SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aminokwasy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5072

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 274 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3580
Witam
Moje pytanko jest mianowicie takie, jakie są najlepsze źródła aminokwasów?
Bardzo bym tez prosił o jakies informacjie dotyczące tych zwiazków...

Pozdrawiam!!!

Pozdrawiam!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
to poprostu białka a białka siędzielo na proste czyli proteiny i złożone o dłóższych łańcuchach a moim zdaniem najlepsze są w jajkach najbardziej wartościowe

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 274 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3580
Witam
To dlaczego w sklepach internetowych, aminokwasy i odzywki białkowe są w innych kategoriach...

Pozdrawiam!!!

Pozdrawiam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 473
aminokwasy dzielą sie na egzogenne czyli te które tzreba dostaczyc organizmowi i endogenne czyli te które organizm sobe sam moze wytworzyc z innych skladników , a najlepsze białko to białko zwierzęce bo zawiera wszystkie egzogenne , a w szczególności z jaj ponieważ w jajach niema aminokwasu oganiczającego , czyli takiego ktrórego jest najmniej z wszystkich , bo tylko w tym stopniu zostanie wykorzystane to białko ile jest aminkwasu ograniczającego , a w jaju jest wszystkich po równo < dlatego ze z jaja powstaje cały organizm , qra > ale białko z roślinek też należy spożywać , jechanie na samych jajkach nie wyjdzie nikomu na dobre

< mam nadzieje ze nic nie pokręciłem >
może soga ?

jak powiedziałem coś mądrego to dajcie SOGa

ruła musi być

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lessie ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2616 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17485
te aminokwasy o których mówisz , które są oddzielnym produktem to po prostu rozgałęzione aminokwasy, stosowane w celu zapobieganiu katabolizmowi i wzmożeniu procesów anabolicznych. Są zwykle dostępne w tabletkach czy kapsułkach a produkowane osobno ze względu an to , że w zwykłej odżywce białkowej, w jednej porcji niema ich tak wiele jak właśnie w tabletce. Wystarczy jak poczytasz etykiety ze składem i sam zrozumiesz. Gdyby w normalnej odżywce białkowej czy białkowo węglowodanowej było ich tyle co w tabletach to byłyby koszmarnie drogie. Druga rzecz, to zwykle te właśnie aminokwasy są najistotniejsze w diecie kulturysty, inne dostarczysz w zwykłych posiłkach i innych odżywkach.
Jako suplement są uzupełnieniem Twojej diety. Bardzo ważnym uzupełnieniem. Oczywiście nie oszukuj się - bez odpowiedniej diety i treningu same BCAA`S nic Ci nie dadzą tylko walną po kieszeni.

lessie

lessie...po prostu lessie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 473
heh dobra jeszcze kilka żeczy pominełem o aminokwasach , a więc :
BIAŁKA- to związki organiczne zbudowane z aminokwasów połączonych wiązaniem peptydowym charakterystycznym pierwiastikiem dla białek jest azot są także inne pierw takie jak C,H,O,S, kobalt, Ca

są jeszcze aminokw. wzgędnie endogenne czyli takie które organizm sobie może wytworzyć z egzogennych

a teraz jeszcze 1 podział czyli :


AMINOKWASY PROSTE:
czyli zawierające tylko C,O,N,H

abuminy,globuliny,gluteiny,prolaminy,skleroproteiny,histony,protaminy

AMINOKWASY ZŁOŻONE :
czyli aminokwas + grupa prostetyczna < mogą w nij być , fosfor, kw. nukleinowe, barwniki, metale cukry , lipidy>

fosforoproteidy,nukleoproteidy, chromoproteidy,metaloproteidy,glikoproteidy,lipoproteidy

jak powiedziałem coś mądrego to dajcie SOGa

ruła musi być

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 445 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3855
zapomniales jeszcze przepisac z (prawdopodobnie) Vademecum ze białka zlozone to tez enzymy i hormony

.:Opinia jak Doopa kazdy ma inną:.

-=[Y&A]=-Ghost

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 473
ja to napisałem w większości z glowy a nazwy tylko z zeszytu z podsaw żywienia , ucze sie w tech. gastronomicznym wiec wiem conieco na ten temat móglbym jeszcze troche o białku i aminokwasach napisac ale to niema chyba sensu wiekszego o puxniej zczaiłem ze juz kilka osób na SFD o tym pisało

ruła musi być

ruła musi być

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 445 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3855
spoko

.:Opinia jak Doopa kazdy ma inną:.

-=[Y&A]=-Ghost

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skakanka zamiast biegania

Następny temat

Jak stracic pupe?

WHEY premium