SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ćwiczenia + dieta= wysmuklenie nóg?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54
Zanim zabrałam się do napisania tematu, dość dokładnie przejrzałam inne tematy.
Może na początku powiem, że chodzi mi przede wszystkim o pozbycie się zbędnego tłuszczyku z ud, łydek i pośladków.
Generalnie nigdy nie miałam większych problemów z wagą [wzrost: 158, waga: 47].
Wszyscy odradzają stosowania się do jakowych diet, jak i liczenia kalorii w celu trzymania się w normach nie wychodzących poza 1200 kcal dziennie, a autor jednego z art. twierdzi, że powinno się spożywać produkty bardziej kaloryczne i o lepszej jakości, ale stosując się do tego, załóżmy że organizm zacznie pracować stabilnej etc. ale czy to rzeczywiście w połączeniu z ćwiczeniami pomoże zrzucić zbędne kilogramy?

I jeszcze jedno pytanie wykonując codziennie przez 10-15 minut ćwiczenia na łydki, uda i pośladki + 30 minutowy bieg, wysmuklę wybrane partie ciała czy dodatkowo je rozbuduję?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 235 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3355
niestety muszę sprowadzić Cię na ziemie i uświadomić że preferencyjne (miejscowe) spalanie tłuszczu jest niemożliwe (możesz znaleźć o tym podwieszony artykuł), wszystko zależy od organizmu, więc konsekwencje odchudzania u kobiet są różne niekoniecznie takie jak byście tego chciały, czasem wręcz odwrotne bo cm uciekają nie tam gdzie trzeba.

co do diety to żeby schudnąć niezbędny jest deficyt kaloryczny- więcej pożytkowanej energii niż pobieranej, natomiast drastyczne zmiany i cięcia w jadłospisie zaowocują pozbyciem się z organizmu wody (efekt jojo), katabolizmem mięśni i osłabieniem, więc do wszystkiego musisz podchodzić z głową i na spokojnie, poczytaj co warto jeść, a co należy ograniczyć i stopniowo stosuj się do tych wskazówek. absolutnie nie wierz w żadne diety cud i inne wymysły kobiecych gazet, wiekszosc z nich oprocz katowania sie nie przynosi jakichkolwiek innych efektów.

cwiczenia nog nie przyczynia sie do spalenia tluszczu z tych okolic, lecz uczynia te miejsca bardziej jędrnymi- wzrost mięśni, do spalenia tłuszczu niezbedne sa aeroby, badz trening hiit (dla zaawansowanych), mozesz o tym poczytac na forum bo bez podstawowej wiedzy o treningu aerobowym, czy tez hiit ani rusz.

na pocieszenie powiem, ze jesli "94" z twojego nick'a oznacza rocznik to zupełnie się niczym nie przejmuj bo Twój organizm przejdzie jeszcze wiele zmian i sylwetka sama może się zbliżyć do idealnej, moje koleżanki mocno się zmieniały w wieku 15-17 lat, wiec spokojnie, natomiast cwiczenie i zdrowe jedzenie jest jak najbardziej wskazane chociazby dla samej radosci czerpanej ze zdrowego rybu życia,

pozdrawiam, Mariusz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54
może nie tak to ujęłam.
Ja chcę się zdecydować na dietę, która pozwoli mi generalnie zrzucić kilka kilogramów, ale kładąc szczególny nacisk na dolne partie ciała, tj. dieta odchudzająca + ćwiczenia [na łydki, uda i pośladki] i biegi.
Generalnie do najbystrzejszych osób nie należę, dlatego pytam, czy w takim razie głównym i niezbędnym czynnikiem w pozbywaniu się wagi jest właśnie dieta, a ćwiczenia w pewien sposób ją uzupełniają?
i... czy biegi przełajowe nie należą do aerobów?

poczytać, to poczytam, w końcu jak już tu przyszłam to warto wyjść z jakąkolwiek wiedzą na + ;x

a i owszem, '94 to mój rocznik, ale chyba im wcześniej zacznę, tym prościej będzie później... ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
so nervous już Ci napisał, że spalanie tłuszczu nie działa miejscowo. A to znaczy, że trening nóg nie oznacza, że redukujesz tkankę tłuszczową z nóg. Tłuszczu ubywa Ci w odwrotnej kolejności niż go przybywało, czyli ten który się odłożył na samym końcu zejdzie jako pierwszy.
A rocznik 94 oznacza, że masz 15 lat, wiec nie wolno Ci stosować żadnych diet redukcyjnych, bo zrobisz sobie krzywdę. Jak nie chcesz by zaczęły wypadać Ci zęby, włosy, czy osłabły kości to nie tnij kalorii. Jak doprowadzisz do niedoborów wapnia, to będzie on pobierany z kości, a to dopiero początek. Mogą być omdlenia od niedoborów żelaza, nieregularne okresy, brzydka skóra itp. Zastanów się czy bycie brzydką jest Twoim celem
A jeśli dalej chcesz być ładna, to na razie wprowadź 10 wskazówek żywieniowych, linka masz pod moim postem. Poza tym możesz oczywiście wprowadzić jakieś formy ruchu. Bieganie - jak najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54
Jak na razie pozostanie przy samych ćwiczeniach ruchowych ogółem raczej powinno mi wystarczy ;))

w takim razie dziękuję za odp.
i pozdrawiam ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13
Witam , odkopałem temat i chciałem dodać, że mam podobny problem , chcę schudnąć z pośladków, bynajmniej nie wiem jak :/.
Tylko nie wiem czy stosowanie jakiejś diety nie przyniesie mi złych skutków tzn , że zacznę chudnąć tam gdzie nie trzeba :(.
Czy da mi coś teraz jazda na rowerze? , na siłownie zaczynam chodzić(1 raz) , i mam już plan zajęć ale tylko jednego dnia mam ćwiczenia na nogi , ale z tych ćwiczeń tyłek chyba mi nie schudnie.
Proszę o poradę :(.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
nie odkopuj 100 tematów,
tłuszczu nie spala się miejscowo,
dieta Ci nie zaszkodzi jak będzie odpowiednio zbilansowana,
wszystko znajdzie w psotach podwieszonych.

pzdr/
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna...

Następny temat

Maly problemik, licze na pomoc

WHEY premium