SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artykuł - Unikajcie soli.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
''Nikt nie używa jako dodatku do żywności sodu, który w reakcji z wodą zmienia się w żrącą zasadę, albo chloru - trującego gazu. Jednak przyjmujemy te substancje każdego dnia w postaci soli.

Przyjrzyjmy się faktom:
1)Sól to nie jedzenie. Nikomu nie przyjdzie do głowy używać jako przyprawy np. chlorku potasu, chlorku wapnia.
2)Sól nie trawi się, nie ma żadnej wartości odżywczej, nie zawiera witamin. Wręcz przeciwnie - sól jest substancją szkodliwą, może prowadzić do odwodnienia tkanek.
3)Sól jest jadem dla serca, powoduje nadpobudliwość układu nerwowego.
4)Sól zuboża naturalne zapasy wapnia w organizmie i niszczy śluzówki układu pokarmowego.

Jeśli sól jest tak szkodliwa, to dlaczego powszechnie jej używamy?

Sądzę, że wynika to z odwiecznych przyzwyczajeń, gdyż poprawia smak potraw, które bez niej są dla nas niesmaczne. Jedzenie zbyt małej ilości soli nie stanowi zagrożenia dla zdrowych ludzi. Większość ludzi je za dużo soli, postaraj się więc ograniczyć spożycie soli.''

Co sądzicie o powyższym artykule?

- Ja oczywiście nie spożywam soli, przyzwyczaiłem się do potraw bez soli, po za tym spożywam ją w innych produktach, typu np.wędliny, praktycznie sól jest dodawana do każdego rodzaju żywności(chleb, ser itp.)Pewnie zapytacie jak ja mogę zjeść np. pomidora bez soli? Heh, po prostu doprawiam sobie go np. bazylią, lub pietruszką

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 288 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3879
ostatnio ktoś straszył artykułem o niedoborze sodu, i żeby nie ograniczać drastycznie spożycia soli(a nie posolenie sobie pomidora to już można nazwać ograniczeniem moim zdaniem)
- nigdy nic nie solisz, w ogóle?
Ja tam spożywam w normalnych ilościach, raczej bym powiedział że w nie za dużych.

Stój tam gdzie chcesz stać, choćbyś miał stać sam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Od pewnego czasu w ogóle nic solę, jeżeli warzywa są odpowiednio gotowane(na parze) to zawierają w sobie naturalną sól. W każdych produktach jest sól, więc nie widzę potrzeby solenia. A co do sodu, to sód znajduje się niemal we wszystkich spożywanych pokarmach, przy czym duże jego ilości znajdują się zwłaszcza w żółtym serze, drobiu, rybach, pieczywie i oczywiście w soli kuchennej

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powyższy artykuł pokazuje wybitnie niską znajomość autora na temat funkcji organizmu człowieka.

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-09-29 17:22:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Każda przesada jest zła...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
''Powyższy artykuł pokazuje wybitnie niską znajomość autora na temat funkcji organizmu człowieka. ''

Hmmm, uzasadnij swoją opinię

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Sód jest potrzebny,ponieważ wraz z potasem wpływa na równowagę kwasowo-zasadową organizmu,steruja gospodarka elektrolitow i musi byc zachowana odpowiednia rownowaga miedzy innymi.A to,ze latwiej jest o nadmiar sodu niz potasu,ktory wystepuje glownie w warzywach i owocow-mowi sie o szkodlwiosci soli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7978
Mam takie samo zdanie na ten temat jak studensky. Nie przesadzajmy...

Nobody really knows how or why he works so hard, it seems like he's never got time...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
''Nikt nie używa jako dodatku do żywności sodu, który w reakcji z wodą zmienia się w żrącą zasadę, albo chloru - trującego gazu. Jednak przyjmujemy te substancje każdego dnia w postaci soli.
Nikt też nie używa wysoce niebezpiecznego wodoru, ani czystego tlenu, a jednak pijemy wodę. A może zaczniemy się licytować na neutrony?

Przyjrzyjmy się faktom:
Chętnie

1)Sól to nie jedzenie. Nikomu nie przyjdzie do głowy używać jako przyprawy np. chlorku potasu, chlorku wapnia.
No tak. Ani tlenku żelaza. A tlenek wodoru i owszem (patrz wyżej o wodzie)

2)Sól nie trawi się, nie ma żadnej wartości odżywczej, nie zawiera witamin. Wręcz przeciwnie - sól jest substancją szkodliwą, może prowadzić do odwodnienia tkanek.
Sól się nie trawi, tylko wchłania. I dostarcza sodu. A woda z kolei wypłukuje minerały, więc uwaga na picie wody (patrz wyżej)

3)Sól jest jadem dla serca, powoduje nadpobudliwość układu nerwowego.
Eee... no kolega poeta... "jad dla serca"...
"W nadmiarze szkodliwa", wystarczyłoby. Czy substancja jest trucizną, czy lekiem, to już zależy od dawki, jak zauważył pewien starożytny lekarz.

4)Sól zuboża naturalne zapasy wapnia w organizmie i niszczy śluzówki układu pokarmowego.
Nie wiem jak z tym wapniem, ale śluzówki niszczy nadmiar, a nie obecność NaCl.

I na koniec zagadka - czy autor tematu wie, co składa się na roztwór soli fizjologicznej? Czy może twierdzi, że lekarze dając kroplówkę na tym roztworze sączą jad w żyły pacjentów?

To tyle.
Pozdrawiam!

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Hmmm ja mam swoje zdanie na ten temat i będę się tego trzymał

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20725
Transi w pelni sie z toba zgadzam, ostatnio ten nurt szukania na sile w pozywieniu wszystkiego co nas zabije przybiera na sile i co chwile pojawiaja sie jakies arty z absurdalnymi argumentami, ktore maja potwierdzic wysoka szkodliwosc roznego typu zwiazkow szeroko rospowszechnionych w pozywieniu, ktore maja chyba na celu straszyc odbiorcow przykladem jest chocby ten art, biorac ten schemat mozemy rownie dobrze w ten sposob opisac wszelkie mikro i makroelementy
transi wyczerpal juz temat wiec nic wiecej dodawac juz nie musze jak ktos nie roumie niech jeszcze raz przeczyta post wyzej(nie ten gunsa oczywiscie)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co gorsze Mleko czy SMAKOWA maślanka?

Następny temat

więcej masy

Wiecej