SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

5 miesięcy treningu, żadnych supli, może czas zacząć?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 915

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3
Cześć,

na siłkę chodzę już prawie 5 miesięcy. Średnio 3 razy/tydzień (co jakiś czas zdarza się, że są to 2 treningi/tydz, ale czasem są i 4, wychodzi mniej więcej na jedno). Do tej pory nie używałem żadnych supli. Ani białka, ani bcaa ani żadnych innych.

Na początku (2 miesiące) robiłem tradycyjnie: klatka + biceps, plecy + triceps, braki +nogi. Po tym czasie, za sugestią kolegi przeskoczyłem na push, pull & legs - i tak ćwiczę do dziś. Po każdym treningu (w zależności od czasu 15-30 minut kardio).

Teraz tak - chciałbym przyspieszyć progress na siłce. Wiem, że wszystko musi trwać, ale może nie aż tak długo... Po drugie - góra (klatka, barki, ręce) idą fajnie (urosły), ale nie mogę zwalczyć tkanki widocznego tłuszczu w okolicy brzuchu.
Nie jest to ilość, która sprawia że zaliczam się do "grubszych", ale po zdjęciu koszulki - przeszkadza.

Dietę staram się trzymać. Nie jestem farmaceutą, więc nie mierzę dokładnie ile czego jem, ale staram się codziennie, intuicyjnie dostarczyć jakąś ilość białka (twarogi chude, serki domek, maślanka) i innych substancji. Obiad staram się jeść w miarę dietetyczny (coś tam gotowanego, grillowanego bez tłuszczu etc.). Gdybym powiedział, że nie zdarza mi się podjeść czegoś po kolacji - to bym skłamał. Niestety. I prawdopodobnie przez to "oponka" utrzymuje się.

Żeby nie tracić czasu postanowiłem wziąć się za siebie, przypilnować diety i być może czymś wspomóc. Tutaj pojawia się pytanie do Was, mądrzejszych ode mnie głów.
5 posiłków dziennie ze względu na pracę nie dam rady jeść.
Jakie suple mógłbym zaaplikować? Wiem, suple to suple, włącz to czego nie jesteś w stanie uzupełnić dietą.
Ale może jakieś białko?
Na temat kreatyny nasłuchałem się wiele, tyle samo złego co dobrego. Że najlepszy suplement, że czysta masa mięśniowa, ale również że rozwala wątrobę.
Odchudzanie - l-karnityna podobno nie działa; spalacz?
Na innych (BCAA, gainery itp.) zupełnie niestety się nie znam. Czytam o nich w internecie i totalnie nie rozumiem o co chodzi. Wszystkie wspomagają regenerację itd... Wybaczcie ;)

Wzrost: 185
Waga: 86


Zmieniony przez - najszybszywewsi w dniu 2016-05-26 22:29:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518

Często osoby trenujące mają mylne podejście do kwestii odżywiania i boją się zmian. Bo 5-6 posiłków dziennie trzeba przyjąć. Trzeba? Nie trzeba. Nie jesteśmy profesjonalnymi kulturystami, którzy podporządkowali całe swoje życie budowaniu sylwetki.

Jeśli nie jesteśmy w stanie zjeść 5 posiłków dziennie, a dysponujemy czasem tylko na 4 to nie dajmy się zwariować i rozłóżmy nasze makro na 4 posiłku i też będziemy w stanie kształtować naszą sylwetkę.
Oczywiście dążymy do tego żeby jak największa część naszego zapotrzebowania na makroskładniki była pokrywana z diety, pożywienie to najlepsze źródło, ale jeśli mamy wymagającą pracę czy nie zawsze uda się zjeść odpowiednią ilość posiłków suplementy mogą przyjść z pomocą.
One też są dla ludzi, a na pewno mogą być wsparciem w trzymaniu odpowiedniej diety. Przy czym pamiętamy o tym, że suplementy są tylko uzupełnieniem diety, nie rezygnujemy z pełnowartościowego posiłku na rzecz suplementu po prostu używamy ich jako wsparcia. A suplementujemy to czego w danej chwili nam brakuje np. białka, węglowodany czy witaminy lub minerały.

Polecamy również: Fundamenty suplementacji - od czego zacząć?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-07-19 16:42:18

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie da się spalić tłuszczu miejscowo np. tylko z brzucha, leci on równomiernie z całego ciała
Nie musisz jeść 5 posiłków dziennie, równie dobrze możesz zjeść 3 czy 4.
Nie są ci potrzebne żadne suplementy i odżywki jeżeli dieta będzie dobra i trening sensowny.

To nie są magiczne proszki "na wszystko", bierze się je do uzupełnienia diety jeżeli jest taka potrzeba. Bez dobrej diety to strata pieniędzy.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-05-27 10:28:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 61 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 320
najszybszywewsi

5 posiłków dziennie ze względu na pracę nie dam rady jeść.

Pracujesz jak chińczyk przy taśmie? bez obrazy.
najszybszywewsi

Jakie suple mógłbym zaaplikować? Wiem, suple to suple, włącz to czego nie jesteś w stanie uzupełnić dietą.

Kreatynkę śmiało możesz wrzucić.
najszybszywewsi

Ale może jakieś białko?

Jeżeli skminisz sobie dietę, to białko na tą chwilę Ci nie będzie potrzebne. Jak lubisz jajka, to je zarzucaj ile wlezie - łatwo przyswajalne białko = tańsza opcja niż suplement.
najszybszywewsi

Na temat kreatyny nasłuchałem się wiele, tyle samo złego co dobrego. Że najlepszy suplement, że czysta masa mięśniowa, ale również że rozwala wątrobę.

Rozwala wątrobę, to metanabol :D Jak będziesz tak czytać i czytać, to niedługo skończysz trenować, bo napiszesz, że treningi powodują kontuzje i ludzie są kalekami.
najszybszywewsi

Odchudzanie - l-karnityna podobno nie działa; spalacz?

Spalacz warto wrzucić pod koniec redukcji, bo najlepszym spalaczem jest dieta. Spalacze niepotrzebnie obciążają trzustkę.
najszybszywewsi

Na innych (BCAA, gainery itp.) zupełnie niestety się nie znam. Czytam o nich w internecie i totalnie nie rozumiem o co chodzi. Wszystkie wspomagają regenerację itd... Wybaczcie ;)

Gainery, są do uzupełniania diety, tak samo jak białko, tylko są o wiele bardziej kaloryczne. BCAA, to aminokwasy wspomagające regenerację, dzięki nim możesz odczuwać mniejsze zakwasy po treningu.

DO ROBOTY!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Kreatynkę śmiało możesz wrzucić.



Kompletna strata pieniędzy na jakiekolwiek suplementy w jego przypadku ze względu na dietę i nieregularność treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 61 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 320
... chciałem zachęcić chłopaka do żelastwa, wybacz ;DD
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia uzupełniające PILNE

Następny temat

Fbw czy split ?

WHEY premium