow nie jedz Tonami tylko z przerwami ...i mozesz kupic chlodzaca masc na poczatku 2 tyg smarowac ja i tu by sie przydaly zabiegii krioterapi pozniej przerzucic sie na rozgrzewajaca .
Ale najwazniejsze to nie cwicz ...zdrowie jest wazniejsze i nie zalamuj sie. Dobrego Zawodnika poznaje sie po tym jak wychodzi z kontuzji ;) Pozdrawiam
3

Najlepszy lek...odpoczynek...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
David bardzo mi pomogłeś i podtrzymałeś na duchu, bardzo się męczę z tą kontuzją, ale tak jak napisałeś zdrowie ponad wszystko, mam nadzieję że do nowego roku powrócę do ćwiczeń których mi brakuje.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
Mam podobna kontuzje i na poczatku sie oklamywalem ze przejdzie mimo cwiczenia...probowalem roznorodnych cwiczen.... obnizajacych glowe kosci ramiennej itp ...i po 5 msc lekarz powiedzial ze nie ma szans...trzeba odpuscic cierpliwie i poczekac ....i bylem na kontrolnym USG bol w barku znik zostal tylko na glowie dlugiej bicepsa... miesien nagrzebieniowy sie zrosl i na sciegnie bicepsa nie widzi zmian...mowi ze to zostal bol przeciazeniowy i zebym odpoczal ;)...z barkiem w wiekszosci przypadkow trzeba odpuscic i sam sie zregeneruje ...tylko z reka na sercu odpusci i jak by pojawil sie nowy broblem albo bol sie zwiekszyl to idz do lekarza i zglaszaj wszystko. Sam to przejdzie nie ma zlotego srodka mozna tylko wspomoc gojenie ;) Pozdrawiam i jak bedzie zle to pomysl ze ja 9msc sie emczylem 2 msc nie moglem reki podniesc a teraz mozna powiedziec ze juz smigam ;)
1

Najlepszy lek...odpoczynek...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 74 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16322
Witam tez mam problem barku ale juz zdiagnozowany boli mnie od przeszło roku pod tym linkiem jest post dotyczący mojego problemu
https://www.sfd.pl/Stożek_rotatora_rehabilitacja-t342995-s2.html
pozdrawiam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 417 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10152
Witam.Sorki,że wpie**** się w temat,ale tez mam problem z lewym barkiem zwałszcza przy wyciskaniu na klatkę,ale ostatnio zaczał mnie boleć przy cwiczeniu na barki.Po siłowni czuje jakby bark mi sie palił takie ciepło i boli,a nieraz przestaje po 5 min jak skoncze cwiczenie,co zrobic? miałem ostatnio przerwe 8 tygodni od siłki...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
HIm3k nie powielaj mojego błędu i tak jak pisał David pierwsze co trzeba zrobić to dać sobie spokój z ćwiczeniami i udać się do specjalisty niech on podejmie decyzję co dalej, bo zdrowie masz tylko jedno! Ja prawdopodobnie przez własną niewiedzę i głupotę teraz cierpię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
Dodi troszke tak bo basen to nóż w plecy w strone barku ... zazwyczaj przy kontuzji bark strzela trzeszczy przeciera sie ,,cos'' okolicach stawu i stawie ...jest to skutek zmniejszenia przestrzeni podbarkowej... przecieranie powowduje ciagly stan zapalny w kaletkach i sciegnach . Stan zapalny powowduje pogrubienie kaletki , zbieranie sie plynu w stawie i to dalej za tym idzie jeszcze bardziej zmniejsza sie przestrzen w stawie i okolicy. Dlatego trzeba darzyc do zmniejszenia stanu zapalnego co pozwoli odbarczyc przestrzen podbarkowa. Pozniej ewentualnie jak bol calkowicie nie minnie po kuracji przeciw zapalnej mozna probowac korygowac miesniami.
Chociasz spotykami sie z ludzmi co w czasie kontuzji normalnie ćwiczą . Choc malej grupie przechodzi to większość pogarsza tylko swoj stan. Dlatego warto na poczatku odpocząć.
A plywanie rozwala bark , To tak jkabys z rozwalonymi kolanami podskakiwal ;P Pozdrawiam

Najlepszy lek...odpoczynek...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skręcenie stawu skokowego

Następny temat

choroba Scheuermanna

WHEY premium