SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aeroby na rowerze stacjonarnym - wątpliwości

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7462

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
Witam.
Mam 2-3 pytanka odnośnie aerobów na rowerku stacjonarnym.No to zaczynamy:
1)bardziej efektywne są zwykłe aeroby na rowerku trwające 40-60min. czy trening interwałowy hiit?
2)jeśli hiit to sprinty wykonywać na cięższym biegu a wolną jazdę na lżejszym czy i to i to na jednym obranym wcześniej biegu?(mam 8. stopniową regulację)
Do tej pory robiłem wolną jazdę na 1. biegu a sprinty na ostatnim 8.
Przeglądałem kilka tematów o aerobach na rowerku, ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Za pomoc SOGi

Pzdr/

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1502
Dajesz obciązenie = ćwiczysz siłe i mięsnie (rzeźbę), mało energii pobieranej z tłuszczy...
Krecisz dość szybko (bez wygłupów, poprostu dynamicznie, a nie siłowo) bez obciązenia bądź przy niewielkim, ale długo (30 minut to zdecydowanie za mało, chyba, że zaczynasz dopiero) = redukcja wagi poprzez redukcje tłuszczu zapasowego (nie masz co się obawiać, że po tym dostaniesz łydek kolarskich, a przy kręceniu siłowym owszem).
W dzile odchudzanie wypowiedzialem się kilkadziesiat minut temu szerzej.
Pozdrawiam

Prędkość synu, prędkość!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
dzięki przeczytałem to w odchudzaniu
może jeszcze ktoś się wypowie?
SOG dla Ciebie

Pzdr/

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Dla mnie zawsze lepsze byly aeroby ale po rozwazeniu pewnych zalet Hit moze dobrze sprawadzac sie przed aerobami na czczo.
Najpierw robisz Hit aby wypalic glikogen a pozniej klasyczne aero.
Ustawienie obciazen to sprawa indywidualna, max interwal to maks jaki mozesz osiagnac a min interwalu to tetno tlenowe.
Takie zastosowanie daje Ci lepsze mozliwosci.

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
tyle ze HIIT na czczo to z miesnia pojdize az strach

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
ok dzięki Jacku
na czczo nie robię
a po południu ma sens dodanie kilka interwałów przed aero?

Pzdr/

Zmieniony przez - susik_89 w dniu 2007-04-02 22:40:17

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
nie zakladalbym okreslonej ilosci sprobuj jak Ci pojdzie
ogolnie nie ma co przesadzac
4-6 x20-30 sekund jest wystarczajaca iloscia

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Tak

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
ok od jutra zacznę testować
dzięki siłi

Pzdr/

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
sorry, ze sie wtracilem

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ilość interwałów i długość hiitu powinna być uzależnione tez od ogólnej dyspozycji , formy oraz "dnia" , ja osobiście takich 20-30s robie ~10

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DOBRE PARÓWKI - na bica.. :)

Następny temat

tętno podczas jazdy na rowerze treningowym

WHEY premium