SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] Full Body Workout 5x5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 224883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
tomek_tom

rece opadaja....

ZALOZ ODZIELNY TEMAT I OPISZ SWOJ PROBLEM.

trabie przy kazdej okazji: NIE WPROWADZAC MODYFIKACJI WG SWOJEGO STANU WIEDZY!!!!!

100 x pisalem:

trening swiezaka nie polega na dochodzeniu do maxow.

trening swiezaka polega na CIAGLYM BICIU MAXOW!!!!


ulubieniec=traktor71

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-01-12 14:04:18

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 319
Witam traktor71
na początku chcę napisać, że jestem twoim fanem i bardzo cenię Twoją wiedzę oraz to jak bardzo pomagasz innym.

traktor71
ZALOZ ODZIELNY TEMAT I OPISZ SWOJ PROBLEM.

tak w sumie to nie mam żadnego problemu, po prostu chcę zbudować siłę i co za tym idzie nieco masę.

traktor71
trabie przy kazdej okazji: NIE WPROWADZAC MODYFIKACJI WG SWOJEGO STANU WIEDZY!!!!!

za bardzo nie wiem o jakie mody ci chodzi, czy o:
1. Zrezygnowanie z treningu AB na rzecz treningu Całego ciała na każdym treningu (tak trenował min . REG PARK i Arnold Sschwarzenegger), a zrobiłem tak ponieważ mam na to siłę, czas i między treningami w zupełności się regeneruję.
2.Chcę pracować systemem 5x5 ze stałym ciężarem. Sam napisałeś że jest to system tak samo dobry jak 5x5 z progresją ciężaru co serię.

traktor71
trening swiezaka nie polega na dochodzeniu do maxow.
trening swiezaka polega na CIAGLYM BICIU MAXOW!!!!

ale czy ten system nie polega na ustaleniu swoich maxów dla każdego ćwiczenia dla 5 powtórzeń w jednej serii , następnie na rozpoczęciu cyklu na ciężarze o 20-30% mniejszym niż nasze maxy i poprzez, co treningową progresję na ciężarze ( u mnie 2,5 kg) dochodzimy np. w ciągu 6 tygodni do 5serii x 5 powtórzeń x nasz max z początku cyklu jak dla mnie jest to znaczna poprawa siły. W drugim cyklu dalej ustalamy max dla 5 powtórzeń w 1 serii (gdzie okazuje się że jest to np.20 kg więcej niż w pierwszym cyklu)itd. Więc cały czas biję swoje maxy.


A jak nie chce Ci się odpowiadać na powyższe moje wywody do napisz tylko jak wg ciebie powinien wyglądać trening 5x5 (z przykładem np. dla przysiadu jeżeli mój max dla 5 powtórzeń w 1 serii to 100kg) i dlaczego jest to trening AB a nie całego ciała na każdym treningu.

Z wyrazami szacunku.
Tomek_tom




Zmieniony przez - tomek_tom w dniu 2012-01-12 15:45:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
tomek_tom

wszystko pieknie,ladnie.

dochodzimy w 6 tygodniu....ale caly cykl trwa 14-16 tygodni?

to tak,tak moze byc.


"dlaczego jest to trening AB a nie całego ciała na każdym treningu."

to bardzo proste.
w pewnym momencie rozwoju POWINIENES zastosowac jakas forme podzialu,gdyz poziom objetosci i intensywnosci bedzie zbyt duzy,aby nadal isc do przodu.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie co do lekkiej modyfikacji tego treningu, jakby to wyglądało zmieniając każdorazowe przysiady na inne ćwiczenie typu MC, a w miejsce tegoż ćwiczenia dać przysiady?
Powiedzmy taki lajtowy priorytet, robić takie 6-8tygodniowe cykle na każde z tych 5 podstawowych ćwiczeń i po takiej sesji dopiero zmiana treningu?


A
MC
Przysiad
barki
...

B
MC
wiosłowanie
płaska
...

Zmieniony przez - Lisq93 w dniu 2012-01-30 21:59:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 372 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4447
A czy z takiego FBW

1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)

można przejść potem na 5x5? Czy konieczny będzie znowu split?

Zmieniony przez - KrystianeK w dniu 2012-01-30 22:13:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4231
spokojnie mozesz przechodzic na 5x5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Lisq93

w jakim cel;u takie kombinacje?

przeczytales caly ten temat?
w szczegolnosci posty mojego autorstwa: ulubieniec;traktor71


KrystianeK

za malo danych.

jak wyzej-PRZECZYTAJ CALY TEMAT.

"można przejść potem na 5x5? Czy konieczny będzie znowu split?"

mozna ?
konieczny ?

?

stosujesz rozwiazania adekwatne do poziomu wytrenowania,na ktorym aktualnie jestes.
trzymasz sie rozwiazan,ktore sprawdzaja sie tylko i wylacznie w TWOIM przypadku.
jesli jakies rozwiazanie "dziala",czyli pozwala na rozwoj sily i masy-STOSUJESZ TAK DLUGO,DOPOKI DZIALA.

NIE DZIALA-szukasz w pierwszej kolejnosci przyczyn niepowodzen poza sala cwiczen(zarcie,sen,poziom stresow....itd.)(tutaj wyklada sie ponad 90% cwiczacych).

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 372 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4447
Dopiero zaczynam trenować tym planem
1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)

I tylko zapytałem czy można przejść z tego (na górze) FBW do tego 5x5
Na samym początku z siłownią miałem FBW potem split i teraz znowu FBW (ten co na górze) i jak ten już na mnie nie będzie działał uprzednio sprawdzając michę i regenerację to chciałem zmienić na ten FBW

Zmieniony przez - KrystianeK w dniu 2012-01-31 20:42:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
KrystianeK

zaloz osobny temat
wklej wypelniona ankiete+jak najwiecej info nt. swoich dotychczasowych zmagan z zelastwem.....i wtedy bedzie mozna COS zasugerowac.


a tak,to se bedziemy jeszcze kilkanascie postow zasmiecajacych temat wklejac.

"Dopiero zaczynam trenować tym planem "

dlaczego wybrales taki plan?

przejsc na 5x5 - ktora wersje?

dlaczego?
co sie stalo ze splitem,ktory wczesniej stosowales?

itd.
itp.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1279
traktor mógłbyś sprawdzić czy wszystko jest tak jak należy w treningu tylko tam pomyłka z wagą która wynosi 77 kg link : https://www.sfd.pl/Proszę_o_zweryfikowanie_-t833067.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pas dla kulturystów - jak używać

Następny temat

Plan na mase 1

WHEY premium