SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łąkotka przyśrodkowa.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3260

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 466 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5712
Witam. W czerwcu, około 22 (nie pamiętam w jakich okolicznościach) uszkodziłem sobie staw kolanowy. Do lekarza wybrałem się jakiś tydzień później. Obejrzał kolano i stwierdził, że konieczny będzie rezonans magnetyczny.
Wyszło, że mam częściowe rozfragmentowanie łąkotki przyśrodkowej, szczelinę pęknięcia na tylnym rogu + torbiel 5mm. Po obejrzeniu nogi przez lekarza po raz kolejny dostrzegł on znaczny luz w stawie. Stwierdził, ze uszkodzone zostało ACL i konieczna będzie artroskopia.

Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy faktycznie jest ona konieczna? Wiem, że lekarza nie interesuje to czy uparwiam jakiś sport, po prostu widzi on problem i problem musi rozwiązać. Kilka osób mówiło mi, że łąkotka nie regeneruje się i nie zrasta więc jeśli jest ona zniszczona to ją usuwają, co na pewno spowoduje osłabienie stawu.
Na ten moment chodzę, mogę nawet biegać, ale kolano jest strasznie sztywne, mam ograniczone ruchy w stawie i często mi ucieka gdy chodzę, a przy szybszym tempie jakbym tracił kontrolę nad nogą.
Mój trener kiedyś miał coś podobnego i zrezygnował z artroskopi mówiąc, że zawsze będzie czas by taką przeprowadzić, a kolana nie chce na zawsze osłabić więc przeczekał to i dziś wszystko jest OK. Na zabieg musiałbym czekać 2 miesiące, więc mam zamiar się zapisać i gdyby sytuacja uległa poprawie- zrezygnowałbym.
Czy to dobry pomysł? Dodam, że trenuję sztuki walki oraz ćwiczę sporo na siłowni.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
ja na Twoim miejscu poszedłbym na zabieg

sam rok temu miałem robioną artroskopie - miałem pozrywane więzadła i równiez uszkodzoną łąkotke
z 2-3 miesiące oszczedzałem noge
nastepnie wróciłem do treningu nóg na siłowni - kolano sie wzmocniło - i dziś jest praktycznie jak nowe

moge biegać,grać w piłke, trenować róznego rodzaju walki

mozesz zrobić tak jak piszesz - zapisać sie na zabieg i zobaczyć czy bedzie poprawa - moze masz znacznie mniejsze szkody w kolanie niz ja miałem ;)

w kazdym badz razie zycze powrotu do zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 466 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5712
Na pewno cenna informacja i za to Tobie dziękuję!
Może ktoś jeszcze coś chciałby wtrącić? Naprawdę nie wiem co tu dalej robić ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból śródstopia

Następny temat

Ból żołądka

Wiecej