SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

1-TESTOSTERONE.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9912

napisał(a)
ambroziak Nutrifarm
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 9764 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23537
Wielokrotnie pytaliście o 1-testosteron. Nie miałem dotąd czasu poszperać i odpowiedzieć. Dzisiaj znalazłem chwilę...
1-testosteron jest zmodyfikowaną cząsteczką testosteronu. Pierwsza modyfikacja dotyczy wiązania podwójnego w pierścieniu A. Przesunięto je z pozycji 4 (normalny testosteron) do pozycji 1. Stąd nazwa: "1-testosterone". Takie przesunięcie jest "knyfem", starym i dobrze znanym farmakologii. Pierwszy raz zastosowano je w Metanabolu a potem w Primobolanie. Nadal się je stosuje w pewnych lekach steroidowych, np. w Finasterydzie. Chodzi o to, że enzymy przetwarzające testosteron, takie, jak aromataza, alfa reduktaza i enzymy mikrosomalne wątroby, "atakują" podwójne wiązanie cząsteczki testosteronu w pozycji 4. Jeżeli, więc przesunąć to wiązanie, cząsteczka staje się odporniejsza na obróbkę enzymatyczną. To powoduje, że więcej testosteronu trafia do tkanek docelowych, bo mniej jest rozkładane w wątrobie. 1-testosteron może być, więc stosowany w znacznie niższych dawkach, jak tzw. prohormony. Mniej szkodzi wątrobie! Prohormony, aby działały, trzeba podawać w bardzo wysokich dawkach. 90 procent dawki ma za zadanie zablokować enzymy wątrobowe (ominąć tzw. "efekt pierwszego przejścia"), a reszta przedostać się do tkanek i zintensyfikować anabolizm.
W innych tkankach, 1-testosteron, dzięki przeniesionemu wiązaniu, nie poddaje się łatwo aromatazie i alfa reduktazie. Mniej cząsteczek przemienia się w estrogeny i dihydrotestosteron. 1-testosteron, teoretycznie, nie powinien powodować retencji wody, ginekomastii i przerostu prostaty, w takim stopniu, jak zwykły testosteron.
Druga modyfikacja to wprowadzenie jednego, dodatkowego wodoru pomiędzy pierścienie A i B. Ten zabieg bardzo updabnia cząsteczkę 1-testosteronu do głównego metabolitu testosteronu - dihydrotestosteronu (DHT). To również nic nowego. Takiej modyfikacji dokonano w pewnym, starym anaboliku - Anabolex. Dodatek atomu wodoru powoduje trwalsze wiązanie hormonu z receptorem, a w konsekwencji, silniejsze i dłuższe działanie. 1-testosteron powinien być, więc silniejszym anabolikiem od testosteronu.
Rozkład ładunków elektrochemicznych w cząsteczce 1-testosteronu wskazywałby na to, że jest on silniejszy od testosteronu, ale słabszy od dihydrotestosteronu, teoretycznie, więc powinien zapobiegać przerostowi gruczołu krokowego. Jednak w praktyce, sam wiąże się silnie z receptorami prostaty i trudno przewidzieć, jaki może być jego efekt końcowy na środowisko hormonalne prostaty. Tym bardziej jest ważne wyjaśnienie tej kwestii, że ów Anabolex wycofano z rynku. Pozostawiono go jedynie w formie do stosowania zewnętrznego - żelu. Musiała być jakaś przyczyna...! Aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości, potrzeba badań klinicznych. I tu, dochodzimy do sedna zagadnienia.
Grzebiąc w materiałach o 1-testosteronie, "włos mi się zjerzył na głowie"!
W Stanch egzystuje on, jako suplement odżywczy. To tragedia...!
Byłem w stanie zrozumieć, chociaż nie zaakceptować, że prohormony, słabsze od testosteronu i częściowo weń przekształcane, można, naciągając fakty, uznać od biedy za suplementy odżywcze. Ale tu, ludzie, mamy do czynienia z celową modyfikacją, mającą na celu zwiększenie aktywności testosteronu, czyli - typowym lekiem. To całkowite pomieszanie z poplątaniem.
Lek powstaje wtedy, gdy istniej jednostka chorobowa. Wspomaganie wysiłku nie jest postępowaniem terapeutycznym... Chyba, że gigantomanię (chęć posiadania wielkiego ciała)uznamy za chorobę..., psychiczną!
Kiedy w testach laboratoryjnych (badaniach przedklinicznych) zostanie dowiedzione, że dana cząsteczka leczy dany zespół chorobowy, następuje czteroetapowa seria wieloletnich, wieliośrodkowych badań klinicznych. Zadaniem tych badań jest potwierdzenie przydatności danej substancji, ustalenie dawek, interakcji, skutków niepożądanych, przeciwwskazań, itp.
Suplementy odżywcze nie przechodzą takiej procedury, bo nie leczą, ale uzupełniają niedobory pokarmowe lub podwyższone zapotrzebowanie. Wzmacniają organizm i/lub zapobiegają chorobom.
Powiem tak: 1-testosteron to silny lek, sprzedawany, jako odżywka. Jeżeli go stosujesz, musisz być świadom poważnego zagrożenia zdrowotnego!
I jeszcze uwaga dla czynnych zawodników: 1-testosteron może dawać pozytywny wynik badania antydopingowego!

S. Ambroziak

S. Ambroziak

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 15105 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95459
ciekawy artykuł.
"chorobę psychiczną", he, he

pozdrawiam

ŻEBY ZWYCIĘŻYĆ TRZEBA BYĆ I LWEM I LISEM !!!
napisał(a)
ambroziak Nutrifarm
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 9764 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23537
Ta "choroba psychczna" to tylko metafora. Mam nadzieję, że nikt nie weźmie tego do siebie!

S. Ambroziak

S. Ambroziak

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10617 Napisanych postów 43530 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
ciekawy artykul, ale czy birac zabezpieczenia typu saw palmetto bloker dht czy tec chrisyne a nawet popularne bialko soi stosowanie ph jest az tak niebezpieczne bo mi wydaje sie ze jest to niezla alternatywa dla sterydow. poza tym jak czasmi widze jak 16 letnie glaby wcianaja po 8 tabletek mety dziennie to wydaje mi sie ze biaroac przytym ph z zabezpieczeniami to jak witamine c. zdrugiej strony jeden pali papierosy 40 lat i nawet kaszlu nie ma adrugi po roku dostaje raka,sam juz niewiem co myslec.

luk
napisał(a)
ambroziak Nutrifarm
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 9764 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23537
W przypadku palmetto, chryzyny i soi mamy jednak do czynienia z naturalnymi składnikami pokarmowymi, działającymi słabiej od hormonów. 1-testosteron to zmodyfikowany chemicznie hormon, silniejszy od testosteronu.
Nawet wykazując maksimum "dobrej woli", trudno go uznać za suplement odżywczy!

S. Ambroziak

S. Ambroziak

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10617 Napisanych postów 43530 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
Sog dla pana!

spec. suplement
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 944 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13474
Czekałem na ten artykuł.
Sog w nagrodę

pac-man ... nie pag-man

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Io sono Pac-man ... non Pag-man, Io uccido per soldi !

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10617 Napisanych postów 43530 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
silniejszy od testosteronu?? ale w jakich dawkach'? , napewno nie tych ktore podaje producent


"siła niszcząca wszystko i wszystkich"
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 7735 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 41733
jak to jest mozliwe ze koxy sprzedawane sa w sklepach w USA a we Francji kreatyna jest zabroniona tak jak i redbull dziwny jest ten swiat!

CZERWONY HANDLARZ

Cytat roku SFD
"...W regulaminie SFD jest napisane ze kto jedzie na moderatorow ten ma prze***BANe..."

CZERWONY HANDLARZ


Bene mori praestat, quam turpiter vivere

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 550 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10905
Moim zdaniem stosowanie PH nie ma sensu w Polsce. Łatwiej i taniej jest zaopatrzyć się w leki, a stosując formę zastrzyków dodatkowo odciążamy wątrobę.
PH w naszych realiach to środki dla osób, które chcą same siebie oszukiwać, że nie koksują.

Nie dbam o aprobatę. Żądam braw.

"Ha! Mam młot Thora! - Czy teraz będę mógł rozmawiać z rybami?"
**********
[http://romb.org.pl] 

napisał(a)
boogie ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6905 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80672
Sog dla Pana Ambroziaka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odchudzanie do panów SZ i A

Następny temat

D.SZUKAŁA - STAGNACJA

 “Irański Hulk” - Sajad Gharibi “Irański Hulk” - Sajad Gharibi Hormon wzrostu, jak naturalnie zwiększyć jego poziom? Hormon wzrostu, jak naturalnie zwiększyć jego poziom? Bóle barków, jak im przeciwdziałać? Bóle barków, jak im przeciwdziałać? Siedem produktów, które powinieneś spożywać, jeśli chcesz zwiększyć libido Siedem produktów, które powinieneś spożywać, jeśli chcesz zwiększyć libido Ten 47-latek ma blisko 1% tłuszczu! Ten 47-latek ma blisko 1% tłuszczu! Burak - warzywo, które Cię wyleczy Burak - warzywo, które Cię wyleczy  Furia sterydowa i zabójstwa – roid rage! Furia sterydowa i zabójstwa – roid rage! Najpiękniejsze dietetyczki w Polsce Najpiękniejsze dietetyczki w Polsce