SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

40latek - dieta i redukcja problemy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 648

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

41

Waga

110

Wzrost

182

Cel treningowy

redukcja do 85-88kg

Staż treningowy na siłowni

początkujacy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

3x w tyg. siłownia

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

staram się jak mogę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7
Witajcie,

Nazywam się Grzesiek, w lutym skończyłem 41 lat.
Przy wzroście 182cm, ważę 110kg i nie jest to czysta masa mięśniowa. W młodości trenowałem wyczynowo zapasy, to było dawno :) .
Niestety, kontuzje zmusiły mnie do zaprzestania.
Po jakimś czasie przyplątały się do mnie choroby, najpierw nadciśnienie tętnicze, niedawno cukrzyca typu 2.
Nie ukrywam, że to drugie mnie podłamało.
Chciałbym zrzucić wagę do koło 85-88kg wtedy byłem w najlepszej formie.
Niestety, nie wiem jak się za to zabrać, jakie ćwiczenia - na razie na siłownię chodzę 3 razy w tyg. robię ćwiczenia ogólnorozwojowe.
Jak powinienem ćwiczyć, jakie ciężary, ile aeorobów? - nie mam pojęcia.
Co, kiedy i w jakich ilościach mogę jeść?
Czy mogę przyjmować i jakie suplementy?

POMOCY!

Pozdr.
GD.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5475
Reduckja (między każdym punktem mamy zastój spadku wagi):
1. Obnizamy kaloryke -300 od zapotrzebowania, białko 2,3-3.0 g/kg, reszta jeden pies + trening siłowy
2. Dokładamy jedną sesje interwałów/cardio w tygodniu
3. Dokładamy drugą sesję interwałów/cardio w tygodniu
4. Dokładamy trzecią sesję interwałów/cardio w tygodniu
5. Obcinamy kaloryke o 200 kcal.
6. Dojdziemy do momentu kiedy jestesmy wyniszczeni => diet break + deload i od poczatku

Interwały warto zostawić na końcówkę redukcji. FBW 3x w tygodniu oparte na wielostawowych cwiczeniach (Deadlift, Przysiad, wyciskanie żołnierskie, wyciskanie na płaskiej, podciąganie, dipsy). Kardio dowolne, interwały jakie sobie tylko możesz wyobrazić :> To tak najogólniej. Jednak z interwałami bym uważał, ze względu na dolegliwości układu krążenia. Dodatkowo w cukrzycy typu drugiego warto też przed aktywnością fizyczną zadbać o prawidłowy poziom glukozy we krwi, żeby nie zasłabnąć :>

W kwestii diety j/w. Zajrzyj do tematów podwieszonych w dziale odżywianie, wylicz swoje zapotrzebowanie itp. i działaj. Nigdy nie jest za późno :>


Zmieniony przez - Penseatener w dniu 2016-03-03 15:30:17
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
W przypadku cukrzycy sprawa nie jest taka prosta. Skonsultuj się z dietetykiem.
Powinien mieć Cię pod stałą obserwacją.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-03-03 20:04:36

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki na siłowni, ocena planu, czy nadal chudnąć.

Następny temat

plecy po barkach

WHEY premium