SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Błonnik w tabletkach i słodziki na Keto

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 110 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1273
Witam,
mam krótkie dwa pytanie na które nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Czy na Diecie Ketogenicznej jedznie błonnika w formie tabletek może zniweczyć dojście do stanu ketozy?
Szkoda mi marnować węgli na otręby, wole zjeść warzywa. Niedobór będzie i tak, a na Keto wiadomo błonnik się przyda.

Drugie pytanie odnośnie słodzików. Znalazłem szczątkowe info na ten temat. Chodzi mi dokładniej o dosładzanie kawy paroma tabletkami aspartamu, czy picie Coli Zero - z umiarem np. 2 szklanki dziennie. Czy słodziki typu aspartam mogą zniweczyć efekt.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Spożywanie błonnika na diecie ketogenicznej jest dość istotne. Sprawdź sobie ile zjadasz go średnio w tygodniu i ewentualnie uzupełniaj. W żaden sposób nie wybije Cię on z ketozy.

Słodziki nie mają wpływu na ketozę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
Błonnik nie jest trawiony przez nasz organizm stanowi on bardziej pożywkę dla bakterii w jelicie, oraz wspomaga perystaltykę jelit. Nie będzie on miał żadnego wpływu na ketozę jeśli w niej jesteś.

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 110 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1273
Dziękuję za odpowiedzi :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja a manipulacja weglowodanami

Następny temat

Tolerancja Jedzenia

WHEY premium