SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ćwiczenia rano na czczo czy wieczorem?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32140

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9
Witam wszystkich,

W ciągu ostatnich czterech miesięcy schudłam 12 kg, będąc na diecie 1000kcal. Właściwie osiągnęłam już swój cel (mam 23 lata, obecnie ważę 53kg przy wzroście 155cm). Pozostałe 2-3 kg chciałabym zrzucać powoli i stopniowo dzięki ćwiczeniom, a przy okazji ukształtować sylwetkę.

Od drugiego miesiąca diety zaczęłam chodzić na ABT, step i aerobik 3 razy w tygoodniu. W sierpniu zrezygnowałam z zapisania się na ćwiczenia i chciałabym ćwiczyć samodzielnie w domu. Mam do dyspozycji Orbitrek, hantelki (2x0.9kg) i "bujawkę" do brzuszków :D Mój plan jest taki: rozgrzewka 15min. + brzuszki i ćwiczenia z hantelkami 15 min + bieg z hanelkami na orbitreku na minimalnym obiążeniu 30 min.

W związku z tym mam do Was kilka pytań, ponieważ jestem raczej laikiem w kwestii układa sobie treningu. Zaznaczam, że nie chcę być kulturystą, tylko małą zgrabną kobietką ;) Chodzi mi przede wszystkim o zrzucenie ostatnich pokładów tłuszczyku (głownie z brzuszka, pupy i ud) i o delikatne zarysowanie kobiecych mięśni.

Oto pytanka:
1. Czy taki dobór ćwiczeń jest dobry, czy powinnam coś zmienić (chciałabym, aby łącznie ćwiczenia trwały 1h)?

2. Trening nie jest zbytnio wyczerpujący, czy wobec tego mogę ćwiczyć codziennie (bardzo bym chciala)?

3. Czy lepiej ćwiczyć rano na czczo, przed śniadaniem
(dla mnie byłaby to godz. 5.00) czy późnym wieczorem (22.00-23.00)?

4. Jeśli ćwiczę rano: czy poranne ćwiczenia na czczo ułatwią spalanie tłuszczyku? Po jakim czasie mogę zjeść śniadanie? Czy powinno ono mieć jakiś szczególny skład?

5. Jeśli ćwiczę wieczorem: czy 22-23 to nie za późno na ćwiczenia? Czy po takim późnym treningu muszę coś przekąsić (mały posiłek węglowodanowy - jeśli tak, to jaki?), czy mogę położyć się spać już nic nie jedząc?

Czekam na rady. Z góry dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam :)
Aniffka
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
Witamy w dziale AD.

"1. Czy taki dobór ćwiczeń jest dobry, czy powinnam coś zmienić
(chciałabym, aby łącznie ćwiczenia trwały 1h)?"

"rozgrzewka 15min."

jak wyglada rozgrzewka w Twoim wypadku?mysle ze przed treningiem o tak
niskiej intensywnosci nie potrzeba tyle czasu na rozgrzewke.

" + brzuszki i ćwiczenia z hantelkami 15 min"

moze być

" + bieg z hanelkami na orbitreku na minimalnym obiążeniu 30 min."

zastanawia mnie brak cwiczen silowych np pompki(
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm )jeśli celem jest
modelowanie sylwetki.polecałbym dodatkowe 15min(łącznie 45min na
orbitreku) kosztem rozgrzewki poniewaz to glowne cwiczenie aerobowe
oraz na zakonczenie treningu streching (
http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm )

2. Trening nie jest zbytnio wyczerpujący, czy wobec tego mogę ćwiczyć
codziennie (bardzo bym chciala)?

Trening codzienny nie jest zalecany ze wzgledu na brak odpowiedniej
regeneracji, 4-5 razy w tygodniu w zupełności wystarczy.

3. Czy lepiej ćwiczyć rano na czczo, przed śniadaniem
(dla mnie byłaby to godz. 5.00) czy późnym wieczorem (22.00-23.00)?

Skłaniałbym sie raczej do treningu porannego na czczo z posilkiem
potreningowym bezpośrednio po zakonczeniu aktywnosci fizycznej. Lub w
miare możliwości lekki posiłek białkowy przed w celu utrzymania masy
miesniowej. Po treningu juz wiekszy, obfitszy posiłek.

4. Jeśli ćwiczę rano: czy poranne ćwiczenia na czczo ułatwią spalanie tłuszczyku? Po jakim czasie mogę zjeść śniadanie? Czy powinno ono mieć jakiś szczególny skład?

Jak spalasz energie organizm siega po jej zapas czyli tk. tłuszczową i niestety mięsniową. Posiłek do 30min po treningu. Tak posilek potreningowy powinien zawierac duzo bialka na pokrycie strat aminokwasów.

5. Jeśli ćwiczę wieczorem: czy 22-23 to nie za późno na ćwiczenia? Czy po takim późnym treningu muszę coś przekąsić (mały posiłek węglowodanowy - jeśli tak, to jaki?), czy mogę położyć się spać już nic nie jedząc?

Jesli nie ma innego wyjscia to mozna cwiczyc poznym wieczorem choc nie polecam, organizm sie rozregulowuje, wystepuja problemy ze spaniem. Po wysiłku przy priorytecie redukcji posilek dla Pani powinien składać sie w głównej mierze z białka, nie polecam omijania tego istotnego posiłku.

Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2004-08-01 14:43:58
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9
Fanntastycznie, dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź :) Oto moje wnioski i dalsze pytanka:

1. Ćwiczę 5 razy w tygodniu systemem 2 dni ćwiczeń + 1 dzień przerwy + 3 dni ćwiczeń + 1 dzień przerwy.

2. Ćwiczę rano na czczo, po treningu zjadam talerz manny na chudym mleku :D

3. Trening wygąda tak:
- 15 min. z hantelkami i brzuszki
- 30 min. na Orbitreku bez obciążenia
- 15 min. na Orbitreku z obiążeniem (ćwiczenie siłowe)
- 10 min. streching

--> Czy powinnam zmienić kolejność ćwiczeń? Może bieg na Orbireku powinien być pierwszy?
--> Czy w czasie dni beztreningowych mogę wykonywać same brzuszki i ćwiczenia z hantelkami, czy mam się zupełnie powstrzymać?
--> W jakim tempie mam biegać? Tak, żeby się spocić i zmęczyć, czy wolno i spokojnie? A może biegać interwałowo?

Czekam na dalsze rady. Jutro rano zabieram się do ćwiczeń :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
Nie ma sprawy. Służe pomocą.

1. Ćwiczę 5 razy w tygodniu systemem 2 dni ćwiczeń + 1 dzień przerwy + 3 dni ćwiczeń + 1 dzień przerwy.

ok

2. Ćwiczę rano na czczo, po treningu zjadam talerz manny na chudym mleku :D

jak tak robilas do tej pory i osiagnelas cel to nie mam obiekcji

3. Trening wygąda tak:
- 15 min. z hantelkami i brzuszki
- 30 min. na Orbitreku bez obciążenia
- 15 min. na Orbitreku z obiążeniem (ćwiczenie siłowe) *
- 10 min. streching

* to nie jest cwiczenie silowe powiedzialbym ze raczej aeroby o wiekszej intensywnosci. wynikiem takiego treningu jest redukcja masy nie modelowanie sylwetki jak pisalas. podalem ci link do treningu domatora, powtorze sie i polecam lekture: http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm 
prosze wybrać cwiczenia jakie beda Pani odpowiadac na grupy miesniowe ktore pragnie Pani wymodelowac

--> Czy powinnam zmienić kolejność ćwiczeń? Może bieg na Orbireku powinien być pierwszy?

mysle ze jest dobrze jeszcze dojdą wybrane przez panią elementy "treningu domatora" i bedzie super

--> Czy w czasie dni beztreningowych mogę wykonywać same brzuszki i ćwiczenia z hantelkami, czy mam się zupełnie powstrzymać?

jak sie Pani upiera to nie widze przeciwskazań

--> W jakim tempie mam biegać? Tak, żeby się spocić i zmęczyć, czy wolno i spokojnie? A może biegać interwałowo?

Najlepiej interwałowo (najlepsze efekty), musze wyjaśniać jak?

Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2004-08-01 17:57:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9
Dziękuję bardzo za pomoc! A więc do dzieła - zaczynam jutro rano :) Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam gorąco!
Aniffka
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
Nie ma sprawy. Pozdrawiam również.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący w HST

Następny temat

O HST ....plan

Wiecej