SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Trening] - Początki, rady.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Witam,
chciałbym rozpocząć systematyczną pracę nad budową mięśni ciała.
Ponad rok temu miałem okres stałych ćwiczeń dzień w dzień, który trwał ponad miesiąc, było to kilkanaście/kilkadziesiąt brzuszków i przysiadów, rano i wieczorem. Nie miałem żadnej specjalnej diety.

Teraz wracam do tego wspaniałego sportu z wielką chęcią i zapałem. Chciałbym zbudować wymarzoną sylwetkę.

W skrócie opiszę siebie:
17 lat
ok. 184 cm
56 kg


Pytanie 1:
-Jak oceniacie budowę i jaki przewidujecie czas pracy który mnie czeka do osiągnięcia pięknej sylwetki.
Pytanie 2:
-Jakie ćwiczenia wykonywać? O jakiej porze dnia? (W tygodniu rano nie mam czasu, dopiero po południu.)
Pytanie 3:
-Jaką stałą dietę stosować do ćwiczeń?


Dodam, że z pompkami mam problem (z wielkim problemem robię dwie). Od kilku dni pracuję nad tym, i robię uproszczoną wersję "na kolanach" po 10 w ciągu dnia. Raz dziennie wypijam szklankę mleka z jajkiem (czy taki napój jest wystarczający?, co o nim myślicie? )
Byłbym wdzięczny za przygotowanie dla mnie odpowiedniego planu ćwiczeń, który przyniesie bardzo szybki efekt.

Pozdrawiam









Zmieniony przez - playgamer w dniu 2015-03-21 19:07:25

Zmieniony przez - playgamer w dniu 2015-03-21 19:08:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
@1 szału niema a czas zależy od zaangażowania i wytrwałości
@2 to zależy gdzie będziesz ćwiczył i jaki będziesz miał sprzęt do dyspozycji.
Na początek dobrym rozwiązaniem będzie trening FBW
>> https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
@3 z dodatnim bilansem kalorycznym ;)



Zmieniony przez - Virtus w dniu 2015-03-22 10:51:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14657 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Wypijasz szklanke mleka z jajkiem? Smacznego

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Mam pełen dostęp do sprzętu, jednak zdecydowanie bardziej wolałbym ćwiczenia bez obciążenia kręgosłupa.

Lepiej raz na dzień i długo, czy kilka razy w ciągu dnia takie treningi?


@UP - Oczywiście, mleko z jajkiem spożywam zawsze przed większym wysiłkiem fizycznym. Występuje tu jakiś konflikt w połączeniu surowego jajka z ciepłym mlekiem?

Zmieniony przez - playgamer w dniu 2015-03-22 14:12:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14657 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Takich cwiczen nie ma... Czyba ze wykonywalbys je w prozni... Kregoslup zawsze w jakis sposob jest obciazony... Ale Wg mnie nie ma co tez przesadzac... Warto trenowac caly gorset miesniowy wokol kregoslupa, tak by byl on chroniony... W tym celu wykonuje sie cwiczenia takie jak Martwy ciag, przysiady itp itd. Po to by ten kregoslup byl bezpieczny. Jesli zadbasz o technike nic mu nie bedzie grozic

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Dziękuję za odpowiedzi.
Mam jeszcze jeden mały problem, z wyznaczeniem odpowiedniej diety. Jak musi wyglądać mój dzienny posiłek, by wystarczył do tych ćwiczeń przy wadze ciała 56.?
Zapoznałem się z tematem na tym forum dotyczącym żywienia, lecz nie do końca zrozumiałem i zapytam w prost, co takiego, a zarazem zdrowego jeść? Proszę o propozycje konkretnych dań.
Kuchnia wegetariańska podstawowym pokarmem przy codziennych treningach będzie nieodpowiednia?

Zmieniony przez - playgamer w dniu 2015-03-22 23:21:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 265 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3521
Facet przy Twojej niedowadze po prostu zacznij jeść. Skoro czytałeś to powinieneś doczytać. Najważniejsze to jedzenie systematyczne np. co 3h. Dostarczaj białko, węgle, tłuszcze. Jedz 5 posiłków dzienne. B: jajka, mleko, twarożek, ryby, orzechy, migdały, mięso, fasola. W: kasze, ryże, makarony, ziemniaki, owsianka, banan, suszone owoce, chleb ciemny. T: oliwa z oliwek, migdały, wszelakie orzechy, słonecznik, ryby. Dużo warzyw jeść.

Everyday Normal Guy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Wszystko przyjąłem.
Jeszcze poproszę o radę, dotyczącą planu ćwiczeń bez konieczności posiadania sprzętu.
Jakie inne domowe ćwiczenia zastąpią wcześniej podesłany mi link "pierwszy rok treningów" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
Polecam użyć następnym razem wyszukiwarki ;) Byłoby znacznie szybciej :P
>> http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening bicepsa i tricepsa

Następny temat

Ocena planu

WHEY premium