SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławka prosta, skośna - jakie obciążenia?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 144
Jak wiadomo, mięśnie można atakować pod różnym kątem, a w przypadku klaty efekt taki uzyskuje się za pomocą różnie ułożonej ławki. I tak mamy możliwość pozostawienia jej prostej (tradycyjne ustawienie) bądź też skierowania w dół (tzw. znos) lub w górę. Mój problem, a raczej pewna mała refleksja, dotyczy ciężarów, jakie powinny przypadać na każdy układ. Mianowicie, co chyba w zupelności normalna rzecza jest, na lawce prostej wyciskam najwiecej. Na skosnej w dol, co moze nie jest juz az tak normalne, biore dokladnie tyle samo, osiagajac to samo zmeczenie. Inaczej jednak jest w przypadku gornego skosu, na ktorym mam problemy nawet przy minimalnych obciazeniach. Roznica pomiedzy ta forma wycisku a pozioma lawa wynosi rzedu 10-15kg (wiec sporo)i w zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec, czy nie powinienem dazyc jakos do unormowania obciazenia tak, aby brac po tyle samo na kazdy rodzaj lawek. Przeciez wszystkie te 3 formy wycisku dotykaja dzialania tego samego miesnia, ale od nieco innej strony. Wydaje mi sie zatem ,ze powinno sie je rowno rozwijac, bez faworyzowania ktorejs z grupy ( wtym przypadku wieksze miesnie piersiowe, centralna ich czesc). Nie wiem, moze sie myle. W kazdym razie prosilbym o konsultacje, najlepiej w formie madrego=naukowego wywodu (jesli daloby sie sie )

- Mocarzem kazdy byc może -

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Próbuj - praktyka zweryfikuje Twoje dylematy

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Nie jest powiedziane, ze na 'skosach' trzeba wyciskac takimi samymi ciezarami co na lawie plaskiej.
Racja jest, ze te 3 formy wycisku dotycza tej samej partii miesniowej, jednak stosowanie 'skosow' pozwala na zwrocenie uwagi na wybrany akton, np. gorny czy dolny.
Roznice w ciezarach nie powinny byc niepokojace. Jesli koniecznie chcesz dorownac ciezarowi z wyciskanych ciezarow na lawie plaskiej, to trening zacznij po prostu od 'skosu gornego'.

Mariux

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

może być??

Następny temat

Jak to rozpisac??

WHEY premium