SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido 4th dan master VS SUBMISSION MASTER

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4970

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34
Witam,
tak ostatnio przeglądałem you tube i się natknąłem na taki oto filmik.

. SWOJĄ drogą ten submission master ma fajną technikę.

Zmieniony przez - loginu_niet w dniu 2011-11-03 18:36:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Yang32 tu nie chodzi o historie ale o cel Sumo.

"...Sędzia (pochodzący z rodu specjalizującego się tym zadaniem) występuje w stroju kapłana shintō. Pod areną złożone są ofiary dla bóstw, a nad nią wisi dach, który przypomina, że niegdyś zawody odbywały się w świątyniach.
Sumo jest żywym przykładem obrzędu sintoistycznego. Pochodzące z Japonii legendy dotyczące walk sumo zdają się sytuować jego początki w VIII w. p.n.e. Najprawdopodobniej wywodzi się ono z ceremoniałów agrarnych – pierwotnie było związane z obrzędami ku czci bóstw, mających zapewnić obfite zbiory. Do tej pory nie ma pewności, czy rodowód jest pochodzenia rodzimego, czy też zaczątki sumo przywędrowały z kontynentu Azji. Według japońskich legend na przełomie starej i nowej ery odbywały się już liczne walki sumo (przede wszystkim na dworach feudalnych władców), z tym, że miały one znacznie brutalniejszy charakter, a walki niejednokrotnie kończyły się śmiercią jednego z zawodników. Pierwsza historycznie potwierdzona walka sumo odbyła się w 642 r. n.e. na dworze cesarzowej Kogyoku (642-645)..."

'Jujutsu lub jujitsu (jap. 柔術 jūjutsu?, dosł. "sztuka ustępliwości", "sztuka łagodności, miękkości"; jū - miękkość, łagodność, giętkość, elastyczność, jutsu - sztuka, technika, umiejętność) - tradycyjna japońska sztuka walki lub metoda walki wręcz, bez broni lub z użyciem małego oręża, stosowana w ataku i obronie, w starciu z jednym albo kilkoma uzbrojonymi lub nieuzbrojonymi przeciwnikami.
Tradycyjne jujutsu nie było sztuką walki przeznaczoną wyłącznie do obrony. Miało skutecznie "zniszczyć" przeciwnika i do minimum zmniejszyć możliwość kontrataku. Nie istniało pojęcie "zakazanych technik". Pełen zakres technik jujutsu obejmował chwyty (kumi), rzuty (nage), trzymania (osae), dźwignie (kansetsu), duszenia (shime), uderzenia (uchi), kopnięcia (keri) oraz ataki na punkty witalne (kyusho, tsubo)..."

To co napisał Cwikus, jest jakby wstępem do dyskusji którą zweryfikował ErykM, którą my powielamy :(
https://www.sfd.pl/JUJITSU__historia,_definicja,_filozofia,_ki,_itp.-t53385-s10.html

Wiadomo wszystkim że wpływy chińskie na japońskie były, ale to się wiązało miedzy innymi z migracja religii, ze Indii przez środkowa Azję do wysp. Co nie oznacza że japońce nic nie wymyślili swojego.
Co do legend to Chińczycy wcale nie byli gorsi w ich wymyślaniu ;)
Historie tez piszą ci co żądzą, wystarczy popatrzeć na na nasza najnowszą :D

Jeszcze jeden link:
http://www.tygrys.info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=39 

Zmieniony przez - A36 w dniu 2011-11-22 17:04:56

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Nie jestem zaskoczony, bo mam podobne doświadczenia z Aikido...

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34
Ja też nie, sam miałem podobne (jakiś czas temu). Dlatego zacząłem trenować karate. Po prostu pierwszy raz widziałem techniki submission wykonane w walce, na przeciwniku, który nie potrafi oporować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Wszystko po staremu hehe
Swoją drogą niezła beka , wygląda to tak że jakiś koleś który z publiki bez problemu zrobił co chce z tym mistrzem aikido .

Zmieniony przez - RafiTile w dniu 2011-11-03 21:49:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Nie wiem co ta hakama chciał pokazać, chyba tylko to, że robił za uke, atakuje pierwszy typowym atakiem, oddaje plecy (porażka nawet w Aiki) i robi tylko pady. Widać że się wszyscy dobrze bawią i pewnie o to im chodziło.
Więc po co ten krzyk o nic, ćwiczymy to co lubimy a walki realne zostawmy zawodowcom

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Bo to kwestia specjalizacji jest. Jedni walczą, inni ładnie wyglądają.
Jeśli byś kazał zapaśnikowi poruszać się z gracją obok Aikidoki, to postawiłbym hajs, że werdykt Wodeckiego będzie na korzyść drugiego

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9388
RafiTile, wygląda jak wygląda, ale z opisu filmu można się dowiedzieć, że to nie "jakiś koleś z publiki" tylko facet prowadzący szkołę submission w Turcji i jakiś turecki "grandmaster".

Cały filmik potwierdza też moje zdanie o aikido w formie czystej. Inna sprawa, że jest tam wiele fajnych rzeczy, które można wykorzystać, jeśli tylko wcześniej nauczyło się gdzieś indziej walczyć*. :) Jakbym miał czas, chętnie bym jeszcze aiki poćwiczył.

*Kiedy aikido powstawało, judo było w Japonii obowiązkowe w szkole, więc generalnie do Ueshiby przychodzili tacy, co walczyć już umieli. Może dlatego nie uwzględniono w systemie podstaw?

A to jest też dobre - judoka z aikidoką, na luzie, bez napinki, a wynik oczywiście do przewidzenia:




Zmieniony przez - PA w dniu 2011-11-04 12:32:21

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34
PA

*Kiedy aikido powstawało, judo było w Japonii obowiązkowe w szkole, więc generalnie do Ueshiby przychodzili tacy, co walczyć już umieli. Może dlatego nie uwzględniono w systemie podstaw?
Zmieniony przez - PA w dniu 2011-11-04 12:32:21


Dokładnie tak było, mało tego, Ueshiba na swoich uczniów wybierał bardzo dobrych judoków (przynajmniej tak twierdzą wszelkiego rodzaju publikacje), wszystko zmienił Kisshomaru Ueshiba (spopularyzował aikido, dzięki niemu powstały zagraniczne federacje). A wracając do samego aikido największe błędy tkwią w średniowiecznej metodyce treningu, która zakłada że bardzo często walczysz poza treningiem (wszelkiego rodzaju potyczki na wojnach, na ulicy itd.), co owocuje kompletnym brakiem sparingów i im podobnych. Ale i tak powiem że aikido jest piękne, bo którą inną sztukę walki mogą uprawiać zarówno dziadkowie jak i ludzie młodzi, z korzyścią dla jednych i drugich.

Zmieniony przez - loginu_niet w dniu 2011-11-04 18:24:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Co do tego ostatniego zdania to właściwie każdą.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34
W sumie powinienem troszkę przeprosić, bo użyłem określenia w stylu zawsze, nigdy, ale aikido jest takie trochę mniej twarde dzięki czemu działa bardzo rekreacyjnie na człowieka (takie przynajmniej moje zdanie ).

Zmieniony przez - loginu_niet w dniu 2011-11-04 19:06:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
To jakoby w zamierzchłych czasach i wszelkich stylach zaliczanych do koryu nie występowała żadna forma sparingów lub inaczej kooperacji negatywnej pomiędzy trenującymi to zwykła ściema powtarzana przez adeptów bullshido. Tyle w tym prawdy co w tysiącletniej tradycji karate.

Nekrosadystycznyturbosperminator

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gdzie Shidokan w Warszawie

Następny temat

Speed Bag: Everlast vs Lonsdale

WHEY premium