SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.3

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 241059

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
jest tylko maly haczyk -> zwiekszenie ciezaru w przysiadzie pelnym powoduje zwiekszenie ciezaru w martwym -> w druga strone to nie dziala.
Co do pozycji MC i wyskoku nie zgadzam sie, przy wyskoku mocno pracuja czworoglowe a MC to glownie posterior chain.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 155 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11364
mam pytanie, mięsnie stabilizujące (ćw: plank itp

) lepiej robić przed czy po treningu siłowym?

WHAT HURTS MORE,
THE PAIN OF HARD WORK
OR THE PAIN OF REGRET?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
zdecydowanie po, robiac przed bedziesz oslabial cialo w podstawowych cwiczeniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 155 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11364
właśnie się zastanawiałem, bo jak sobie oglądam nba fit to różnie jest to pokazane, dzięki

WHAT HURTS MORE,
THE PAIN OF HARD WORK
OR THE PAIN OF REGRET?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 735
no wlasnie MC w ogole nie zwieksza sily w pelnym a zwieksza sile w polprzysiadzie... MC ma baaaaardzo duzy wplyw na zwiekszenie wskoku jest swietna elternatywa dla tych co maja problem z kolanami a chca coraz wyzej skakac


a w Szczecinie cholernie zimno i ciezko sie rozgrzac wiec o dobrym skakaniu nie ma mowy ale trzeba walczyc i szlifowac wasdy na sezon , wymyslac swoje a takze probowac te co robia najlepsi ...




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
powietrzny zwieksza wyskok jak ktos ma slabe miesnie posterior chain, robiac polprzysiady wzmacniasz glownie czworoglowe, nie aktywujesz w pelni dupy, dwuglowych, prostownikow, brzucha itp wiec musisz nadrabiac braki martwym. Martwy nigdy nie byl i nie bedzie podstawowym cwiczeniem budujacym wyskok, kazdy szanujacy sie trener Ci to powie. Skoczkowie wzwyz np w ogole nie robia martwego. Ja osobiscie tez nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 709 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8807
Powietrzny a jak wyglądał u Ciebie wyskok w wieku 16-18 lat ? Miałem w klubie kiedyś gościa który w wieku 18 lat łapał 3.25 przy wzroście ok 180 a na oczy sztangi nie widział :) Do tej pory mu to zostało, a skończył z siatkówką kilka lat temu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 637 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15877
apropo tematu posterior chain i przysiady- pytanie mam jakie ćwiczenia głównie na budowanie właśnie pleców,brzucha, obręcz barkowa,dupa - robic zlozone cwiczenia lepiej czy konkretne dla danej partii- nie zapominajac ze chodzi mi tu o odciazanie kolana dlatego np pelny przysiad odpada, martwy ciag chce robic napewno, cos jeszcze konkretnie co polecacie? polprzysiady poki co z pilka robie. zaczynam powoli po kontuzji juz truchtać, także muszę opracować mniejwięcej plan za pomocą którego wzmocnie to co pracuje przy wyskoku czyli wspomniany wyzej brzuch,plecy, obrecz barkowa (ab wheel mi sie popsul, plastik przy rączce pęknął i musze albo nowy kupic albo pokombinuje coś, pisano na forum ze mozna to zastapic normalnie rękami wspinajac się tylko czy aby napewno jest to to samo?).

co do samych przysiadow- napewno dla miesa lepszy jest pelny przysiad jako fundament, ale ja na swoim przykladzie gdzie teraz kontuzje doznałem moge wspomniec ze przysiad w formie połowicznej jest rowniez wskazany dla zdrowia kolan moze i nawet bardziej, gdyz rzepka nie pracuje tak ciezko i nie dostaje takich obciazen jak podczas pelnego przysiadu gdzie jej tor prowadzi aż do samych kłykci. Mówię tutaj o sytuacji mniejszej wydajności stawu kolanowego, oczywiscie pewnie pozniej jak juz ustabilizuje się kolano mozna wrocic do pelnego przysiadu, ale początki zawsze lepiej zaczać półprzysiad
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1270 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39106
ab wheel? a masz kijek i talerz np 2.5kg albo 5? złącz to ze sobą i wyjdzie Ci ab wheel;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
wiezadlo rzepki jest duzo bardziej obciazone przy polowicznych ruchach to raz, nie wzmacniasz odpowiednio VMO, nie wzmacniasz odpowiednio dupy, nie wzmacniasz odpowiednio dwuglowych. Wszystkie te miesnie maja bezposredni wplyw na prace i stabilnosc kolana. Zbyt mocne wzmocnienie czworoglowych i zadniedbanie dwojek bedzie prowadzilo takze do zlegu ruchu rzepki. Oczywiscie jak ktos jest kontuzjowany to wiadomo ze nie ma wiekszej mozliwosci (jak np wlasnie po rekonstrukcji ACL gdzie zakres ruchu odzyskuje sie powoli) to nie ma co wybrzydzac ale dla zdrowej osoby robienie polowek to na dluzsza mete kontuzja i ograniczanie wlasnych mozliwosci.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zabieg - Spadek Kondycji Fizycznej... ? ? ?

Następny temat

[szukam] trzy podstawowe ćwiczenia na brzuch

Wiecej