SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia dla początkującego 14-latka, który chce lekko przybrać na masie mięśniowej.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 2132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 97
Witam.
Tak jak w temacie mam 14lat
169cm wzrostu
57-58kg wagi.
Przez ostatnie miesiące postanowiłem wziąć się za siebie, ponieważ ważyłem w granicach 67kg i to była tragedia jak i moje odżywanie... Ale teraz nie o tym. Ogólnie rzecz biorąc można powiedziec,że po schudnięciu tych 10kg jestem zadowolny ze swojego obecnego wyglądu. Chciałbym jednak teraz przybrać na masie, lecz... mięśniowej :) NIe chce zostac żle zrozumianym. Oczywiście zadje sobie sprawe, ze na intensywny trening na siłowni,sześciopak etc jeszcze o wiele za wcześnie, ale chcialbym po prostu nie być juz takim chudzielcem i miec rączek jak patyków :D Oraz to również dość istotne, brzuch po spaleniu takiej tkanki tłuszczowej w pozycji pionowej jest ok, lecz zostały, ze tak powiem "ostatki" tego starego strasznego tłuszczu, wiec pojawiają sie fałdy czy jakichś zgięciach czy zwyczajnym siedzeniu. Również chciałbym wyeliminować tłuszcz w takich miejscach jak uda czy gardło jakby to nie zabrzmiało :) Z tego co wcześniej czytałem jako dla człowieka, ktory fizycznej stycznosci z siłownią wczensiej praktycznie nie miał, lecz mam w miare dobrą kondycje (Biegam 3-4 razy w tygodniu, można poweidziec biegałem ale wracam spokojnie :) ) Najlepszy byłby trening obwodowy aby przyzwyczaić orgaznim do takiego wysiłku i podnoszenia ciężarów. Jednakże gdy chciałem bardziej zagłębić się w tej temat dowiedzialem się, ze mięsni raczej w ten sposób nie wykształcimy i tu uwaga nie chce odrzucać tego treningu tylko przez ten fakt, wpadłem na pomysł aby poćwiczyć tak powiedzmy miesiac, a potem spróbować z ciężarami (Oczywiście przystosowanymi do wieku wiadomo) nie wiem czy jest to odpowiednia ilość czasu jestem w tym dość zielony. No to chyba byłoby na tyle myśle i mam nadzieje, ze znajde tu "profesjonalną" pomoc :D Póżniej moge po zamieszczać jakieś zdjęcia, lecz sczerze nie wiem czy są potrzebne, bo kazdy raczej bedzie wiedział co mam na myśli.

Takze licze na odpowiedż i Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Quelto
Z tymi talerzami - Wiem doskonale, ale no niestety warunki jakimi dysponuje na ten moment nie pozwalają mi, wiec posluchalem rady kolegi i po prostu podstawilem inne ciezarki zeby nie była tak nisko ta sztanga.


Teraz dopiero zauważyłem. W takim razie jest ok.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 37 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 999
Witam. Moim zdaniem powinieneś zacząć od bardzo prostych ćwiczeń w domu. Jeśli mówimy o mięśniach i ich wzroście to bieganie nie jest dobrym pomysłem. Co do delikatnych faldkow przy siedzeniu to jest to naturalne i nie masz sie tym co przejmować. Z Twoją wagą i wzrostem wydaje mi sie ze jest okej. Jeśli faktycznie masz tam tłuszcz i chciałbyś to trochę zrzucić to biegaj na prawdę wolnym truchtem po przebudzeniu się przed śniadaniem rano lub po ćwiczeniach siłowych. Taki truchcik powinien trwać około 30 minut w Twoim wieku.
Jeśli chcesz by urosły Ci mięśnie, a Twoja sylwetka wyglądała lepiej proponuje domowe proste ćwiczenia 3 razy w tygodniu np. Takie:
Każdego dnia to samo:
-3 serię pompek szerokich po 12-15 powtórzeń
-4x przysiady po około 15 powtorzen
-3x brzuszki po 15-20 powtórzeń
-rozciąganie na drazku nachwytem 3 serię po 8-10 powtorzen
(oczywiście jeśli nie dasz rady zrobić tyle ile napisałem rób mniej) no i dieta czyli zero słodyczy czipsow słodkich napojów itp. Ale spokojnie ;) myślę że na twój cel wystarczy w miarę zdrowo się odżywiać nie głodować się i będziesz wyglądał lepiej po jakimś czasie ;) zrób zdjęcia sobie teraz i za miesiąc i porównaj czy jest lepiej. Pozdrawiam i życzę wytrwalosci

Don't stop when you get enough! Stop when you have too much!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 97
Hejka, mam kilka pytań odnośnie Twojej odpowiedzi. Własnie wiem, ze kardio nie powinno się łączyć raczej z treningiem siłowym, ale przydaje się jednak do spalania tłuszczu :P Co do tego pomysłu z truchtem to mniej więcej tak trenowałem tylko, ze regularnie 3-4 razy w tygodniu, potem spróbowałem interwalów i się zniechęciłem trochę, ale czekałem na lepsza pogodę odrobinę i teraz mogę wracać :) W sumie dlaczego akurat przed śniadaniem? Z doświadczenia wiem, ze bieganie na czczo nie służy mi na dobre, wiec wole tak jakoś z godzinkę po śniadaniu/posiłku jakimś i przed obiadem :V A i ten trucht też rozumiem proponujesz łączyć z tymi ćwiczeniami, które podałeś tak? Co do samych ćwiczeń, to jakie polecasz przerwy miedzy przerwami/samymi ćwiczeniami? No i myślisz, ze same takie podstawowe ćwiczenia wystarczą? Tzn pompki/przysiady/brzuszki etc? W sumie z tego co kiedyś czytałem na samych brzuszkach brzucha nie zrobisz ;p Rzecz jasna można te ćwiczenia we wszelaki sposób tez modyfikować ;p Oraz na koniec; rozumiem, ze narazie ciężary mi odradzasz i lepiej w pierwszej kolejności zbudować kondycje na takich podstawowych domowych cwiczeniach :p
Dzięki za odpowiedz, liczę, ze inni może także się udzielą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 97
Co do tej myśli o brzuchu i brzuszkach mam tu w sumie na myśli wszystkie partii mięsni oczywiście. Szczerze to może lekko komiecznie to brzmi, ale serio jesli chodzi o ćwiczenia takie stricte siłowe jestem praktycznie zielony ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
dysponujesz jakimiś sprzętami typu domowa siłownia (sztanga, hantelki itp) , masz zamiar wybrać się na siłownię

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 97
W domu posiadam najprostszy sprzęt tzn ciężarki do 50kg, hantelki,ławeczke, sztange ;p Na siłownie miałem własnie zmiar isc, lecz nie wiedzialem do konca czy jest sens i jak sie za to do konca zabrac, wiec w sumie dlatego zalozylem ten post ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
więc spokojnie mozesz zacząć od takiego planu
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Jak nabierzesz wprawy, zapoznasz się z techniką jak będziesz chciał udasz się na siłownię albo zainwestujesz i do domu coś dokupisz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 97
Co sądzisz o tym bieganiu? Odstawić sobie narazie? W sumie jest to dośc fajna aktywność na spalanie tłuszczu i poprawę kondycji :P I tak uogólniając bardzo to na pierwszy rzut oka na ten artykuł to masz odmnienne zdanie, czyli moge zabrać sie za jakieś podstawowe ćwiczenia? Tzn z ciężarami ;p Wiem, ze jestem dość młody i z tego co nawet na tym forum wyczytałem nie dawno to nie powinno się wykonywać w tym wieku raczej ćwiczeń na kręgosłup jak wlasnie martwy ciąg ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Niby dlaczego masz nie wykonywać, nikt nie każe Ci dźwigać ciężarów, przyjdzie Ci kiedyś z ziemi wziąć zgrzewkę wody i Ci coś strzeli bo organizm nie przystosowany do takich ruchów, kolega nigdy na siłowni nie był itp a ma problemy z kręgosłupem, siłownia nie jest wyznacznikiem. Pokaż temat gdzie tak wyczytałeś.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Ćwiczyć możesz, ale z umiarem i dobrą techniką-najlepiej pod okiem kogoś ogarniętego.
Trening siłowy sam w sobie nie zaszkodzi, a pomoże.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 97
Hm, czyli podsumowując:
Czy ćwiczenia zaproponowane przez kolege najwyżej połączone z jakimś lekkim kardio tak jak to wczesniej wspomniałem mają jaki sens i zdadzą egzamin czy juz lepiej sobie odpuścić? Z ćwiczeniami siłowymi po dłuzszym namyśle szczerze mówiąc wygląda to tak, ze troche boję się, ze moge zrobić sobie jakąś krzywdę, przez to wlasnie, ze komepletnie sie na tym nie znam, wiec moja technika jest na poziomie zakładam około~0 :) Na trenera aktualnie moze nie tyle co nie stac, ale musiałbym się pewnie tez wybrac na silownie i tam podpytać, ewentualnie poprosić o pomoc brata, bo on ćwiczy juz jakiś czas wiec podstawowe pojęcie powinien mieć. Tylko zastanawiam się w sumie i nie wiem czy jest do końca sens w tym wieku już zaczynać, niz lepiej np; po uprawiać jakies sporty, byc po prostu aktywnym i robić te podstawowe ćwiczenia, z drugiej jednak strony pewnie nie przyniosło by mi to efektów jakich się powiedzmy spodziewam, chociaz wiadomo, że nie są one też jakos mocno wygórowane ;p

Chciałbym też poruszyć temat diety, bo to jest kwestia dość obszerna, ale nie wiem czy jest sens drugi temat zakładać :P Ogólnie to sprawa wygląda tak, ze gdy starałem sie zrzucić na wadze to po prostu ograniczylem do niemal zera smieciowe zarcie i cukry proste. Zacząć jeszc mniej kalorycznie, by bilans kalorryczny na koniec dnia był ujemny etc. Do tego bieganie i jakoś poszło ;p Teraz gdy chce przybrac troche na wadze- 3-4kg :P To mam wrażenie ze nie będzie to juz takie proste :P Największy problem mam wrażenie z tym, iz zamknąłem się w takim błędnym kole, tzn na obiad i powiedzmy sniadanie chociaz tu nie do konca jest duzo dosc pomyslo w fajnych na posiłki, ktore mozna wprowadzić w życie, ale troche gorzej to wygląda z resztą posiłkow (Staram sie jesc regularnie najbardziej jak sie da tzn 4-5 posiłków :P), bo zamknąłem sie w głupim kole, ciemnego pieczywa z np serkiem wiejskim lub serem (Tak wiem to jest zbyt ok takie tosty, ale po prostu juz zbyt jestem przyzwyczajony do tego by przestac je jesc, chociaz to tez jest raczej kwestia mojego umysłu, tak samo jak kiedys bylo z frytkami :) ) oraz powiedzmy płatków śniadaniowych czy jajek w rozniej postaci, O i tu też mam ciekawe pytanie, czy za duza ilość nabiału (Tu konkretnie chodzi mi o właśnie jajka) może zaszkodzić jakos? Dlatego szukam tez wlasnie inspiracji i może tutaj je znajde na jakies fajne posiłki do diety :)

Dobra, moze ktoś doczytał do końca :P (Wierze ehh) Ogólnie to główna część tego posta znajduję się w pierwszym akapicie i na niej chce się skupić, co do drugiej to moze wlasnie zaloze temat w osobnym dziale o tym, ale tak jak wcześniej wspomniałem nie wiem czy jest sens :P
Dzięki i pozdrawiam


Zmieniony przez - Quelto w dniu 2016-05-12 15:27:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nietypowy problem

Następny temat

Start z treningiem

Wiecej