SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido na ulicy...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez renegat44 z działu Grappling.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29
Przeglądając forum zauważyłem że wiele osób uważa aikido za nieprzydatne w walce na ulicy. Co o tym myslicie? Słyszeliści lub widzieliście kiedyś kogoś jak się bronił dzięki aikido? Ja trenuje aikido od 1,5 roku i uważam że jest skuteczne...ale tylko na mistrzowskim poziomie.
1

Katz!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 40
eeh, ja trenuję aikido bo jestem zbyt agresywny a chciałbym być bardziej szlachetny (filoza mi się tam podoba). Mnie to wycisza, nie szukam tak dymu. Jak trenowałem twardsze sporty to zawsze szukałem awantury - skutki dla obu stron konfliktu były zawsze nieciekawe, a ja się tylko nakręcałem na dalsze rozróby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Kompletnie nie, moze jakies jednostkowe sytuacje i jak wspomniales po x latach treningu, ale po tych x latach treningu, taki bokser czy judoka bedzie x razy bardiej niebezpieczny niz czlowiek od aikido.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 217 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5377
Bylem na kilku pokazach aikido, i zawsze zadziwiaja mnie te techniki wedkarskie:) Np gosc 3ma drugiego za reke, ten kreci reka, a tamten biega dookola niego:/Jakby nie mogl sie poscic. Moze ucza tam jakiejs magii, ktora pozwala zaciskac czyjes dlonie na swoim ciele i nie pozwalac aby ja otworzyc. Trenuje bjj i przyszedl do nas chlopak, ktory trenowal aikido 5 lat i jakos nie mogl wykorzystac tego co sie nauczyl, nie bylo wiekszych problem aby go sprowadzic do parteru i skonczyc. 5 lat to nie malo, mysle ze gdyby poswiecil ten czas np na judo, to niezly zabijaka bylby z niego. A jeszcze cos, zapomnialem o jednej technice, bardzo mi sie spodobala-bede musial wyprobowac na ulicy jak bede mial okazje;) Biegnie na Ciebie gosc, Ty klekasz szybko do niego tylem, a on przewracasie sie przez Ciebie:) Co wy o tym sadzicie?
1

"Ból to cena jaką płacimy za siłę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29
EEE... no nie wiem. Jak patrze czasem na dobrych aikidoków to myslę że przed żulami by się obronili ale tak np. z inną sztuką walki to nie wiem. Poza tym rzeczywiście aikido w parterze PRAWIE jest bezradne :(. No i od początku się zastanawiałem jak się obronic jak ktos atakuje statycznie. Z wejściami dynamicznymi nie ma raczej problemu.Może się wypowie jakiś doświadczony (najlepiej przez życie :) aikidoka, co?

Katz!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29
A juz sam nie wiem przeciez aikido wywodzi sie od ju-jitsu podobno i ma wiele wspólnego z judo więc czymu jest mniej skuteczne?

Katz!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Bo aikido to stara,archaiczna sztuka walki, nie przestawia sie na nowe realia i potrzeby, jakich wymaga od nas "wspolczesne pole bitwy", duzo bardziej w walce sprawdzaja sie "mlode" sporte walki, ktore byly tworzone juz dla zaspokojenia wspolczesnych potrzeb.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
psdw, to o cztym piszesz to może być np rzut przez ramię z kolan. jednak nie mylic rzutów aikido z rzutami judo! inna mechanika, inne załozenia itd. cos zupełnie innego, mimo wizualnych podobieństw. w sumie - ułamek skuteczności nage-waza z judo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
juz jeden post przeniosłem do "tradycyjnych", niech się Olek z Kosą bawią.
Ten na razie zostawię...

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
Powiem ci ze ja trenowalem aikido dluuugi czas(ok.6,7 lat) i z przykroscia stwierdzam ze byl to czas prawie calkowicie stracony.Mozesz sie tam nauczyc dobrze padac co ci sie przyda w innych SW ale niewiele pozatym.Przez dlugi czas takze ludzilem sie ze Aikido przyda mi sie na ulicy ale w pewnym momencie stwierdzilem ze niestety nie.Caly czas czuje do Niego pewien sentyment ale jesli chcesz sie umiec bronic to polecam inne SW(np.Judo ktore teraz cwicze)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Psdw z tym klekaniem w czasie walki na ulicy to ja bym u ciebie na razie wstrzymal konie. Na ulicy zle ocenisz sytuacje i moze od razu z buta na twarz wylapac. Pamietaj, ze nie kazdy na ulicy jest leszczem i mozna sie grubo przejechac. Jesli ci sie podoba ta technika to cwicz ja na razie spokojnie na treningach. A planowanie - co zrobie w czasie walki - jest bez sensu. Jodan tylko, ze przy jego technice nie ma kontaktu z przeciwnikiem. Co innego przechwycic go i wtedy wykonac jakis rzut. Wieksza szansa powodzenia.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pswd: „Bylem na kilku pokazach aikido, i zawsze zadziwiaja mnie te techniki wedkarskie:) Np gosc 3ma drugiego za reke, ten kreci reka, a tamten biega dookola niego:/”

To jest dźwignia na nadgarstek. Nazywa się nik jo (tak się wymawia). Nieco bolesna.

lepsze: „No i od początku się zastanawiałem jak się obronic jak ktos atakuje statycznie. Z wejściami dynamicznymi nie ma raczej problemu.Może się wypowie jakiś doświadczony (najlepiej przez życie :) aikidoka, co?”

Doświadczonym aikidoką to nie jestem. Trenowałem tylko trzy lata. Miałem kiedyś spotkanie z trzema kolesiami. Zaczepili mnie. Gdy jeden mnie chwycił szybko się obróciłem dookoła swojej osi i siła odśrodkowa przewróciła go. Nie czekałem aż wstanie, ani co zrobią dwaj pozostali – s...łem. Chłopaki nie mieli szans. Jak to strach dodaje skrzydeł .

lepsze: „A juz sam nie wiem przeciez aikido wywodzi sie od ju-jitsu podobno i ma wiele wspólnego z judo więc czymu jest mniej skuteczne?”

Ćwiczyłem też kilka lat judo. Wież mi – aikido ma niewiele wspólnego z judo. Kimono .
Więcej – odsyłam do strony http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/. Jest tam ciekawy artykuł w zakładce praktyka / Sport, a ulica... Zatytułowany jest on „Wstęp - trening "realny", a trening sportowy. Paradoks Kano”

pinecone85 „Bo aikido to stara,archaiczna sztuka walki, nie przestawia sie na nowe realia i potrzeby, jakich wymaga od nas "wspolczesne pole bitwy", duzo bardziej w walce sprawdzaja sie "mlode" sporte walki, ktore byly tworzone juz dla zaspokojenia wspolczesnych potrzeb.”

sog

CrazyFrog: „Przez dlugi czas takze ludzilem sie ze Aikido przyda mi sie na ulicy ale w pewnym momencie stwierdzilem ze niestety nie.”

Bratnia dusza. Ja rzuciłem judo dla aikido wierząc, że jest to najskuteczniejsza sztuka walkiJ. Boksem się brzydziłem. Wydawał mi się taki brutalny, przymitywny... A BJJ w Polsce wtedy jeszcze nie było .
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo poważny problem!!!!pomocy

Następny temat

kto lepszy tayson czy mohammed ali

WHEY premium