SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aerobic: ABS, TBC, BBS... co to znaczy???

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 58322

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 8 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 125
Mam 165cm i waze 82kg!!!
Od prawie roku stosuje rozne diety... Ta waga to wynik ciąży, w ktorej przytyłam prawie 30 kg!!! (mialam problemy z zatrzymywaniem wody w organizmie, a ostatnie m-ce ciazy to upalne lato....
Mniej wiecej rok przed ciaza odchudzalam sie i wazylam 62 kg. Tak wiec juz od poczatku ciazy, odzywiajac sie "normalnie" odrazu przytylam...
Ale nie o tym...
Po zapoznaniu sie z tematami na tym forum postanowilam przejsc na diete kopenhadzka - dzis to moj 2gi dzien...
Chodze 1x w tygodniu na basen i teraz chce jeszcze pojsc na aerobic....
Z rozpiski, ktora dostalam w fitness club'ie wynika, ze tych "typow" zajec jest bardzo duzo a ja nie bardzo wiem, ktore z nich byloby odpowiednie dla mnie...

A wiec CO OZNACZJA SKRÓTY?: TBC, ABS, MIX-PAER, TAE-BO, BBS, ABF, EXCL. MIX, STEP INTERWAŁ, STRECHING? I które byłby odpowiednie dla mnie???


Apsys

Apsys

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Spora część osób, w szczególności kobiet chciałaby zmienić swoją sylwetkę na lepszą pod względem jakości. Niestety często można spotkać się w takich sytuacjach z podstawowymi błędami, które uniemożliwiają kształtowanie sylwetki. Podobnie jest również w Twoim przypadku. Popełniasz podstawowe błędy, więc nie ma mowy o efektach. Co więc zrobić, aby zmienić sylwetkę?

Przede wszystkim wprowadzić treningi siłowe. Zapomnij o wymienionych skrótach zajęć fitness. Nie ma to żadnego znaczenia. Podstawą będą treningi siłowe, z ćwiczeniami złożonymi i wielostawowymi, takimi jak:

- przysiady,
- ciągi,
- wykroki,
- wznosy bioder.

Oczywiście wszystko to z odpowiednimi ciężarami i ilością serii, powtórzeń i przede wszystkim techniką. Zapewne nie masz o tym pojęcia, więc odpowiednim krokiem będzie kilka spotkań z trenerem personalnym. Pokaże Ci on jak wykonywać najważniejsze ćwiczenia. Nauczysz się ich i po jakimś czasie będziesz mogła trenować sama. Warto zainwestować tutaj parę złotych. Tutaj możesz poczytać o treningach siłowych dla kobiet: https://potreningu.pl/articles/2574/efektywny-trening-silowy-kobiet--fakty-i-mity

Poza tym istotne jest to, jak się odżywiasz. Żadne diety kopenhaskie i inne głodówki. Jak najszybciej wybij sobie ten pomysł z głowy. Skupić się powinnaś na diecie zbilansowanej. Tutaj możesz poczytać o jej podstawach: https://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 504 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2426
wyjąsnie te które znam:
-ABS( Abdominal Body System)- są to ćwiczenia na mięsnie ud, pośladków brzucha ,bioder z użyciem ciężarków na nogi.liczy się tu sposób pracy mięsni.

-TBC(Total Body Condition)- są to ćwiczenia wzmacniające mięśnie całego ciała z wykorzystaniem hantli, ciężarków ,pasów gumowych.są to raczej ćwiczenia dla wszystkich.poprawiają kondycję no kształtują sylwetkę.
-Stretching jest to rozciąganie,poprawia elastyczność mięśni .jest to bardzo wazne zwłaszcza że zapobiega to wszelkim urazom w ścięgnach i stawach.

-BBS(Biodra, brzuch ,Stretching)- gimnastyka brzucha ,bioder i pośladków po których na zakonczenie są ćwiczenia rozciągające.

-interwał- to trening przemienny.najczęsciej jest po połączenie intensywnego wysiłku z lekkimi ćwiczeniami np wzmacniającymi.ale tu już troszkę trzeba mieć stażu treningowego.

-tae-bo - to ćwiczenia z elemenatmi boxu i kick boxingu.bardzo wyczerpujące.są to energiczne silne ruchy ( np. kopnięcia ,uderzenia pięścią).są to intensywne ćwiczenia .jest to forma dla zawansowanych.w żadnym razie nie polecam na początek.

Apsys =>polecam Tobie aguaaerobic(są to ćwiczenia w basenie przy muzyce z użyciem różnego sprzętu), stretching, TBC a także po jakimś czase Tae-bo -wspaniale spala tkankę i wyrabia komdycję.

Watermelon-is a great fruit.
You eat ,you drink ,you wash your face!!!
1

Watermelon-is a great fruit.
You eat ,you drink ,you wash your face!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 8 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 125


Dziekuje za odpowiedz...
Wczoraj byłam na aerobicu o nazwie ABF... :) To było połączenie stepu z ćwiczeniami na dolne partie... i qrcze NIE PODOBAŁO MI SIĘ!!!
Mam 3 lata przewy w ćwiczeniach (wychowanie dziecka), bolą mnie plecy, czasami "odzywa się" rwa kulszowa.. a po tych ćwiczeniach czuje się nadal jak WIELKI SUPEŁ, "strzyka" mi tu i ówdzie i... "zero" zakwasów (naprade nie obijałam się na tych ćwiczeniach)

Apsys
2

Apsys

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 504 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2426
wierzę że sie nie obijałaś . i tak jak napisalam wcześniej polecam Tobie aerobic w wodzie(chyba że są jakieś przeciwskazania). a najlepiej to bym na Twoim miejscu zabrała sie za aeroby ,czyli ćwiczenie na sprzęcie typu : eliptyk,bieżnia rowerek.tak przynajmniej 3 razy w tyg .przez conajmniej 40 min(bo dopiero po 20 min zaczyna sie spalać tkanka tłuszczowa).to jest o tyle dobre ze ćwiczysz ile chcesz i kiedy chcesz, atakże bierzesz sobie jakąś ulubioną gazetkę bądz książkę , wsiadasz na sprzęt i nawet nie wiesz kiedy mija te 40 min badz wiecej.

pozdrawiam
napisz czy masz tam u sibie w klubie fitness taki sprzęt!!!

Watermelon-is a great fruit.
You eat ,you drink ,you wash your face!!!

Watermelon-is a great fruit.
You eat ,you drink ,you wash your face!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 504 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2426
zapomniałam dodać : słodziutka dzidzia!!!!
gratuluję

Watermelon-is a great fruit.
You eat ,you drink ,you wash your face!!!

Watermelon-is a great fruit.
You eat ,you drink ,you wash your face!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 8 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 125
Co do ćwiczeń w wodzie to obawiam sie, ze nie dam rady... jedyne znane mi miejsce jest na drugim koncu miasta... :(, chyba ze znajde cos blizej, slyszałam, ze to bardzo fajna forma na spalenie tłuszczyku...
Pójde wiec za twoja rada Graka i sprawdze co onia tam maja w ty Fitness Clubie.... :), a jek nie w tym to w innym gdzies w pobliżu... :)
Jeszcze raz dzieki!

Apsys
2

Apsys

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
podobno cwiczenia bbs sa skuteczne...ale nie wiem jak wygladaja te cwiczenia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
jak sie robi cwiczenia bbs?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

biała perła - czy ktoś używał???

Następny temat

PROSZE O POMOC W SPRAWIE DIETY Na MASE

Wiecej