SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aminokwasy - BCAA / EAA / całodzienne - o co chodzi, jak stosować ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
Mam problem z prawidłowym doborem odżywek - głównie aminikwasów.

Jakie jest optymalna konfiguracja aminokwasów bcaa, eaa i glutaminy? kiedy ile czego przyjmować? Podstawowe informacje przeczytałem ale mam wiele "praktycznych" pytań.

waga 92kg ( po rocznej redukcji fatu ze 129kg),wzrost 202cm, 5 treningow po 2h tygodniowo więc zalezy mi na odpowiedniej suplementacji anabolicznej i antykatabolicznej (staż - rok czasu)

-glutaminę przyjmuję 2 razy dziennie: 4,2gr (3 kapsułki) rano i 4,2gr wieczorem ( po treningu lub przed snem). Czy dawki i pory sa wg Was dobre ?
https://sklep.sfd.pl/Olimp_L-Glutamine_Mega_Caps-opis811.html

-bcaa póki co przyjmuję około treningowo - 5gr na 30 min przed trenengiem i 5gr bezpośrdnio po treningu. W dni nietreningowe też przyjować ? (póki co nie przyjmuję w DNT)
(BCAA ActiveLab w proszu - nie moge znaleźć linka na SFD)

- nie przyjmuję zadnych aninowasów egzogennych eaa a chcialbym zaczac, czy lepiej oddzielnie czy moze jakis stack z bcaa i kiedy najlepiej przyjmowac ?
myslałem o stacku zeby nie latac cały dzień z shakerem lub garścią tabletek :/

np:
https://sklep.sfd.pl/ActivLab_EAA_Xtra-opis26339.html
https://sklep.sfd.pl/Fitmax_BCAA_Stac_II_ _EAA-opis1710.html
czy to dobre rozwiązanie? które lepsze ? i ile i jak stosować?
nie mam dośw z firmą FitMax, godna polecenia ?
lepszy proszek czy tabletki? (dla mnie wygodniejsze tabletki)

- co z aminokwasami całodziennymi? czy to po prostu bcaa+eaa czy zawieraja jeszcze jakies dodatkowe istotne?

dodam tylko, że do tego planuję dorzucić:
1. jabłczak reatyny treca
2. witaminy i mineraly Adam - tu pytanie czy sa może jakieś wg. Was lepsze i godne polecenia ?
3. Omega 3 SFD
4. Animal Flexa

białka genralnie nie planuje stosowac, spokojnie dostarczam 2,5gr pełnowartościowego białka zwierzęcego na kg masy ciała z pokarmu

Ps. Przepraszam za długość postu. Nadmienię, że post umieściłem też poprzednio w niewłaściwym chyba miejscu. (W dziale pierwszego kontaktu, Adm. prosze ew. o usunięcie tamtego posta)

Z góry dziekuję za odp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
TomQ-MAG
stojeden
jednak zawodowi kulturyści przyjmujący o wiele większe dawki gluty mówią, że nie wyobrażają sobie bez niej życia .


oraz bez hormonu, insy, testa, i innych srodkow

i akurat osoba na bombie caly rok potrafi obiektywnie ocenic suplement diety, imo nierealne.
tak samo jak testowanie pre na bombie, a na off-ie zupelnie inna bajka


DOBRA się nie kłócę

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
glutamina -szkoda kasy
jak sam piszesz dostarczasz odpowiednią ilość białka więc eaa zbędne
bcaa możesz kupić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
nie zgodzę się, że glutamina to strata kasy. oczywiście moje słowa nie opierają się o moje doświadczenia. jednak zawodowi kulturyści przyjmujący o wiele większe dawki gluty mówią, że nie wyobrażają sobie bez niej życia dodatkowo stanowczo odczuwają jej działanie. dawki jakie my przyjmujemy są stanowczo za małe by odczuć działania glutaminy, jednak jeśli dalibyśmy jej kilkadziesiąt gram dziennie to już tak.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24435
tylko te kilkadziesiąt gram dziennie jaki to będzie koszt w skali miesiąca gra niewarta świeczki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
stojeden
nie zgodzę się, że glutamina to strata kasy. oczywiście moje słowa nie opierają się o moje doświadczenia. jednak zawodowi kulturyści przyjmujący o wiele większe dawki gluty mówią, że nie wyobrażają sobie bez niej życia dodatkowo stanowczo odczuwają jej działanie. dawki jakie my przyjmujemy są stanowczo za małe by odczuć działania glutaminy, jednak jeśli dalibyśmy jej kilkadziesiąt gram dziennie to już tak.


zawodowi kulturyści aplikują tablicę Mendelejewa ,ta glutamina to jedynie jak chwyt marketingowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
Więc EAA odpuścić całkowicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2242 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42187
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
stojeden
jednak zawodowi kulturyści przyjmujący o wiele większe dawki gluty mówią, że nie wyobrażają sobie bez niej życia .


oraz bez hormonu, insy, testa, i innych srodkow

i akurat osoba na bombie caly rok potrafi obiektywnie ocenic suplement diety, imo nierealne.
tak samo jak testowanie pre na bombie, a na off-ie zupelnie inna bajka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
Co do białka to przy wadze 92 kg, staram się dostarczać ok 220-250 g (z mięsa kurczaka, indyka, wołowiny, ryby, twarogu, jaj itp- mix - codziennie min 3 różne źródła) Jak dorzucę do tego BCAA około treningowo to uważacie że to jedyny suplement białkowy/aminokwasowy jaki ma sens w tym wypadku ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
I nurtuje mnie jeszcze ta Glutamina, zdania są bardzo podzielone, trenuje intensywnie- 5x w tyg po ok 1,5h siłowych (2 partie małe / 1 duża) +30 min cardio +2x 15 min na dojście bardzo szybkim tempem na trening i z. Naczytałem się o jej właściwościach antykatabolicznych itp... i stąd nadal dylemat. I pytanie pomocnicze, czy Glutamina też jest zawarta w tych wszystkich w/w źródłach białka (mięso, nabiał, itp)??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
wszelkie badania wykazują że glutamina ma znikome działanie antykataboliczne, a wręcz zerowe

w Twoim wypadku proponuję zakupić bcaa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co i jak ?

Następny temat

mocne pre

WHEY premium