Temat został odczytany 114754 razy

Angina - bez antybiotykow?

zgłoś naruszenie
  • ewel
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 384
  • Na forum: 12 lat
  • LPA: 1956

Znow mam angine, grrrrrr
Nie mam goraczki, czuje sie swietnie. Gardlo boli jak przelykam sline. Na migdalkach mam pelno bialutkich plamek.
Nie chce isc do lekarza, bo mi znow da antybiotyk.
Co mam brac, zeby mi przeszlo?
Na razie wyplukalam gardlo woda z sola i wzielam rutinoscorbin.

ewel
ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała
1068538840000
Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
zgłoś naruszenie
  • Fuckmaster ZASŁUŻONY
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 31897
  • Na forum: 13 lat
  • LPA: 94056
czemu nie chesz antbiotyku ?
ja znam revelacyjny - summamed - dostajesz tylko 3 tabl. i one wystarcza

LUDZIE TEXT ROKU (z cyklicznosci III str 39 "Mam porpostu pytanie, czy jakby Michail mial przed sobą 17 letniego np Arnolda S. ablo Colemana ktory chcialby brac udzial w zawodach i byc wielkim (jak byli i sa ) to czy by kazal im sie zapisac do treningu cyklicznego?"
.:wiesz co ci powiem... własnie patrze na ciebie przez lunete z budynku obok.. mam noz i wypatrosze Cię jak świnię:.
1068539764000
zgłoś naruszenie
  • ewel
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 384
Nie chce bo bralam na angine na poczatku lipca a potem pod koniec sierpnia.
Z tego co wiem antybiotyk w przypadku anginy nalezy stosowac 10 dni.

ewel
ewel
--
1068540460000
zgłoś naruszenie
  • ewel
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 384
http://homeomed.com.pl/main/produkty/lehning/leki_lehning/mercurius_cyan.html

Moze to ktos zna?

ewel
ewel
--
-2
1068541045000
zgłoś naruszenie
  • 259
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 191
  • LPA: 1250
Ewel stary !! zasuwaj do apteki po Antybiotyki ja miałem angine w tamtym roku szkolnym dosłownie co półtora tygodnia! chodziłem do lekarza rodzinnego ale i tak te antybiotyki co przepisywał nic nie dawały.., potem znalazłem sie w szpitalu bo miałem ostry nie żyt żołądkowo - jelitowY! ...wkońcu poszedłem do LARYNGOLOGA... zrobił mi takie badanie wymaz gardła.. i co się okazało że mam jakieś bakterie w paszczy.. zaraz dał mi antybiotyki na wyniszczenie i powiedział ze w szpitalu byłem tez za sprawą tych bakterii .. po jakimś czasie pozbyłem sie tego cholerstwa z buzi.. aha są chyba tylko 3 rodzaje antybiotyków na to :D Te bakterie nazywają sie PACIORKOWCE także musisz iść do lekarza i antybiotyki brać angina to nie żarty .. POZDRAWIAM !

PrZeMeK
;-P ..::pOzDrAwIaM::.. ;-P

1068544425000
zgłoś naruszenie
  • xxxxxl
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 4154
  • LPA: 45412
sprobuj czegos takiego:
-na palec nawin gaze i postaraj sie usunac te biale plamy..
-zrob roztwor wody utlenionej z woda przegotowana w proporcjach
pol na pol i przeplukuj gardlo min. 3 razy dziennie przez 2-3 dni

bardzo leniwy 5xl

"A wiec wydaje mi sie ze moge
juz cos wziasc jak juz mowilem
dieta zdecydowanie odpada"

Zmieniony przez - xxxxxl w dniu 2003-11-11 12:24:42
>>>unreal definition<<<

-1 1
1068549768000
zgłoś naruszenie
  • Clarity
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3704
  • LPA: 23096
Higiena gornych drog oddechowych... plukac gardelko;p (np rumiankiem), wydmuchiwac nos itp... w stanach zapalncych usuwanie wydzieliny (lub zmniejszanie jej ilosci np przez leki sympatykomimetyczne) znacznie skraca czas leczenia w przypadku, lub bez leczenia antybiotykiem.

No i szaliczek i czapeczka

.:: Czlonek mafia.suple.hardcor.pl ::.
Doradca w dziele suplementacja.

&quot;Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.&quot;
A.A. ;)
...
1068555962000
zgłoś naruszenie
  • e-lite
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 30413
  • LPA: 222282
1. unikanie zimnych napojów
2. alliofil (bez recepty) - naturalny antybiotyk (gram+, gram-)
3. BIOARON C/BIOSTYMINA + rutinoscorbin
4. 5xdziennie herbata z miodem i cytryną
5. mało ruchu

ja się tak wyleczyłem

-[][]-- r(e)spect --[][]-
-3
1068559478000
zgłoś naruszenie
  • Clarity
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3704
  • LPA: 23096
A czemu zimnych napojów unikać ?
Imho mozna jesc nawet lody

.:: Czlonek mafia.suple.hardcor.pl ::.
Doradca w dziele suplementacja.

&quot;Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.&quot;
A.A. ;)
...
1068560022000
zgłoś naruszenie
  • e-lite
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 30413
  • LPA: 222282
Spróbuj napić się czegoś zimnego podczas choroby; gwarantuję, że gardło momentalnie zacznie swędzieć i pojawi się wymuszony podrażniający kaszel, który w niczym nie pomaga (in minus).

Ewela:
http://www.resmedica.pl/zdart2003.html
http://www.resmedica.pl/zdart12994.html

-[][]-- r(e)spect --[][]-
1068562003000
zgłoś naruszenie
  • Anonim
  • Pochwały:
  • Nagany:
A wiesz na pewno, ze masz angine? Bo same spuchniete migdaly z bialym nalotem, to nie jest wystarczajacy objaw do postawienia diagnozy. To moze byc rowniez spowodowane przez wirus. Nie wiem, czy cos sie zmienilo w Polsce od czasu mojego wyjazdu, ale wiem, ze wczesniej przepisywano antybiotyki niemal na wszystko, na kazde podejrzenie choroby, nawet na grype. Zeby stwierdzic angine, trzeba pobrac wymaz z gardla, zreszta wtedy latwiej dobrac odpowiedni antybiotyk.
Jesli to naprawde angina, to bez antybiotyku sie nie obedzie. &quot;Przechodzenie&quot; grozi goraczka reumatyczna, co w przyszlosci moze zaowocowac problemami z serduszkiem.
Jesli w gardle nie ma bakterii, to antybiotyki sa niepotrzebne, bo nic nie pomoga, tylko wyjalowia organizm. Wtedy wystarczy sie kurowac odpoczynkiem i ewentualnie plukaniem gardla dla zlagodzenia bolu. Plukac najlepiej woda z sola. I jedz lody, bo znieczulaja gardlo. W Stanach zaleca sie je nawet dla malych dzieci (przy anginie rowniez).
Moja rada jest taka, zasuwaj do lekarza, ale nie daj sobie wcisnac antybiotyku bez zrobienia wymazu.

1068563321000