SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aeroby+siłownia, jak to widzicie?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 177 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4506
Witam :) Cóż, moja sytuacja wygląda tak, że od 1.02 zapisałem się na siłownię. Ważę ok 123kg, przy wzroście 193,5cm

Moja siłownia to przestronna siłownia serii Pure, dużo sprzętu i bieżni.
Do tej pory ćwiczyłem normalnie w każdym dniu 2 partie mięśni, ale wymyśliłem sobie takie coś:

Pon: Aeroby (60min z prędkością ok. 8km/h) + brzuch
Wt: Uda, łydki, barki, kapturki
Śr: Aeroby + brzuch
Czw: Klatka + biceps + przedramię
Pt: Aeroby + brzuch
Sob: Plecy + triceps
Nd: wolne

Biegać godzinę w takim tempie potrafię, mógłbym więcej :)
Kondycję dosyć mam, grałem w kosza, teraz tylko w wakacje :)

Mam plan taki, aby schudnąć jakoś do września, października, a potem zrobić trening typowo na masę.
I tutaj pojawia się moje pytanie, czy do aerobów warto ćwiczyć mięśnie? W końcu chcę schudnąć, a gdy mięśnie są ćwiczone to rosną, więc i przybierają na wadze.
Myślałem o tym, aby ćwiczyć na małych ciężarach, robiąc dużo powtórzeń. Po to, aby mięśnie nie zaniknęły, ale żeby też zbyt dużo nie przybrały.

Diety specjalnej nie mam. Nie jem słodyczy, nie piję słodkich napojów, jedynie woda mineralna i herbata. Na kolację jem banana i twarożek chudy 0%.

Na razie moim celem jest zrzucenie, a na jesień chcę zrobić masę mięśniową, już po redukcji.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 123

Wzrost: 193,5

Cel treningowy: Redukcja

Staż treningowy na słowni: 2 tygodnie

Uprawiane inne sporty: -

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Dobrze wyposażona siłownia

Dieta: -

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Poczytaj o diecie bo to będzie podstawa a banan na noc to tak średnio.

Dział Odchudzanie/Odzywianie i lektura postów podwieszonych.

Nie pchaj się w plany dzielone, zrób jakiś plan całościowy [FBW] 5-7 cwiczeń podstawowych, przypilnuj jedzenia i regeneracji, dodaj aeroby a powinno ladnie lecieć.

Najpierw trochę bym zrzucił a potem biegał bo stawy mogą nie wyrobić, rowerek byłby dobry.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-02-13 22:35:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 177 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4506
Co do stawów to wg. mnie wyrabiają. Jak jeszcze grałem w kosza to się więcej biegało i nic nie odczuwałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Teraz nie odczuwasz ale jak chcesz, nikt ci zabraniac nie będzie jeśli lubisz ale dobre buty i nie po asflalcie/betonie czy innym twardym podłozu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 177 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4506
Biegam na bieżni :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Bieznia to też twarda podloze a wielu sobie z tego sprawy nie zdaje i też stawy swoje dostają .

Ale jak piszesz, że nic ci nie jestto ok choć osobiście bym odradzał bo takie urzay się kumulują niestety i 'wystrzelą' w mało odpowiednim momencie .



Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-02-14 21:25:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 177 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4506
Cóż, po kilku dniach biegania ździebko bolało mnie lewe kolano :)
Ale kolega, który miał podobny problem co ja pokazał mi pewien trik :)
Mianowicie zamiast biegać z prędkością 7-8km/h ustawiam na bieżni nachylenie i szybko maszeruję "pod górkę" z prędkością 6,8km/h. No nie powiem, spociłem się jak "dzika świnia" i spaliłem prawie tyle samo kcal (wg. bieżni) co przy truchcie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 4 Dni

Następny temat

Plan treningowy - masa

WHEY premium