SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

912 ocena

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2617

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
Co o tym myślicie ?

wyciskanie lezac
sciaganie drazka wyciagu do karku
przysiad
wyciskanie sprzed klaty
martwy ciag
szrugsy
uginanie ramion stojac
wyciskanie francuskie
wspiecia na palce
skłony lezac
wszedzie 12 potórzeń, oprócz ramion - tu 20, teraz pytanie. Pisze, żeby wykonywac ss. OK, tylko jak ? ciażarem, który wypada nam na trening czy sciagamy 50% ? tego włąsnie nie rozumiem, mogłby ktoś w jasny sposób mi wyłumaczyć ?

No pain no gain ? No brain no gain !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
Przeczytales [https://www.sfd.pl/temat157402/strona5/] ?

Tam jest tabelka z cwiczeniami. Jezeli _bardzo_ _dokladnie_ wiesz, o co w 912HST chodzi, to mozesz pozamieniac cwiczenia. Jezeli masz watpliwosci, to zastosuj plan oryginalny (z tabelki). Ten plan jest wynikiem wielu przemyslen, zostal wielokrotnie sprawdzony w praktyce i trudno byloby mi wymyslic lepszy.

W 912HST idzie o odchudzanie, a nie o robienie masy miesniowej. Cwiczenia maja spowodowac, ze miesnie sa "ochraniane", a zatem spalany jest tluszcz. Sam fakt spalania tluszczu jest osiagany deficytem kalorycznym 500 - 1000 kCal dziennie.

ss wykonujemy tak, ze zmiejszamy ciezar do ok. 50% w wykonujemy co najmniej 15 powtorzen. Im wiecej, tym lepiej. Jak juz nie dajesz rady, mozesz jeszcze raz zmniejszyc ciezar i wykonac dodatkowo pare powtorzen.

ls wykonujemy tak, ze zmniejszamy ciezar do 50% i wykonujemy (statyczne) rozciagniecie przez ok. 30 sekund.

ss jest dobrze znana technika (pod inna nazwa).
ls jest mniej znana technika, ale tez sa artykuly na ten temat, np. http://www.abcbodybuilding.com/magazine/fascialstretching.htm 

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
Przeczytales [[https://www.sfd.pl/temat157402/strona5/]] ?

Tak. Czytałem jeszcze troche na forum HST.

Tam jest tabelka z cwiczeniami. Jezeli _bardzo_ _dokladnie_ wiesz, o co w 912HST chodzi, to mozesz pozamieniac cwiczenia. Jezeli masz watpliwosci, to zastosuj plan oryginalny (z tabelki). Ten plan jest wynikiem wielu przemyslen, zostal wielokrotnie sprawdzony w praktyce i trudno byloby mi wymyslic lepszy.

Własnie nie chciałbym zmieniać cw. Te, które mam obecnie najbardziej mi pasują, znam max'y, a nie chce kolejny raz sprawdzać ich dla nowych ćwiczeń.

W 912HST idzie o odchudzanie, a nie o robienie masy miesniowej. Cwiczenia maja spowodowac, ze miesnie sa "ochraniane", a zatem spalany jest tluszcz. Sam fakt spalania tluszczu jest osiagany deficytem kalorycznym 500 - 1000 kCal dziennie.

Wiem, dietka już gotowa

ss wykonujemy tak, ze zmiejszamy ciezar do ok. 50% w wykonujemy co najmniej 15 powtorzen. Im wiecej, tym lepiej. Jak juz nie dajesz rady, mozesz jeszcze raz zmniejszyc ciezar i wykonac dodatkowo pare powtorzen.

OK, rozumiem.

ls wykonujemy tak, ze zmniejszamy ciezar do 50% i wykonujemy (statyczne) rozciagniecie przez ok. 30 sekund.

OK, w każdym cwiczeniu ? jako dodatkowo seria ?

ss jest dobrze znana technika (pod inna nazwa).

Drop-set ?

ls jest mniej znana technika, ale tez sa artykuly na ten temat, np. [http://www.abcbodybuilding.com/magazine/fascialstretching.htm] 

Biore sie za czytanie

BTW: Sporti, robiłeś już 912 ? Jakie efekty ?

Zmieniony przez - Ark w dniu 2005-07-15 12:50:20

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
Refresh and few questions

Glikoliza anaerobowa nie prowadzi do utleniania kwasów tłuszczowych, jak to ma się do 912HST ?

Podczas 912 mam zamiar być na TKD, deficyt ok. 700kcal. CHO podane po treningu też wliczać do diety ? Przy 80kg i Bf~17-18% 30-40g. starczy ?

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
>Podczas 912 mam zamiar być na TKD, deficyt ok. 700kcal.
912HST trwa tak krotko, ze rodzaj diety nie ma znaczenia. Ale TKD jest przy 912 HST kontraproduktywna, bo dostarcza za malo ww.
>CHO podane po treningu też wliczać do diety ?
Tak.
>Przy 80kg i Bf~17-18% 30-40g. starczy ?
Obawiam sie, ze nie bedziesz mial energii na wykonanie cwiczen, albo tez bedziesz spalal miesnie, co spowoduje efekt odwrotny do zamierzonego.

Jezeli chcesz koniecznie stosowac TKD, to zrezygnuj z 912 HST i stosuj klasyczny HST przez dluzszy okres czasu. Efekty (odchudzenia) beda porownywalne.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
912HST trwa tak krotko, ze rodzaj diety nie ma znaczenia. Ale TKD jest przy 912 HST kontraproduktywna, bo dostarcza za malo ww.

To wtedy wejde na jakąś niskowęglowodanowa.

Po treningu brać normalnie 1g CHO/1kg. ? Byłoby to 160g. Prawie całe moje zapotrzebowanie

Jezeli chcesz koniecznie stosowac TKD, to zrezygnuj z 912 HST i stosuj klasyczny HST przez dluzszy okres czasu. Efekty (odchudzenia) beda porownywalne.

Na klasycznym juz troche jade, na początku było CKD, rezultat -7kg. Teraz mam czas, dlatego 912HST.

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
OK, mógłby mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie, bo jestem za***iście ciekawy

Glikoliza anaerobowa nie prowadzi do utleniania kwasów tłuszczowych, jak to ma się do 912HST ?

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
Thx qazar

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
> sporti a jak jest najoptymalniejsza dieta pod katem 912
Dieta nie ma znaczenia, tylko deficyt kaloryczny i zdolnosc wykonywania cwiczen z ciezarem przekraczajacym 75% 1RM i dochodzacym do 100% 1 RM. Tego ostatniego nie da sie zrobic bez ww.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tradycyjnie:) HST pod lupę

Następny temat

Perzeplatanie cwiczen ABAB

WHEY premium