SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

A oto idealne wymiary...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 29328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 358 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16022
Ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz... Wszystko po ty, by wyglądać dobrze, czyli na szczupłego, wysportowanego mężczyznę. Jednak co to konkretnie znaczy "szczupły i wysportowany"?
Starożytni Grecy stworzyli wzorzec idealnych proporcji na podstawie skomplikowanych wyliczeń matematycznych. Poprosiliśmy więc Wayne'a Westcotta z YMCA o aktualizacje obliczeń. Oto, co mu wyszło. Idealne proporcje współczesnego mężczyzny*.

Wzrost 178cm
Waga 80kg
Obwód szyi 40,5cm
Biceps(napięty) 40,5cm
Klata(na wdechu) 112cm
Pas 81cm
Uda(napięte) 60cm
Łydki(napięte) 40,5cm

*Wzięliśmy pod uwagę przeciętnego faceta. Przy takim wzroście i takiej wadze, powinien on mieć włąsnie wskazane powyżej wymiary. Jeżeli jesteś wyższy lub niższy, wylicz sobie z grubsza własne proporcje. Zasada jest następująca: obwód szyi, bicepsa i łydki powinien być z grubsza równy połowie obwodu Twojego pasa. Uda powinny mieć w obwodzie półtora raza więcej centymetrów niż łydki, obwód klatki być mniej więcej trzy razy większy od obwodu bicepsa itd. Mieścisz się w tych proporcjach?



źródło: MH wrzesień'06

"Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe."
A.L.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6753 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 64622
Za duże uda mam

SPAMcjalista działu Doping
Człowiek obdarzony najch*jowszą genetyką do wszelkich sportów
Prowokator, spamer, specjalista z dupy wzięty

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 379 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6147
a ja jestem idealny ...... jak se zrobie zdjecie i przerobie w PaintShopie.
spadam. nara. pozdro.

" Jestem z dzielnicy, tu szarych ludzi tłum.
Talenty jak diamenty, w obcych wbijamy ch**. "

"Jaka by nie była k***a nie bój sie prawdy."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Niech to , przeciez ta matematyka proporcji jest zbyt skomplikowana, dobrze ze doktorka o pomoc poprosili...

A jakie sa proporcje wg Leonarda DaVinci?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajne ale to wszystko tylko z matematycznego punktu widzenia. No i tyczy się chyba przeciętnego faceta, a co z tymi "większymi"?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby - kilka pytan

Następny temat

ocencie plan...

Wiecej