SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

16 lat - początek ćwiczeń, masa itd

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Witam mam 16 lat. Mierzę 180cm wzrostu i ważę zaledwie 56kg. Chciałbym zrobić coś z wagą trochę na niej przybrać, bo jestem za "chudy" do wzrostu. Nie wiem jak zacząć ćwiczyć, prosiłbym o polecenie mi jakichś ćwiczeń, może też pewnego rodzaju diety. Nie znam się na tym kompletnie, mam tylko zamiar i jestem do tego zmotywowany aby ćwiczyć i się wyrobić. Najbardziej zależy mi na wadze i rozroście ramion.

Proszę o wyrozumiałość i rady, jestem otwarty na wszelkie dyskusje na temat ww. spraw.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 887 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7164
Ile treningów w tygodniu?Jak z dietą i trzymaniem jej ? I jakie fundusze na diete możesz przeznaczyć?

"Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 636 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27194
Czytaj tematy podwieszone w działach: "Odżywianie" i "Trening dla początkujących" - tam znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania

Pomogłem? PRZYZNAJ SOGA :D !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Aktualnie mogę trenować do 3 razy w tygodniu. Poświęcam też czas na rowery, granie w siatkówkę. Dokładnie to nie wiem ile mogę przeznaczyć na dietę, jakieś tam kieszonkowe się znajdą ^^ . Ok też będę coś szukał w innych działach, ale proszę o indywidualne rady, bo takie są najlepsze, dziękuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Mawashi, Lafay? Gotowe plany i skuteczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Oświeć mnie, bo nie rozumiem jeszcze tego języka ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Chłoń wiedzę, tu masz wszystko czego potrzebujesz:
https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 305
Ok dzięki, mam lekturke.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 438
Pamiętaj, że zbyt duża aktywność fizyczna nie sprzyja budowaniu masy mięśniowej. Mowa tu o niedoświadczonych, którzy z dietą nie mają wiele wspólnego, więc nie są w stanie zapewnić odpowiedniej nadwyżki kalorycznej. Tak więc, na Twoim miejscu ograniczyłbym siatkówkę etc. Nie mówię tutaj o zupełnym zaprzestaniu grania, jednak o ograniczeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Miłego czytania
Z dietą zacznij od eliminacji śmieci (słodycze, smakowe napoje), przeczytaj art "10 wskazówek", z czasem wgłąb się w tematykę wertując posty podwieszone działu Odżywianie.
Co do ćwiczenia - na początek może być trening Mawashiego z linku jaki dostałeś, metoda Lafaya również się sprawdzi

Edit:
Generalnie też pamiętaj, że im szybciej dopniesz dietę i będziesz konsekwentny w treningach, tym szybciej przyjdą efekty

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2012-05-10 11:18:10

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
A masa czy rzeźba to bardziej sprawa diety a nie treningu. Trening to tylko bodziec do wzrostu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sprawdzenie planu, za mało ??

Następny temat

Trening domatora i ćw. korekcyjne

WHEY premium