SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 342487

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
Puma: uważasz że PP w wykonaniu nivixa jest poprawny bo nie widzę korekty ?. Czy wejście pod sztangę po podrzucie powinno się pojawić ? Do tego przy opuszczaniu widzę amortyzację nogami. I nadgarstki zwróć uwagę jak są wygięte do tyłu, czyli sztanga znajduje się bliżej kostek niż kciuka, przy większym ciężarze widzę kontuzję.
Z tym chwytem również sam mam problem bo jeśli umieszczam sztangę na barkach tak jak przy podrzucie to w gornej fazie ruchu mam wygięte nadgarstki jak nivix co powoduje ból. Jeśli nie odkładam sztangi na barki a trzymam cały czas w dłoniach przy szerszym chwycie jest lepiej ale obniża to ciężar i do tego chwyt zmusza by wyginać się do tyłu co znowu grozi kontuzją. Może masz jakiś film z YT na podorędziu z dobrą techniką ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
co to jest szrugs?
- łopatki ściągnięte cały czas a powtórzenie polega na unoszeniu barków do góry
- czy może łopatki luźno w pozycji startowej a szrugs to ściągnięcie łopatek i jednoczesne uniesienie barków?

jeśli w mc nie daję rady ściągać łopatek na maxa cały czas to znaczy że łamię pozycję techniczną i mam rzucać sztangę na ziemię?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 693
Dawałem ostatnio swoją wypowiedz , lecz nie zrozumiałeś moich pytań postaram sie jeszcze raz zapytać:)

do tej pory ćwiczyłem tak ja zalecasz i swietnie na tym wyszlem , teraz chce zmienić nie co swoj plan glownie mds i chce sie ciebie poradzić ;)

podałeś ostatno bardzo fajny mds na bok barkow
Wymach boczny wylewajacy siedzac na lawce 90 stopni
Wymach boczny siedzac na lawce 90 stopni
Wymach boczny wylewajacy stojac
Wymach boczny stojac
Wymach boczny z lekkim wybiciem nog
Power wymach boczny [rece ugiete 90 stopni]
Power wymach boczny z wybiciem nog

Podalem w odpowiedniej kolejnosci. Rob przez 4 tygodnie pierwsze 3 jako mds. Potem 2 3 4 jako mds. Przesuwaj pokoleji co 4 tygodnie o jeden

znasz cos takiego na tył barkow?

robie trcieps z bicepsem twoim treningiem z 10 strony chce w nim zmienić teraz mds bo robilem j juz 8 tygodni gdzie w drugim miesiacu zwiekszylem obciazenie we wszystkich mds

przypomne ci teraz jakie to byly mds

triceps
MDS sztangielki francuz/ francuz,przenoszenie wyc/wyc 2-3-4-1/3 / 8-10
MDS pompki nogi wyzej/normalnie/rece lawka 2-3-4-1/3 / 8-10

biceps
MDS lawka 60stopni nachwyt/ podchwyt/ neutral
MDS kolanko nachwyt/podchwyt/neutral

moglbyś mi powiedzieć na jakie teraz mds się przezucić
moze uda sie wplesc porecze do ktoregos z mds na triceps bo tesknie za tym cwiczeniem :D

Zmieniony przez - kox39 w dniu 2010-04-09 14:43:38

Life is to short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Bułgar sztanga-hantle nie ma raczej dużej różnicy, poza tym że przy sztandze nie utrzymam równowagi na pewno, przy hantlach już utrzymanie równowagi jest ciężkie, na sztandze sobie nie wyobrażam, nie przy takim zmęczeniu w dodatku. Inny środek ciężkości, więc tutaj nie dam rady na pewno. Jakaś alternatywa na te nogi? Prostowanie na maszynie się nada? Albo suwnica z wąskim rozstawem nóg?

Zgadza się - sztanga wymaga dużej walki stabilizacyjnej. Z czasem, gdy organizm sie przyzwyczaja staje sie to latwiejdze - ale do tego czasu - nie ukrywam, jest ostra walka o rownowage co zaniza ciezar.

Proponuje takze chodzone krótkie wykroki.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Puma

Dzieki za odpowiedź. Faktycznie zapomniałem o face pullu, więc dodam go bo lubie to ćw.

Mam natomast pytanie dotyczące diety. Co myslisz o diecie ze stosunkowo niską ilością wegli? Było by to cos w tym stylu: [https://www.sfd.pl/Low_carb_na_mase__fakty_nie_mity_by_qaz-t162782.html] 

Z tym że wegli było by troche wiecej np 2,0g/kg. Przy wadze 90kg dało by to 180g węgli.

Chodzi mi o to że dotychczas stosowałem diety wysoko węglowe tzn 4-5 g/kg, a chciałbym spróbowac czegos nowego. Nadaża sie wyjątkowa okazja poniewaz w tym semestrze trenuje okolo 10 więc było by to tak:

8:00 SNIADANIE

okolo 70g węgli + białko

10:00 TRENNING

11:00 ZAKOŃCZENIE TRENINGU

banan + białko z wpc

12:00 OBIAD (potreningowy)

około 70g węgli + białko


Od tej pory do końca dnia były by posilki białko + tłuszcz + warzywa. Węgle z warzyw, twarogu, jogurtu naturalnego itd

Ewentualnie dodałbym jeszcze jakąs przekaske weglowodanową do posiłku np banan albo minimalne ilości ryżu do kurczaka.

Założenie jest takie żeby dostarczyc dużo węgli rano (zarazem okołotreningowo) a potem tylko niewielkie ilości. Kalorycznośc bym uzupełniał tłuszczami ;]


Wydaje mi sie że ten pomysł mógłby wypalić a dieta byłaby smaczna i nie musiałbym w siebie wpychac na siłę ryżu itd.


Od pewnego czasu zmienia sie trend w dietach typu lowcarb. Art na ktorym sie opierasz, jest juz sedziwej daty.

Jesli mowa o redukcji to proponuje 2 posilki z weglowodanami. Sniadanie oraz PRZED-treningowy, nie po.

Jesli mowa o masie to proponuje wegle w okresie sniadanie, snacka po sniadaniowe i przedtreningowego. Potem bialko lub bialko + tluszcze.

Wspomniales ze pobierasz wegle z warzyw - uwazaj - warzywa [szczegolnie zielone] spalaja wiecej kalorii niz dostarczaja. Sa genialnym zrodlem witamin, mineralow, waznych skladnikow, diablo naprawiaja gospodardke hormonalna [min buzowanie tescia], ale prawdziwe warzywa [tu niestety wychodzi ze "pani" na bilogii za duzo rzeczy nazywala warzywami" nie dostarczaja wegli, stad nie umieszcza ich sie w rozpisie skladnikowym - poprostu je sie je 5 razy dziennie ile wlezie.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
1. Zarzut sztangi i push press w jednym jako cwiczenie heavy moze być? PP nie wchodzi mi za bardzo, ale postanowilem dac mu jeszcze szanse:), i popracowac and nim "z tobą", ale w troszeczke berdziej zlozonej wersji
Wtedy jako asysta szly by hantle wycisk szeroki/liny wzdluz tulowia


Tak, moze byc. Bardzo dobre dwucwiczenie crossbody.

dwa:
przedstawiasz tutaj i promujesz schematy cwiczeń typu
klata
heavy
asysta
MDS
MDS

i
biceps/triceps
HEAVY
MDS
MDS

czy nie jest to za duza intensywność jak na zwykly trening? MDS to 3 ćwiczenia w jednym, czyli większa intensywnośc od zwyklego ćwiczenia. Po dwa MDS'y na partie + do tego heavy i asysta ale tylko na wieksze To nie bedzie za duzo? Jak to ma sie do regeneracji itd, wiem ze jestes zdania ze na diecie masowej z bialkiem powyzej 3g nie ma zjawisko katabolizmu, ale mimo wszystko wiem to po sobie ze jak przesadze z intensywnoscia treningu, to zwyczajnie nie rosne, bez zadnych akumulacji i innych zabawek. poprostu nie rosne, za cięzko, nawet specjalizacja na lapy weszla lipnie, tzn nie bylo po niej ZADNEJ akumulacji:(.


A tu sie zgadza. Dla czesc osob moze byc to za intesnywne. Stad promuje autoregulacje, pulsacje i insynktownosc.
Pamietaj - kazdy organizm jest inny. Jest roznica pomiedzy dawaniem z siebie max na silowni - a dawaniem z siebie max przy niesluchaniu ciala.

i mam problem jak wiesz z lapami, o ty moze poźniej.
Ale jedno co zauwazylem i bardzo mnie irytuje, czemu w docisku na ziemi (floor press) biore tyle co na płaskiej, gilotyną??
Kiedys takze mowiles mi przy technice wznosów w opadzie, ze problemem moze byc slaby triceps. Jakas sugestia?


Z cala pewnoscia zla technika wykonania. Nie mozesz w partial lifcie brac tyle samo co w main lifcie, a o zgrozo jego slabszej wersji. Triceps tricepsem, ale w partialu nie moze przeszkadzac. Wrzuc film z wykonania do Video Analizy cwiczen.


i druga czesc łapy - biceps
Kiedys mowiles cos o ataku na biceps "przez przedramie". mysle ze rozumiem o co ci chodziło, w porownaniu do mdsa ktory polecałeś. Mysle ze mam wlasnie taki ogromny problem. Przyklad? Robie MDS'a modlitewnik nachwyt/modlitewnik podchwyt/stojac.
Pierwszy czlon zrobie te 8-10p, w drugim moge zrobic wiecej powtorzeń niz w pierwszym, dużo a w trzecim z 2-3-4 max? Jak widzisz may tutaj ewne dysproporcje, byly one nawet zauważalne jak robilem uginanie nachwytem STOJAC w mds'ie a potem modlitewnik podchwyt i klasycznie stojąc.


Jesli mowa o leczeniu przez podbicie to polecam z gory trening:

5X5 Modlitwenik
4X8 Uginanie w oparciu plecami o laweczke 60 stopni
3x3 Power uginanie mlotkowe jednorecz

Z twoim problemem - odpusc mdsy i zbuduj podstawy.

Kiedyś mówiłes że to cwiczenie na glowe ZEWNATRZNĄ, teraz z twojego artu wynika co innego. Możesz poruszyć ten temat?:)

Jest to cwiczenie na glowe wewnetrzna.

I jeszcze mała prośba. W usunietym juz Eksperymencie nr 1, na poczatku byl taki ciekawy twoj art, stary na starych zasadach troche, na temat regeneracji, udzialu diety w regeneracji itd. Mogłbyś go tu wkleic, do twojego dzialu w keltonie? Na pewno się przyda.

Bylo, zgadza sie. Duzo tekstu, ale teraz jakbym robil dalbym 10 razy wiecej zasad. Powstanie zapewne kiedys.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1470
Puma, jakbys okreslil roznice w pracy tricepsu podchwyt/mlotek/nachwyt -tak ogólnie, chyba, ze w kazdym cwiczeniu jest inaczej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
Mam pytanie jeszcze odnośnie tego planu z T-nation. W dniach siłowych mamy 2 ćwiczenia - przerwa - 2 ćwiczenia - przerwa - powtórka? Czyli przysiad + wykroki 1-2 min przerwy RDL + uginanie nóg.
Szczerze powiedziawszy robiąc tak dzisiaj, chociaż fakt - przeorałem uda, to nie czułem żeby trening wypruwał flaki. Progresję obciążenia na przysiadzie i RDL robiłem rampującą, ćwiczenia na dobicie tyle ile dawałem radę w przedziale powtórzeń. Cięższe siłówki uskuteczniałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1525
Cześć Puma. Jestem Twoim uczniem w eksperymencie o redukcji z lutego 2009 roku. Czy masz może informacje jeszcze na temat tego treningu? Mam jakieś notatki z tego co wtedy ćwiczyłem, ale liczyłem na to, że temat, który liczył ponad 100 stron mi w tym pomoże. Z tego co widzę, to jest już skasowany ;/ Co możesz mi w tej kwestii zaproponować? Masz gdziekolwiek ten temat jeszcze? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
Drag curl: tutaj widzimy samego Vinca instruującego panią, mówi żeby sztangę prowadzić przy ciele, co automatycznie cofa łokcie za obrys ciała, rozumiem że tak ma być ?.
I czy "peak" który Nivix ma zrobić tym ćwiczeniem to właśnie punkt o którym mówi Gironda ?





Ps. popracowałem trochę na PP dzisiaj, po prostu wydaję mi się że muszę być szybszy przy zmianie pozycji nadgarstka po podrzucie. Wychodziło lepiej jak się na tym skupiłem. Bez wielkich naprężeń w nadgarstkach.

Zmieniony przez - Xerq w dniu 2010-04-09 19:45:55
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium