SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 2 ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 229940

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2579 Napisanych postów 5115 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78302
Witam!
Znów dwa szybkie pojedyńcze pytania.
1. Podciągając się na drążku, łokcie prowadzić w bok czy w przed siebie? Jak dotąd podciągam się odwodząc łokcie w bok, ale najszersze są tragiczne.
2. Wyciskając na ławce sztangę / hantle - łokcie prowadzić w bok czy też raczej prowadzić je blisko ciała?
Jak dotąd rozchylałem ba bok. Klata odstaje (negatywnie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
1. ja im szerzej się podciągam tym łokcie prowadzę bardziej w tył i ściągam łopatki, za to jak podciągam się wąsko to prowadzę bardziej przed siebie bo taki ruch łokci wymusza ciało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2579 Napisanych postów 5115 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78302
Rozumiem, właściwie taka prawidłowa motoryka ruchu.

Jednak chodzi mi bardziej, jak zaangażować pracę (chwyt) podczas podciagania chcąc najbardziej skupić się na pracy najszerszych (szerokość)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
chodzi o szerokość chwytu czy co? nie rozumiem. jeśli o to chodzi to tak żeby w górnej fazie kąt między przedramieniem a ramieniem powinien wynosić 90 stopni.
co do klatki to przy hantlach łokcie prowadzę prostopadle do tułowia a na sztandze mniej wiecej pod katem 75stopni względem tułowia. tak żeby barki nie strzelały

Zmieniony przez - nick23 w dniu 2013-09-24 22:45:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2579 Napisanych postów 5115 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78302
Dobra, inaczej. Jak najskuteczniej podciągać się (jaki rozstaw dłoni, jaki zakres powtórzeń, jak prowadzić łokcie), aby mieć w końcu najszersze grzbietu

No i jak prowadzić łokcie wyciskając na klatę sztangę lub hantle. Opuszczając ciężar, łokcie prowadzą w bok (na prawą lub lewą stronę) czy raczej wzdłuż ciała.
Zrobiłem rysunek. Łokcie odprowadzć przy wyciskaniu tak jak zielone lub czerwone strzałki aby skutecznie aktywować mięśnie klatki piersiowej?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
a jak wygląda ta Twoja rozgrzewka, dochodzenie do maks. ciężaru?

To różnie. Dzisiaj zrobiłem 3*0 kg; 3*12 kg; 3 *22 kg; 2*34 i potem atak na 4* 54, ale poszło tylko 3 razy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
tomaszS
Dobra, inaczej. Jak najskuteczniej podciągać się (jaki rozstaw dłoni, jaki zakres powtórzeń, jak prowadzić łokcie), aby mieć w końcu najszersze grzbietu

No i jak prowadzić łokcie wyciskając na klatę sztangę lub hantle. Opuszczając ciężar, łokcie prowadzą w bok (na prawą lub lewą stronę) czy raczej wzdłuż ciała.
Zrobiłem rysunek. Łokcie odprowadzć przy wyciskaniu tak jak zielone lub czerwone strzałki aby skutecznie aktywować mięśnie klatki piersiowej?





Trudno tak dywagować co dla kogo jest najlepsze, jeden ładnie najszersze rozbuduje chwytem lekko szerszym od barków a drugi musi mieć ekstremalnie szeroki nachwyt, łokcie w nachwycie mają iść tak, że jak jesteś na szczycie powtórzenia to tak kierujesz łokcie jak byś je chciał sobie wbić w bok, łokcie nie mogą iść do tyłu bo duża część pracy schodzi z najszerszych ale najlepiej jak byś sobie nagrał film z podciągania i wrzucił do oceny.

To pytanie o wyciskanie leżąc raczej nie nadaje się na dział dla zaawansowanych.
Im łokcie prowadzisz bliżej ciała tym mocniej praca przelewa się na tricepsy, im dalej od tułowia tym mocniej pracuje klatka piersiowa przy czym unikałbym pełnej flary łokci w wyciskaniu leżąc czyli popularnie zwanej gilotyny jeśli nie masz pełnej świadomości pracy Twojej klatki i nie znasz dokładnie kątów, przy których Twoje barki będą strajkować podczas ruchu.
Musisz sam do tego dojść najbardziej optymalnym kątem jest 45 stopni do 80 stopni .
Na marginesie wyciskanie leżąc nie jest najlepszym ćwiczeniem do budowania masy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2579 Napisanych postów 5115 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78302
rion dzięki za odpowiedź.
Akurat tak się składa, że tak absurdalne pytania zadaję dla zaawansowanych, choć ich treść jest tak banalna.
Chcę zacząć trening właśnie najszerszych i klaty "od nowa" próbując różnych kombinacji, chwytów, czucia zostawiając za sobą otarte wcześniej (i pewnie chybione) przyzwyczajenia.
Ćwiczę splitem dwudniowym gdzie klatę w 1A jako pierwsze traktuje pompkami na poręczach (super wtedy czuje klatę i spęcie!!) natomiast w 1B (za chwilę zaczynam sesje) od wyciskania sztangi na płaskiej (tutaj czuje wszystko prócz klaty - najbardziej tricepsy).
Za chwilkę zaczynam więc raczej już nie zdążysz mi odpisać, natomiast dzisiaj chyba zamienię sztangę na hantle dla urozmajcenia.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
czuj swoje ciało, nic nie dają tu internetowe odpowiedzi. Każdy jest inny. Musisz czuć co robisz i czym robisz, tylko tyle i AŻ tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Dokładnie - poeksperymentuj sobie. Sprawdź jakie korekty ustawień ławki, kątów ramion, itp dają Ci lepsze czucie tej partii i wyciągaj wnioski. Kulturystyka to super okazja do poznania swojego ciała oraz jego pracy w zależności od różnych dodatkowych parametrów.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masz pojedyńcze pytanie ? pisz tutaj ! Reaktywacja 2

Następny temat

Jak masz łeb to zajrzyj :P

WHEY premium